10/08/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Salezjańskie Lato Muzyczne to cykl koncertów w sakralnych przestrzeniach Przemyśla i Opactwa Benedyktynek. Wydarzenie rozpoczęło się energetycznym występem słowackiego zespołu Slovak Brassquintet i organistki Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy. Festiwal łączył muzykę dawną ze współczesnymi brzmieniami, prezentując m.in. żeński zespół wokalny Flores Rosarum i koncert jazzowy Maciej Fortuna International Quartet. Salezjańskie Lato Muzyczne to także miejsce spotkań tradycji i duchowości.