Na 110 milionów złotych szacowane są starty skarbu państwa spowodowane działalnością grupy przestępczej rozbitej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Przemyśla. Początek sprawie dały wydarzenia z 2012 roku.
– Jak tylko powzięliśmy pierwsze podejrzenia natychmiast zawiadomiliśmy organy ścigania – zapewnia Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu. – Przez cały okres toczącego się śledztwa współpracowaliśmy i współpracujemy z nimi – dodaje.
Po sygnale od celników funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla zaczęli bacznie przyglądać się sprawie wyprowadzania[paywall] papierosów spod dozoru celnego. Najpierw zatrzymali obywatela Ukrainy, który był jednym z organizatorów procederu. Kilka godzin później dołączyły do niego kolejne 4 osoby. One również brały udział w machinacjach. Policjanci zabezpieczyli przy nich prawie 35 tys. euro, ponad 7 tys. dolarów i 131 tys. zł.
– Jak ustalili policjanci przy pomocy celników z Przemyśla i pracowników UKS z Rzeszowa zorganizowana grupa przestępcza sprowadzała papierosy z Włoch – informuje komisarz Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy CBŚP. – Po tym, transporty trafiały na wschodnią granicę i tu preparowane były dokumenty potwierdzające ich eksport na Ukrainę. W rzeczywistości papierosy jednak nie trafiły na wschód, a w 12 tirach były cegły – mówi.
Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, przestępstw przeciwko dokumentom i naruszenia przepisów z kodeksu karno-skarbowego. 3 z nich zostały tymczasowo aresztowane. Wśród objętych śledztwem jest celnik.
– W stosunku do niego wydano decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych – tłumaczy Chabowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ale nasze służby są czujne , tylko oni mogli uwierzyć że można tirami papierosy wwozić na Ukrainę a naszych celników tych na której zmianie te niby tiry wjeżdżały na UK to od kierownika po szeregowego na bruk bym wyrzucił bo to szwindel ale taki prostacki że tylko u nas spec służby jeszcze nagrodę za to otrzymają zamiast naganę hahahah
Rzecznik znowu kłamie. jakie konsekwencję poniósł ówczesny Kierownik Oddziału w Korczowej Janusz Walczyk? Rzekomo się nie zorientował, że mu przejechało 12 tirów. Nie był zdziwiony, że papierosy jada na Ukrainę. Jakie konsekwencję poniósł Mariusz Fedyk Kierownik WZP, odpowiedzialny za czarnych, którzy mają robić powtórki? Jego podwładni mówią, że kiedy jeździły te tiry to im zabraniał robić powtórek na wywozie. Pani Chabowska, żeby nie wasi skorumpowani celnicy te tiry by nie przejechały. Cała Korczowa była ustawiona pod ten interes. Wg celnika , który brał w tym udział pieniądze szły do zastępcy naczelnika. Dobrze wiecie kto nagłośnił wyłudzanie Vat-u w Korczowej a Daniel jak zobaczył jaka to skala to zgłosił sprawę do prokuratury ze strachu. TE WASZE KŁAMSTWA I TAK SIĘ W KOŃCU WYJAŚNIĄ.http://supernowosci24.pl/machlojki-z-vat-em-na-granicy-w-korczowej/To artykuł o wałkach na vat-ie w Korczowej z 2011 roku. To jak sprawdzaliście? Przez rok i dwa miesiące? Może specjalnie tak długo, żeby jak najwięcej przejechało.
Pytanie do kłamczuszka z IC Przemyśl.Edytko, dlaczego Jerzy Kalamarz wprowadził to polecenie dopiero w marcu 2012 roku ---- 401000-UPCR-617-2/12/KS jak przejechało już te 12 tirów a nie wprowadził tego polecenia po przejechaniu pierwszego tira?
To polecenie obligowało do kontroli każdego transportu z wyrobami akcyzowymi. Dlaczego zostało wprowadzone tak późno. To wie najlepiej szrama, odpalali działkę naczelnikom. jeżeli chodzi o fedyka to można sprawdzić w ewidencji powtórek ile razy skontrolowano wywóz przez WZP kiedy jechała cegła. Nie kompromitujcie się. 110 milionów wyłudzono dzieki celnikom z Korczowej.
ale nasze służby są czujne , tylko oni mogli uwierzyć że można tirami papierosy wwozić na Ukrainę a naszych celników tych na której zmianie te niby tiry wjeżdżały na UK to od kierownika po szeregowego na bruk bym wyrzucił bo to szwindel ale taki prostacki że tylko u nas spec służby jeszcze nagrodę za to otrzymają zamiast naganę hahahah
Rzecznik znowu kłamie. jakie konsekwencję poniósł ówczesny Kierownik Oddziału w Korczowej Janusz Walczyk? Rzekomo się nie zorientował, że mu przejechało 12 tirów. Nie był zdziwiony, że papierosy jada na Ukrainę. Jakie konsekwencję poniósł Mariusz Fedyk Kierownik WZP, odpowiedzialny za czarnych, którzy mają robić powtórki? Jego podwładni mówią, że kiedy jeździły te tiry to im zabraniał robić powtórek na wywozie. Pani Chabowska, żeby nie wasi skorumpowani celnicy te tiry by nie przejechały. Cała Korczowa była ustawiona pod ten interes. Wg celnika , który brał w tym udział pieniądze szły do zastępcy naczelnika. Dobrze wiecie kto nagłośnił wyłudzanie Vat-u w Korczowej a Daniel jak zobaczył jaka to skala to zgłosił sprawę do prokuratury ze strachu. TE WASZE KŁAMSTWA I TAK SIĘ W KOŃCU WYJAŚNIĄ.http://supernowosci24.pl/machlojki-z-vat-em-na-granicy-w-korczowej/To artykuł o wałkach na vat-ie w Korczowej z 2011 roku. To jak sprawdzaliście? Przez rok i dwa miesiące? Może specjalnie tak długo, żeby jak najwięcej przejechało.
Pytanie do kłamczuszka z IC Przemyśl.Edytko, dlaczego Jerzy Kalamarz wprowadził to polecenie dopiero w marcu 2012 roku ---- 401000-UPCR-617-2/12/KS jak przejechało już te 12 tirów a nie wprowadził tego polecenia po przejechaniu pierwszego tira?