Reklama

Zakolędowali i zdobyli laury

13 grup śpiewaczych i zespołów śpiewaczych z terenu powiatu: jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego przybliżało słuchaczom tradycyjne pieśni podczas 19. już Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki”.

Tym razem impreza z długą już historią odbyła się 14 bm. w kościele parafialnym w Pawłosiowie. Poprzedziła ją[paywall] msza św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie, którą koncelebrował proboszcz ks. dziekan Jan Jagustyn.

Podczas przeglądu śpiewacy prezentowały piękne tradycyjne kolędy, pastorałki opisujące przyjście na świat Chrystusa oraz kolędy świeckie tradycyjnie związane z Pograniczem Nadsańskim.

Umiejętności wokalne uczestników przeglądu oceniało jury w składzie Jolanta Danak-Gajda (etnomuzykolog), Katarzyna Ignas (etnograf) i Bartosz Gałązka (folklorysta), którzy założyli, że docenią szczególnie tych wykonawców, którzy zdecydowali się sięgnąć do melodii i tekstów pochodzących z cih własnych miejscowości.

Wspólnie zadecydowali zatem, że nagroda Grand Prix trafi do Zespołu Śpiewaczego „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic. I nagrodę wyśpiewał Zespół Śpiewaczy „Grzęszczanie” z Grzęski, II ex aequo – Zespół Śpiewaczy „Gacanki” z Gaci oraz Zespół Śpiewaczy „Porębianki” z Drohobyczki, a III – Zespół Śpiewaczy z Ujeznej. Pozostałe zespoły zostały wyróżnione.

Reklama

fot.UG Gać


fot.UG Gać
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama