Od 15 do 17 września w hali POSiR rozegrane zostaną 16. Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce. Na starcie imprezy stanie sześć zespołów z naszego województwa, występujących w ekstraklasie, I i II lidze.
Ostatni raz mistrzostwa Podkarpacia gościły w Przemyślu 10 lat temu. Tegoroczna edycja będzie rozgrywana w nowej formule, o której opowiedział nam prezes Podkarpackiego Związku Koszykówki Zbigniew Błażkowski. – Wszystkie sześć klubów zgodziło się na zmianę formuły rozgrywania turnieju. Nie będzie losowania dwóch grup. Te powstały niejako z urzędu. W pierwszej, mocniejszej, zagrają: ekstraklasowe Miasto Szkła Krosno oraz pierwszoligowe Sokół Łańcut i Siarka Tarnobrzeg. W drugiej, słabszej, zmierzą się: AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl, Stal Stalowa Wola i SKK Rzeszów. Ta pierwsza zagra o mistrzostwo i Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Druga natomiast zagra o Puchar Prezesa PZKosz. W obu grupach prowadzona będzie klasyfikacja na najlepszego strzelca i najwartościowszego zawodnika turnieju. Wszystkie zespoły awizują najmocniejsze składy, a więc krośnianie zaprezentują swoich obcokrajowców. Będzie to na pewno gratką dla kibiców koszykówki w Przemyślu. Do organizacji turnieju udało się nam pozyskać znakomitych sponsorów. Głównym jest firma Gaz System z Tarnowa. Turniejowi towarzyszyć będzie impreza dodatkowa – mecz charytatywny pod hasłem „Przemyśl gra w koszykówkę dla Krysi”. To siatkarka z Przemyśla, która doznała udaru podczas spotkania siatkówki w Rzeszowie i obecnie przechodzi żmudną rehabilitację. Zapraszamy na trzy dni wspaniałych wrażeń – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze