Z dziewięciu zaplanowanych III-ligowych spotkań 20. kolejki (24 – 25 marca br.) rozegranych zostało siedem. Zima odpuściła w Polsce, ale nie na Podkarpaciu. Nie odbyły się tylko spotkania w naszym województwie, bo zarówno boisko w Jarosławiu, jak i w Krośnie nie nadawało się do gry.
Podopieczni Szymona Szydełki, piłkarze JKS 1909 Jarosław na inauguracyjne spotkanie wiosny sezonu 2017 – 2018 muszą więc jeszcze poczekać, drugi mecz w tej rundzie rozegrał za to beniaminek z Wólki Pełkińskiej. I drugi zakończył niezwykle efektownym zwycięstwem. Po rozprawieniu się na własnym stadionie z MKS-em Trzebinia, tym razem ekipa Grzegorza Sitka nie pozostawiła kompletnie żadnych złudzeń Sole w Oświęcimiu. Tej samej, z którą nieco męczyła się jesienią, tą samą, która przez kilka kolejek jesieni była przodownikiem tabeli.
Ale nie z tą samą personalnie co w rundzie jesiennej. W przerwie zimowej zespół stracił sponsora głównego i istniało niebezpieczeństwo, że ekipa zostanie wycofana z rozgrywek. Na szczęście tak się nie stało. Z drużyną pożegnało się ponad 15 zawodników (!), którzy szybko znaleźli zatrudnienie m.in. w: Polonii Bytom, Pogoni Siedlce czy Zagłębiu Sosnowiec. Zespół w większości złożony jest w wychowanków klubu, którzy dołączyli do składu z drużyn młodzieżowych. Najstarsi mają po 21 lat. Trenerem został Tomasz Świderski, a odmłodzony skład wcale nie oznacza, że przed każdym pojedynkiem pójdzie na stracenie.
Tak było w potyczce z Wólczanką Stal Systems, ale finalnie oświęcimska młodzież nie miała nic do powiedzenia. W miarę równy bój toczyła w pierwszych 45 minutach, kiedy „pozwoliła” tylko raz się użądlić. W II odsłonie żadnych wątpliwości już nie było. Kiedy 4 minuty po gwizdku arbitra Patryk Szewc podwyższył rezultat, beniaminek ustawił się w roli, którą lubi najbardziej. Zespołu czyhającego na błędy przeciwnika i wyprowadzającego kontry. Dwie z nich zakończyły się powodzeniem i – finalnie – bardzo efektownym zwycięstwem. Warto dodać, że Wólczanka Stal Systems w dwóch spotkaniach na wiosnę strzeliła już 9 bramek!
Soła Oświęcim – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Wrona 25. min, 0:2 Szewc 49. min, 0:3 Kocur 68. min, 0:4 Czyrny 90. min.
Soła: Mioduszewski – Chlebowski, Pańkowski, Szcząber, Ptak – Ceglarz, Gaudyn (84. Kukiełka), Rogala (62. Syguła), Fortuna (75. Tracz), Skrzypniak (75. Wandas) – Duda (46. Stankiewicz).
Wólczanka Stal Systems: Smoleń – Flak (85. Wątróbski), Wrona, Walat, Podstolak – Kocur (78. Gwóźdź), Hul, Lech (76. Chorolskyj), Szewc – Jurczak (57. Więcek), Pietluch (76. Czyrny).
Sędziował: Jakub Moskal (Kielce). Żółte Kartki: Syguła, Kukiełka, Chlebowski oraz Hul. Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze