Reklama

Znalazł w lesie grzyba olbrzyma!

Dla grzybiarza z pasją znalezienie takiego okazu to nie lada powód do dumy. Pan Janusz swojego szczęśliwego grzyba wytropił w horynieckich lasach. Informacja o niecodziennym znalezisku rozeszła się w przestrzeni wirtualnej lotem błyskawicy. Dzięki niemu mieszkaniec Roztocza trafił do Teleexpressu.

Sezon grzybowy trwa. Jego szczyt przypada właśnie we wrześniu i październiku. A że początek jesieni mamy w tym roku deszczowy, w lasach Podkarpacia grzybów nie brakuje. Wytrawni grzybiarze z regionu chwalą się znalezionymi okazami na zrzeszającej miłośników grzybobrania grupie na portalu społecznościowym. Z ich relacji wynika, że w lasach najwięcej jest prawdziwków, ale w koszykach lądują też koźlarze i maślaki. Wyjątkowo udanym zbiorem może się poszczycić pan Janusz, na co dzień pracownik Urzędu Gminy Horyniec-Zdrój. Wspomniana instytucja pochwaliła się w jego imieniu znalezionym  prawdziwkiem gigantycznych rozmiarów o wadze... 2320 g! „Sezon grzybowy w pełni, a w naszej gminie i zapewne na całym Roztoczu i Podkarpaciu mamy rekordzistę. Zapraszamy w nasze horynieckie lasy!” – napisali we wtorek, 20 września pracownicy urzędu.

Pod wpisem zaroiło się od gratulacji i komentarzy zamieszczonych w uznaniu tak okazałego znaleziska. Grzyb został wysuszony, właściciel zamierza wykorzystać go do podniesienia walorów smakowych wigilijnych dań. Jeśli wśród naszych Czytelników są osoby, które mają na koncie podobne sukcesy w grzybobraniu, zapraszamy do nadsyłania zdjęć.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama