01/08/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wręczono odznaczenia za zasługi w niesieniu pomocy humanitarnej i wspieraniu osób na terenach dotkniętych kataklizmami. W gronie odznaczonych znalazła się siostra Ryszarda Piejko, która pracuje misyjnie w Zambii od 40 lat. Za jej zaangażowanie minister Andrzej Dera wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to jest nadawane za wybitne zasługi dla państwa i społeczeństwa, umacnianie suwerenności i twórczość. Na zdjęciach możemy zobaczyć siostrę Ryszarda oraz inne wyróżnione osoby podczas uroczystości.
FOT. www.cmw.waw.pl
FOT. www.cmw.waw.pl
FOT. KPRP Ł. Błasikiewicz
FOT. www.misjesalezjanie.pl
FOT. www.misjesalezjanie.pl