Reklama

Zaufał fałszywemu policjantowi. Stracił oszczędności życia

20/12/2023 08:01

Ponad 87 tys. zł stracił we wtorek, 12 grudnia 63-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który został oszukany metodą „na policjanta”.

Po południu mężczyzna odebrał telefon od rzekomego policjanta, który poinformował go, że ktoś właśnie próbuje wziąć kredyt korzystając z jego danych. Dodał też, że jeśli przekaże swoje dane logowania na rachunek bankowy – zabezpieczy on znajdujące się tam środki.

Niczego nieświadomy mężczyzna zaufał rozmówcy i postępował zgodnie z jego instrukcjami. Tym sposobem oszust wypłacił z jego konta 87 tys. 577 zł. Tym samym, 63-latek stracił oszczędności życia.

Policja po raz kolejny przypomina: zachowajmy ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą  do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji.

Reklama

Apeluje też, by uświadamiać starszych członków rodziny o tego typu zagrożeniach i instruować co powinny robić w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama