13 grup śpiewaczych i zespołów śpiewaczych z terenu powiatu: jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego przybliżało słuchaczom tradycyjne pieśni podczas 19. już Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki”.
Tym razem impreza z długą już historią odbyła się 14 bm. w kościele parafialnym w Pawłosiowie. Poprzedziła ją[paywall] msza św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie, którą koncelebrował proboszcz ks. dziekan Jan Jagustyn.
Podczas przeglądu śpiewacy prezentowały piękne tradycyjne kolędy, pastorałki opisujące przyjście na świat Chrystusa oraz kolędy świeckie tradycyjnie związane z Pograniczem Nadsańskim.
Umiejętności wokalne uczestników przeglądu oceniało jury w składzie Jolanta Danak-Gajda (etnomuzykolog), Katarzyna Ignas (etnograf) i Bartosz Gałązka (folklorysta), którzy założyli, że docenią szczególnie tych wykonawców, którzy zdecydowali się sięgnąć do melodii i tekstów pochodzących z cih własnych miejscowości.
Wspólnie zadecydowali zatem, że nagroda Grand Prix trafi do Zespołu Śpiewaczego „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic. I nagrodę wyśpiewał Zespół Śpiewaczy „Grzęszczanie” z Grzęski, II ex aequo – Zespół Śpiewaczy „Gacanki” z Gaci oraz Zespół Śpiewaczy „Porębianki” z Drohobyczki, a III – Zespół Śpiewaczy z Ujeznej. Pozostałe zespoły zostały wyróżnione.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze