Wszystkich Świętych, czyli dzień, w którym wspominamy i modlimy się za dusze zmarłych, zbliża się szybkimi krokami. Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu po raz kolejny organizuje zbiórkę zniczy na polskie cmentarze na Ukrainie.
Stowarzyszenie, znane od lat ze swojej patriotycznej działalności, a którego członkami honorowymi są m.in.: nieżyjąca już mjr Maria Mirecka-Loryś – żołnierz Armii Krajowej, ks. Tadeusz Pater – kresowianin czy ks. prałat Stanisław Czenczek – kapelan tej organizacji, od wielu lat przed 1 listopada organizuje zbiórkę zniczy na polskie groby za naszą wschodnią granicą.
– Podobnie jak w latach ubiegłych zbieramy biało-czerwone znicze na Cmentarz Obrońców Lwowa i groby na Kresach, między innymi w Trzcieniecu, Mościskach, Sądowej Wiszni czy Gródku Jagiellońskim. Przyjmujemy znicze, ale i wpłaty na ich zakup od osób prywatnych, stowarzyszeń i wszystkich, dla których pamięć o poległych i spoczywających rodakach na Kresach Wschodnich jest bardzo ważna. Znicze przekażemy Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie oraz proboszczom polskich kościołów na Kresach. Wykaz dokonanych wpłat i przekazanych zniczy, podobnie jak w latach ubiegłych, zamieścimy na facebooku – powiedział prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu Stanisław Szarzyński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze