Szósta już edycja międzynarodowej akcji „Wiersze w mieście” z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników poezji.
Jak podają organizatorzy:
„Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do oczekiwania na zakończenie – zakończenie pandemii, zakończenie kryzysu gospodarczego, a obecnie – na zakończenie rosyjskiej napaści na Ukrainę. Często powtarzamy zdanie: „Gdy to się skończy...”, znajdując ukojenie w myśli o odrodzeniu, nowym starcie, lepszym jutrze. Słowem, w myśli o Początku. Nastroje te znajdują odzwierciedlenie także w poezji”.
Poprzednia edycja skupiła się na[paywall] zaangażowaniu, umocnieniu i powiększeniu wspólnoty ludzi wrażliwych. Podczas tegorocznej edycji będzie można się skupić na problematyce nowego początku poprzez twórczość artystów z niemal całej Europy.
Można to zrobić na wiele sposobów. Wiersze udostępniane są na stronie internetowej www.wierszewmiescie.eu, platformie Spotify w formie podcastu oraz w postaci animacji interpretacji, które zostały stworzone przez Olę Wasilewską – wielokrotnie wyróżnianą wideoklipperkę.
To wszystko razem pozwala odbiorcom na rozmaite sposoby doświadczania poezji. Wciąż można wziąć też udział w konkursie „Wszystkie oblicza poezji”, który prezentować będzie rozmaite talenty uczestników — może być to zarówno śpiew, taniec, malarstwo, gra na instrumencie, jak i inna, dowolna forma ekspresji twórczej inspirowana wybranym utworem biorącym udział w tegorocznej edycji „Wierszy w mieście”.
Akcja trwa do 15 maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze