22/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu rozwija współpracę z zagranicznymi partnerami dzięki programowi „Erasmus+” i 124 umowom z uczelniami w UE i poza nią. W roku 2024/25 gościliśmy studentów z Hiszpanii, Ukrainy i Turcji, a nasi studenci wyjeżdżali m.in. do Hiszpanii, Cypru, Chorwacji. Grupa studentów geodezji i kartografii odbyła praktyki na Uniwersytecie Politechnicznym w Bari, we Włoszech. Program Erasmus+ wspiera internacjonalizację naszej uczelni, umożliwiając wyjazdy kadry akademickiej i studentów do partnerskich uczelni na całym świecie. Absolwenci również korzystają z zagranicznych praktyk, a nasi partnerzy regularnie odwiedzają naszą uczelnię.
FOT. PANS Jarosław