Reklama

Znakomity występ Wólczanki Stal Systems. JKS 1909 musi poczekać na inaugurację

Z dziewięciu zaplanowanych III-ligowych spotkań 20. kolejki (24 – 25 marca br.) rozegranych zostało siedem. Zima odpuściła w Polsce, ale nie na Podkarpaciu. Nie odbyły się tylko spotkania w naszym województwie, bo zarówno boisko w Jarosławiu, jak i w Krośnie nie nadawało się do gry.

Podopieczni Szymona Szydełki, piłkarze JKS 1909 Jarosław na inauguracyjne spotkanie wiosny sezonu 2017 – 2018 muszą więc jeszcze poczekać, drugi mecz w tej rundzie rozegrał za to beniaminek z Wólki Pełkińskiej. I drugi zakończył niezwykle efektownym zwycięstwem. Po rozprawieniu się na własnym stadionie z MKS-em Trzebinia, tym razem ekipa Grzegorza Sitka nie pozostawiła kompletnie żadnych złudzeń Sole w Oświęcimiu. Tej samej, z którą nieco męczyła się jesienią, tą samą, która przez kilka kolejek jesieni była przodownikiem tabeli.

Ale nie z tą samą personalnie co w rundzie jesiennej. W przerwie zimowej zespół stracił sponsora głównego i istniało niebezpieczeństwo, że ekipa zostanie wycofana z rozgrywek. Na szczęście tak się nie stało. Z drużyną pożegnało się ponad 15 zawodników (!), którzy szybko znaleźli zatrudnienie m.in. w: Polonii Bytom, Pogoni Siedlce czy Zagłębiu Sosnowiec. Zespół w większości złożony jest w wychowanków klubu, którzy dołączyli do składu z drużyn młodzieżowych. Najstarsi mają po 21 lat. Trenerem został Tomasz Świderski, a odmłodzony skład wcale nie oznacza, że przed każdym pojedynkiem pójdzie na stracenie.

Reklama

Tak było w potyczce z Wólczanką Stal Systems, ale finalnie oświęcimska młodzież nie miała nic do powiedzenia. W miarę równy bój toczyła w pierwszych 45 minutach, kiedy „pozwoliła” tylko raz się użądlić. W II odsłonie żadnych wątpliwości już nie było. Kiedy 4 minuty po gwizdku arbitra Patryk Szewc podwyższył rezultat, beniaminek ustawił się w roli, którą lubi najbardziej. Zespołu czyhającego na błędy przeciwnika i wyprowadzającego kontry. Dwie z nich zakończyły się powodzeniem i – finalnie – bardzo efektownym zwycięstwem. Warto dodać, że Wólczanka Stal Systems w dwóch spotkaniach na wiosnę strzeliła już 9 bramek!



Soła Oświęcim – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Wrona 25. min, 0:2 Szewc 49. min, 0:3 Kocur 68. min, 0:4 Czyrny 90. min.
Soła: Mioduszewski – Chlebowski, Pańkowski, Szcząber, Ptak – Ceglarz, Gaudyn (84. Kukiełka), Rogala (62. Syguła), Fortuna (75. Tracz), Skrzypniak (75. Wandas) – Duda (46. Stankiewicz).
Wólczanka Stal Systems: Smoleń – Flak (85. Wątróbski), Wrona, Walat, Podstolak – Kocur (78. Gwóźdź), Hul, Lech (76. Chorolskyj), Szewc – Jurczak (57. Więcek), Pietluch (76. Czyrny).
Sędziował: Jakub Moskal (Kielce). Żółte Kartki: Syguła, Kukiełka, Chlebowski oraz Hul. Widzów: 100.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości