Podkarpacki Związek Koszykówki jest organizatorem XXII Mistrzostw Podkarpacia. Po wielu latach impreza wróciła nad San – przez dwa dni (16 i 17 września br.) areną zmagań będzie hala sportowa Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W pierwotnym terminarzu spotkań nastąpiła ważna zmiana.
Do rywalizacji przystąpią cztery ekipy: ekstraklasowy beniaminek Rawlplug Sokół Łańcut, I-ligowe Miasto Szkła Krosno oraz dwie II-ligowe zespoły Stolaro Resovia Rzeszów i gospodarze imprezy – Niedźwiadki Chemart Przemyśl.
Pierwszego dnia turnieju, 16 września br., dojdzie do spotkań półfinałowych. W wyniku losowania Miasto Szkło Krosno zmierzy się z beniaminkiem II ligi Stolaro Resovią Rzeszów i absolutnie faworytem tej rywalizacji nie będzie. Popularne „Bieszczadzkie Wilki” skompletowały niezwykle mocny skład i będą jednym z faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy.
W drugim pojedynku także odnowione i wzmocnione Przemyskie Niedźwiadki zmierzą się z ekstraklasowym Rawlplug Sokołem Łańcut. To będzie pierwszy niezwykle wymagający egzamin dla przemyślan. Przemyślan, których celem nadrzędnym w nadchodzącym II-ligowym sezonem jest awans do I ligi. Kibice koszykówki, którzy – mamy nadzieję – szczelnie wypełnią trybuny hali POSiR, będą mieć okazję zobaczyć m.in. amerykańskie trio w barwach zespołu prowadzonego przez Radosława Soję: Delano Spencera, Raynere’a Thorntona i Lee Moore’a, który na polskich parkietach już występował w barwach MKS Dąbrowa Górnicza i był jednym z najlepszych obcokrajowców w sezonie 2020 – 2021.
Uwaga, bo w związku z pewną, absolutnie wyjątkową i piękną wiadomością, która obiegła świat 14 września br., tuż przed g. 23, doszło do zmiany godzin rozgrywania tych meczów. Zarówno na plakatach, jak i m.in. w prezentowanym na naszym łamach w wydaniu papierowym Kalendarzyku Kibica, mecz krośnian z rzeszowianami miał odbyć się o g. 16, do oficjalnego otwarcia imprezy miało dojść o g. 17.45, zaś mecz Niedźwiadki Chemart – Rawlplug Sokół Łańcut planowany był na g. 18.30.
Owa wieść to oczywiście sensacyjny awans koszykarskiej reprezentacji Polski do półfinału EuroBasketu 2022. Awans po jednym z najwspanialszych i arcydramatycznych widowisk tego czempionatu – triumfie teamu Igora Milicica z wówczas jeszcze obrońcami tytułu Słowenią 90:87. Triumfie, który w sposób niewiarygodny zilustrował wyjątkowość koszykówki. Niewielu wierzyło, że w piątek, 16 września br., to Polska zagra o finał Mistrzostw Europy w koszykówce. A jednak! Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych... Jej rywalem będzie reprezentacja Francji, a spotkanie rozpocznie się o g. 17.15.
Decyzja organizatorów Mistrzostw Podkarpacia mogła być jedna: zmiana programu piątkowych pojedynków. Jak poinformował nas prezes Podkarpackiego ZKosz. Zbigniew Błażkowski, mecz Miasta Szkła ze Stolaro Resovią rozpocznie się o g. 15.30, zaś pojedynek Niedźwiadków Chemart z Rawlplug Sokołem Łańcut godzinę później niż pierwotnie zakładano, czyli o g. 19.30.
Drugiego dnia, 17 września br., program turnieju pozostaje bez zmian (terminarz gier poniżej).
Serdecznie zapraszamy do hali POSiR wszystkich sympatyków nie tylko basketu. Z pewnością emocji nie zabraknie!
Mistrzostwa Podkarpacia (16 – 17 września br.; hala POSiR) – program:
16 września (piątek) – g. 15.30: Miasto Szkła Krosno – Stolaro Resovia Rzeszów; g. 19.30: Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Rawlplug Sokół Łańcut.
***
17 września (sobota) – g. 15.45: mecz o 3. miejsce; g. 18: mecz o 1. miejsce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze