Segregowane złotówkę taniej. Niesegregowane złotówkę drożej. Rodziny wielodzietne zapłacą połowę stawki. Działkowcy ryczałt roczny w wysokości 36 zł. Uchwała rady miasta dotycząca opłat za odbiór odpadów, już obowiązuje.
Przyjęcie nowych stawek poprzedziła długa dyskusja. Spierano się, czy zmniejszenie wpływów pokryje koszty odbioru śmieci. W końcu jednak zmiany przyjęto. Mieszkańcy Jarosławia zapłacą[paywall] 11 zł za odbiór odpadów segregowanych i 16 za niesegregowanych. Rodzinom wielodzietnym będzie przysługiwać 50-procentowa zniżka. Od początku przyszłego roku działkowcy będą mieli naliczaną opłatę ryczałtową za odbiór śmieci w wysokości 36 zł rocznie.
Ratusz zwracał uwagę, że koszty związane z wywozem odpadów mogą przekroczyć dochody z opłat. Tylko obniżenie opłat za śmieci segregowane spowoduje zmniejszenie wpływów o 400 tys. zł. Przypominano też, że z tych pieniędzy prowadzona jest edukacja ekologiczna oraz likwidacja dzikich wysypisk. Dochody obniży również ulga dla rodzin wielodzietnych. Przy wcześniejszych stawkach wpływy wynosiły około 7 mln zł. 6 mln pochłaniał sam wywóz. Reszta szła na utrzymanie wydziału gospodarki odpadami oraz uprzątanie dzikich wysypisk i szkolne akcje ekologiczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W przypadku działkowiczów , sprawa wygląda na zwykłe naciąganie. Przecie te śmieci można spalić , chyba ,ze Jarosławiu nie wolno tego robić . No to można zabrać wspomniane śmieci do śmietnika przydomowego, przecież i tak każdy mieszkaniec płaci za nie .
W przypadku działkowiczów , sprawa wygląda na zwykłe naciąganie. Przecie te śmieci można spalić , chyba ,ze Jarosławiu nie wolno tego robić . No to można zabrać wspomniane śmieci do śmietnika przydomowego, przecież i tak każdy mieszkaniec płaci za nie .