Od wczorajszego popołudnia (12 marca) mieszkańcy Przemyśla mogą spotkać w przestrzeni miejskiej żółty autobus elektryczny marki BMC. Pojazd w ciągu najbliższych dni będzie testowany na ulicach miasta.
Nowy autobus to kolejny krok w stronę ekologicznego transportu. Do 23 marca będzie obsługiwał kilka linii miejskich (głównie nr: 4, 8, 12, 25, 28), co pozwoli ocenić zarówno ekonomikę jazdy, jak i jego zachowanie w różnych warunkach drogowych, co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę różnorodność ukształtowania terenu Przemyśla i sąsiednich miejscowości – choćby strome podjazdy. Dla wszystkich pasażerów przejazdy autobusem testowym mogącym pomieścić 97 pasażerów są bezpłatne.
„Testowanie autobusu to pierwszy etap testów autobusów, zaplanowanych w związku z przygotowywaniem się Gminy Miejskiej Przemyśl do inwestycji w tabor autobusowy” – poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu.
Reklama

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze