07/04/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W szkolnej akcji #Komórkomania, wspierającej Fundację DKMS, uczniowie z Przemyśla organizują kiermasz słodkości, a także rejestrację dawców komórek macierzystych. Wśród zaangażowanych znajdują się czwartoklasistki Ola i Gabrysia oraz uczniowie, którzy chcą pomóc swoim kolegom chorującym na białaczkę. Motywacje do oddania cząstki siebie są różne - spontaniczność, chęć pomocy czy świadomość, że problem nowotworów krwi dotyczy każdego. Dzięki współpracy szkoły z Fundacją DKMS, młodzież zdobywa wiedzę i angażuje się w działania charytatywne, zdając sobie sprawę, że dobre uczynki zawsze się opłacają.
Komórkomania połączona z kiermaszem słodkości. Dochód z ich sprzedaży wykorzystany zostanie na statutowe cele Fundacji DKMS./ FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
„Komórkomanię” kolejny rok z rzędu koordynuje w „Elektroniku” nauczycielka Barbara Fedak-Nowak. – Tą akcją chcemy dać naszym uczniom ważny przekaz, że warto pomagać innym – mówi./ FOT. U. Gielo