Reklama

Znajdźmy chwilę na poezję

Szósta już edycja międzynarodowej akcji „Wiersze w mieście” z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników poezji.

Jak podają organizatorzy:
„Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do oczekiwania na zakończenie – zakończenie pandemii, zakończenie kryzysu gospodarczego, a obecnie – na zakończenie rosyjskiej napaści na Ukrainę. Często powtarzamy zdanie: „Gdy to się skończy...”, znajdując ukojenie w myśli o odrodzeniu, nowym starcie, lepszym jutrze. Słowem, w myśli o Początku. Nastroje te znajdują odzwierciedlenie także w poezji”.

Poprzednia edycja skupiła się na[paywall] zaangażowaniu, umocnieniu i powiększeniu wspólnoty ludzi wrażliwych. Podczas tegorocznej edycji będzie można się skupić na problematyce nowego początku poprzez twórczość artystów z niemal całej Europy.

Można to zrobić na wiele sposobów. Wiersze udostępniane są na stronie internetowej www.wierszewmiescie.eu, platformie Spotify w formie podcastu oraz w postaci animacji interpretacji, które zostały stworzone przez Olę Wasilewską – wielokrotnie wyróżnianą wideoklipperkę.

To wszystko razem pozwala odbiorcom na rozmaite sposoby doświadczania poezji. Wciąż można wziąć też udział w konkursie „Wszystkie oblicza poezji”, który prezentować będzie rozmaite talenty uczestników — może być to zarówno śpiew, taniec, malarstwo, gra na instrumencie, jak i inna, dowolna forma ekspresji twórczej inspirowana wybranym utworem biorącym udział w tegorocznej edycji „Wierszy w mieście”. 

Akcja trwa do 15 maja.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama