Ponad 87 tys. zł stracił we wtorek, 12 grudnia 63-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który został oszukany metodą „na policjanta”.
Po południu mężczyzna odebrał telefon od rzekomego policjanta, który poinformował go, że ktoś właśnie próbuje wziąć kredyt korzystając z jego danych. Dodał też, że jeśli przekaże swoje dane logowania na rachunek bankowy – zabezpieczy on znajdujące się tam środki.
Niczego nieświadomy mężczyzna zaufał rozmówcy i postępował zgodnie z jego instrukcjami. Tym sposobem oszust wypłacił z jego konta 87 tys. 577 zł. Tym samym, 63-latek stracił oszczędności życia.
Policja po raz kolejny przypomina: zachowajmy ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji.
Apeluje też, by uświadamiać starszych członków rodziny o tego typu zagrożeniach i instruować co powinny robić w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze