Kubek mocnej kawy o poranku dodaje energii, pobudza do działania, pozwala dobrze rozpocząć dzień. Niestety zapewnia efekt krótkotrwały, a żeby go utrzymać, sięgamy po kolejne. Nadmierne spożycie kawy może odwodnić organizm, wypłukuje z niego cenne minerały (wapń, magnez, potas), na dłuższą metę jest niekorzystne. Warto znaleźć zdrowe odpowiedniki tego napoju. Poznaj produkty, które postawią cię na nogi!
Cytryna, imbir i... woda
Czysta woda zdrowia doda! A jeszcze lepiej, jeśli jest z imbirem lub cytryną. W pierwszym przypadku rozgrzeje, poprawi ukrwienie mózgu, dzięki czemu pozytywnie wpłynie na sprawność intelektualną. W drugim – dostarczy mikroelementów i podkręci metabolizm. Tak jak kawa pomoże w oczyszczeniu – na szczęście nie z minerałów, ale toksyn i innych substancji zaśmiecających nasze ciało.
| To cię może zainteresować: IMBIR I CYNAMON W ROLI GŁÓWNEJ | OCZYŚĆ SWÓJ ORGANIZM |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nic bardziej nie daje mi energii na cały dzień jak sok warzywny na bazie buraka. Taki sok wyciskam w wyciskarce wg. przepisu terapiasokami.pl/jak-prawidlowo-pic-sok-z-buraka. Moja siostra nawet wyleczyła się z anemii pijąc taki sok. Kawkę można sporadycznie wypić.
Mi najwięcej energii daje Coca-cola, nie przepadam za tymi wszystkimi sokami, chyba, że w domu dla przyjemności. Znajomi opowiadali, że z kolei na długich dystansach pomaga im Tiger. Przewozy autokarowe w Krakowie http://hemarbus.pl/ to nie przelewki, więc im ufam :)
ja tez jestem zwolenniczka swiezo wyciskanych sokow, sama nawet zaopatrzylam sie w wyciskarke wolnoobrotowa Hurom, teraz u nas nie ma dnia, zeby nie bylo swiezego, pysznego soku, warto miec taki sprzet
u mnie albo sok z imbiru szpinaku i pomaranczy (robie w wolnoobrotowej wyciskarce Midea ) albo kawa :D
A ja tam nie wyobrażam sobie początku dnia bez filiżanki dobrej i aromatycznej kawy. Myślę, że każdy kto pije kawę nie rezygnuje z niej tylko nie raz woli zamiast kawy wypić choćby sok warzywny, ale kawa pozostaje w naszym menu. W moim przypadku piję tylko i wyłącznie jeden rodzaj kawy i jest nią Lavazza Rossa którą zamawiam tutaj https://czaskawy.pl/pol_m_Kawa-ziarnista_Lavazza-163.html?filter_default=n Kawę tę nawet kupiłam sobie do pracy gdyż jest to kawa bardzo lubiana przez moich kolegów
O, widzę, że @greenteen też kupuje w CzasKawy.pl :D Zdecydowanie najlepsza kawa to Riposso Bianco 100% arabica <3 https://czaskawy.pl/product-pol-217-Riposso-Bianco-1kg-100-ARABICA-Kawa-ziarnista.html
Zamiast kawy? Zielona kawa ;) Zobaczcie sobie, bo może warto https://artelis.pl/artykuly/63439/Zielona-kawa---czy-powinna-uzupelniac-diete
Proponuję wodę niegazowaną z sokiem cytryny i startym imbirem lekko dosłodzoną miodem. Taki napój pobudza i odchudza. Imbir poprawia krążenie i koncentracje, cytryna pobudza trawienie, oczyszcza, a jak wybierzemy niegazowaną wodę mineralną Piwniczankę , która zawiera idealny skład pierwiastków (https://piwniczanka.pl/sklad-wody ) to mamy zapewnione źródło magnezu, z którego kawa nas wypłukuje .
Nic bardziej nie daje mi energii na cały dzień jak sok warzywny na bazie buraka. Taki sok wyciskam w wyciskarce wg. przepisu terapiasokami.pl/jak-prawidlowo-pic-sok-z-buraka. Moja siostra nawet wyleczyła się z anemii pijąc taki sok. Kawkę można sporadycznie wypić.
Mi najwięcej energii daje Coca-cola, nie przepadam za tymi wszystkimi sokami, chyba, że w domu dla przyjemności. Znajomi opowiadali, że z kolei na długich dystansach pomaga im Tiger. Przewozy autokarowe w Krakowie http://hemarbus.pl/ to nie przelewki, więc im ufam :)
ja tez jestem zwolenniczka swiezo wyciskanych sokow, sama nawet zaopatrzylam sie w wyciskarke wolnoobrotowa Hurom, teraz u nas nie ma dnia, zeby nie bylo swiezego, pysznego soku, warto miec taki sprzet