Reklama

Zapraszamy na Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce

Od 15 do 17 września w hali POSiR rozegrane zostaną 16. Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce. Na starcie imprezy stanie sześć zespołów z naszego województwa, występujących w ekstraklasie, I i II lidze.

Ostatni raz mistrzostwa Podkarpacia gościły w Przemyślu 10 lat temu. Tegoroczna edycja będzie rozgrywana w nowej formule, o której opowiedział nam prezes Podkarpackiego Związku Koszykówki Zbigniew Błażkowski. – Wszystkie sześć klubów zgodziło się na zmianę formuły rozgrywania turnieju. Nie będzie losowania dwóch grup. Te powstały niejako z urzędu. W pierwszej, mocniejszej, zagrają: ekstraklasowe Miasto Szkła Krosno oraz pierwszoligowe Sokół Łańcut i Siarka Tarnobrzeg. W drugiej, słabszej, zmierzą się: AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl, Stal Stalowa Wola i SKK Rzeszów. Ta pierwsza zagra o mistrzostwo i Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Druga natomiast zagra o Puchar Prezesa PZKosz. W obu grupach prowadzona będzie klasyfikacja na najlepszego strzelca i najwartościowszego zawodnika turnieju. Wszystkie zespoły awizują najmocniejsze składy, a więc krośnianie zaprezentują swoich obcokrajowców. Będzie to na pewno gratką dla kibiców koszykówki w Przemyślu. Do organizacji turnieju udało się nam pozyskać znakomitych sponsorów. Głównym jest firma Gaz System z Tarnowa. Turniejowi towarzyszyć będzie impreza dodatkowa – mecz charytatywny pod hasłem „Przemyśl gra w koszykówkę dla Krysi”. To siatkarka z Przemyśla, która doznała udaru podczas spotkania siatkówki w Rzeszowie i obecnie przechodzi żmudną rehabilitację. Zapraszamy na trzy dni wspaniałych wrażeń – powiedział.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości