Reklama

Żółty elektryczny autobus na ulicach Przemyśla


Od wczorajszego popołudnia (12 marca) mieszkańcy Przemyśla mogą spotkać w przestrzeni miejskiej żółty autobus elektryczny marki BMC. Pojazd w ciągu najbliższych dni będzie testowany na ulicach miasta.


Nowy autobus to kolejny krok w stronę ekologicznego transportu. Do 23 marca będzie obsługiwał kilka linii miejskich (głównie nr: 4, 8, 12, 25, 28), co pozwoli ocenić zarówno ekonomikę jazdy, jak i jego zachowanie w różnych warunkach drogowych, co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę różnorodność ukształtowania terenu Przemyśla i sąsiednich miejscowości – choćby strome podjazdy. Dla wszystkich pasażerów przejazdy autobusem testowym mogącym pomieścić 97 pasażerów są bezpłatne.

„Testowanie autobusu to pierwszy etap testów autobusów, zaplanowanych w związku z przygotowywaniem się Gminy Miejskiej Przemyśl do inwestycji w tabor autobusowy” – poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu.

Reklama

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/03/2026 17:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama