Reklama

Znamy zwycięzców Olimpiady ZUS na Podkarpaciu

W olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbyła się we wtorek, 3 marca, najlepsi okazali się uczniowie ze Strzyżowa, Leska i Stalowej Woli. To właśnie oni będą reprezentować Podkarpacie w finale w Warszawie.

„Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest zwieńczeniem udziału uczniów w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który jest prowadzony jest przez ZUS od 2014 roku. Na Podkarpaciu, w roku szkolnym 2025/2026, w pierwszym (szkolnym) etapie XII edycji olimpiady uczestniczyło 1334 uczniów. Drugi etap zmagań z tematem ubezpieczeń społecznych odbył się 3 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim. Olimpijczycy zmierzali się z testem wielokrotnego wyboru”

– poinformował Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu. Tegoroczna edycja przyciągnęła 27 tys. uczniów z blisko 950 szkół w kraju. Na Podkarpaciu w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS wystartowały 24 zespoły. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO im. A.Mickiewicza w Stryżowie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z ZSTiA w Lesku, a na trzecim – z ZS nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. 

Reklama

„Olimpiada to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim realne korzyści dla młodych ludzi. Najlepsi w województwie będą reprezentować swój region w finale, który odbędzie się 16 kwietnia w Warszawie. A tam na laureatów centralnego etapu czekają indeksy na prestiżowe uczelnie, dodatkowe punkty w rekrutacji oraz cenne nagrody rzeczowe”

– puentuje W. Dyląg.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/03/2026 07:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama