Reklama

Zmiany w opłatach za odbiór śmieci

26/05/2016 19:18

Segregowane złotówkę taniej. Niesegregowane złotówkę drożej. Rodziny wielodzietne zapłacą połowę stawki. Działkowcy ryczałt roczny w wysokości 36 zł. Uchwała rady miasta dotycząca opłat za odbiór odpadów, już obowiązuje.

Przyjęcie nowych stawek poprzedziła długa dyskusja. Spierano się, czy zmniejszenie wpływów pokryje koszty odbioru śmieci. W końcu jednak zmiany przyjęto. Mieszkańcy Jarosławia zapłacą[paywall] 11 zł za odbiór odpadów segregowanych i 16 za niesegregowanych. Rodzinom wielodzietnym będzie przysługiwać 50-procentowa zniżka. Od początku przyszłego roku działkowcy będą mieli naliczaną opłatę ryczałtową za odbiór śmieci w wysokości 36 zł rocznie. 

Ratusz zwracał uwagę, że koszty związane z wywozem odpadów mogą przekroczyć dochody z opłat. Tylko obniżenie opłat za śmieci segregowane spowoduje zmniejszenie wpływów o 400 tys. zł. Przypominano też, że z tych pieniędzy prowadzona jest edukacja ekologiczna oraz likwidacja dzikich wysypisk. Dochody obniży również ulga dla rodzin wielodzietnych. Przy wcześniejszych stawkach wpływy wynosiły około 7 mln zł. 6 mln pochłaniał sam wywóz. Reszta szła na utrzymanie wydziału gospodarki odpadami oraz uprzątanie dzikich wysypisk i szkolne akcje ekologiczne.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-05-26 23:28:20

    W przypadku  działkowiczów   , sprawa wygląda na zwykłe naciąganie. Przecie te  śmieci  można spalić , chyba  ,ze Jarosławiu nie wolno tego robić . No to można zabrać wspomniane śmieci do śmietnika przydomowego, przecież i  tak każdy mieszkaniec   płaci za  nie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama