01/05/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W galerii przedstawione są zdjęcia z wydarzenia, które skupiło głównie uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze oraz seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Lipniku. W trakcie spotkania, inspirowanego powieścią etnografa K. Ignasa, uczestnicy poznali tradycje wielkanocne od Środy Popielcowej po Zielone Świątki. Młodzież odkryła zapomniane zwyczaje, a seniorzy sięgnęli w pamięć, dzieląc się wspomnieniami. Dodatkową atrakcją była wystawa ręcznie zdobionych pisanek autorstwa lokalnych artystek. Zagadnienia poruszone podczas wydarzenia pozwoliły na zintegrowanie różnych pokoleń i kultywowanie regionalnych tradycji.
FOT. BP w Kańczudze
FOT. BP w Kańczudze
FOT. BP w Kańczudze
FOT. BP w Kańczudze