Reklama

❤ Rekord w Przemyślu! 93 tys. zł dla WOŚP! ❤ [ZDJĘCIA]

16/01/2017 14:03

W ubiegłą niedzielę po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom na oddziałach ogólnopediatrycznych i zapewnienie opieki medycznej seniorom.

Kilka minut po godzinie ósmej, kiedy w przemyskim sztabie WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury zbierali się wolontariusze, Jurek Owsiak podał wiadomość, że  do tej pory zebrano już 2 mln 598 tys. 860 złotych. Podbudowani tą informacją, po załatwieniu niezbędnych formalności, ruszyli w miasto. Około południa Kasia i Anita, które kwestowały w rejonie starego miasta, miały już ciężką puszkę.

– Kwestujemy już kolejny raz i obserwujemy, że ludzie bardzo chętnie dają pieniądze – mówiły dziewczyny. Podobnie było w całym mieście[paywall], a pogoda była iście spacerowa, więc puszki szybko się zapełniały. Tymczasem w Galerii „Sanowa” rozpoczął się blok imprez uświetniających jubileuszowe granie WOŚP. Najpierw wystąpiły przedszkolaki, po nich przyszedł czas na pokaz zumby, występy wokalne Studia „Aga” i pokazy taneczne „Golden Dance”. W przerwach iluzjonista Mateusz bawił publiczność sztuczkami nie z tej ziemi. Do zdrowego trybu życia przekonywali spiningowcy na stacjonarnych rowerach. Przed wejściem do galerii dzieciaki fotografowały się z Truskawką i Ciastkiem – dwoma kucami rasy falabella. 

W pobliżu kręcił się Szwejk ze swoim nieodłącznym adiutantem, a na estradzie kolejno koncertowali: duet Sabina i Kuba, Dominika Barbaros i jako ostatnia Kasia Wilk. Tymczasem w sztabie panie zatrudnione do liczenia datków odbierały puszki od wolontariuszy i segregowały monety i banknoty. Przez chwilę w liczeniu bilonu pomagała im siedmioletnia Zosia. Punktualnie o dwudziestej wszyscy wyszli z „Sanowej”, żeby oglądać fajerwerki, czyli „światełko do nieba” tradycyjnie kończące każdą edycję WOŚP. Paweł Holiński, który w tym roku debiutował jako szef przemyskiego sztabu WOŚP, choć zmęczony, nie krył zadowolenia. – Bardzo się cieszę, że wszystko nam się udało. Nie było żadnych wpadek, incydentów i zebraliśmy ponad dziewięćdziesiąt trzy tysiące złotych. To zasługa ponad osiemdziesięciu wolontariuszy oraz ponad trzydziestu osób pracujących w sztabie, a także sponsorów, którzy swoją ofiarnością też przyczynili się do sukcesu. Oczywiście najważniejsza była hojność mieszkańców, którzy nie szczędzili pieniędzy, wiedząc, na co są przeznaczone.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2017-01-16 16:15:31

    No to pan Michalik dostał ...biegunki zapewne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Parafian - niezalogowany 2017-01-16 17:52:27

    Piękna inicjatywa szkoda tylko że księża źle na na to patrzą proboszcz parafii Wólka pelkinska nakazał wolntariuszom wyjść z placu kościelnego bo jest to nie legalna zbiórka wstyd i hańba 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2017-01-16 18:40:40

    Takiego klechę parafianie powinni wywieźć na taczce poza wieś.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama