W olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbyła się we wtorek, 3 marca, najlepsi okazali się uczniowie ze Strzyżowa, Leska i Stalowej Woli. To właśnie oni będą reprezentować Podkarpacie w finale w Warszawie.
„Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest zwieńczeniem udziału uczniów w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który jest prowadzony jest przez ZUS od 2014 roku. Na Podkarpaciu, w roku szkolnym 2025/2026, w pierwszym (szkolnym) etapie XII edycji olimpiady uczestniczyło 1334 uczniów. Drugi etap zmagań z tematem ubezpieczeń społecznych odbył się 3 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim. Olimpijczycy zmierzali się z testem wielokrotnego wyboru”
– poinformował Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu. Tegoroczna edycja przyciągnęła 27 tys. uczniów z blisko 950 szkół w kraju. Na Podkarpaciu w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS wystartowały 24 zespoły. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO im. A.Mickiewicza w Stryżowie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z ZSTiA w Lesku, a na trzecim – z ZS nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.
„Olimpiada to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim realne korzyści dla młodych ludzi. Najlepsi w województwie będą reprezentować swój region w finale, który odbędzie się 16 kwietnia w Warszawie. A tam na laureatów centralnego etapu czekają indeksy na prestiżowe uczelnie, dodatkowe punkty w rekrutacji oraz cenne nagrody rzeczowe”
– puentuje W. Dyląg.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze