Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś o 1822 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdził też śmierć 19 mieszkańców województwa, z czego 7 to mieszkańcy Przemyśla, powiatu przemyskiego i jarosławskiego.
Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 78 osób, 28 752 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 17 167 osób.
Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 33 109 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 14 434 osoby zwolniono z izolacji. Odnotowano 597 zgonów.
Sanepid poinformował o 19 zgonach mieszkańców województwa podkarpackiego, jednak nie zmarły one ostatniej doby, ale w różnych terminach: 24, 25, 29, 30 października oraz między 1 a 6 listopada.
To 8 kobiet – z powiatu dębickiego (81), jarosławskiego (74), leżajskiego (75, 68), przemyskiego (70), rzeszowskiego (85), tarnobrzeskiego (56) i z miasta Rzeszów (94),
oraz 11 mężczyzn – z powiatu dębickiego (51), jarosławskiego (94, 76), krośnieńskiego (79), przemyskiego (69), stalowowolskiego (73), strzyżowskiego (84), z miasta Przemyśl (82, 84) i z miasta Rzeszów (65, 87).
Kolejne 867 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 21 powiatów województwa podkarpackiego.
Nowe 1 822 potwierdzone przypadki wg powiatów:
7 – bieszczadzki 80 – brzozowski 72 – dębicki 102 – jarosławski 100 – jasielski 22 – kolbuszowski 45 – miasto Krosno 82 – krośnieński 20 – leski 42 – leżajski 5 – lubaczowski 61 – łańcucki 47 – mielecki 30 – niżański 49 – miasto Przemyśl 48 – przemyski 82 – przeworski 64 – ropczycko-sędziszowski 318 – miasto Rzeszów 354 – rzeszowski 31 – sanocki 50 – stalowowolski 68 – strzyżowski 26 – miasto Tarnobrzeg 17 – tarnobrzeski W województwie dostępnych jest 1990 łóżek dla pacjentów z COVID-19. 1269 jest zajętych. Z dostępnych dla pacjentów z koronawirusem 155 respiratorów, 131 jest zajętych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jesteśmy w pierwszej piatce w świecie pod wzgledem liczby nowych zakażeń.Ale w współczynnik śmiertelności stawia nas na pierwszym miejscu w świecie.Wystarczy tylko poczytaćhttps://www.worldometers.info/coronavirus/Kłamliwa informacja rządowa nie jest w stanie tego przykryc.zmarłymi leworęcznymi,praworęcznymi,zezowatymi i innymi tez zdrowymi a martwymi
Po co było tak tłumnie iść jak był w odwrocie teraz jest w powrocie i zamiata kosą i sondaże poparcia maleją
To siedź w domu i czekaj aż wirus się zjawi!Co do tego mają kobiety? Widać dość mają odwagi i wielki szacunek dla nich że walczą o swoje prawa , a liczba zakażeń jest manipulowana i próbuje się powiązać protesty z ich liczba! Brawo kobiety ????????????
Mamy dziwny rodzaj odwagi,która zawsze uwidacznia się w czasach zagrożenia.Przy odzyskiwaniu niepodległości na pierwszą linię wysyłaliśmy bez mrugnięcia oka nasze dzieci.Mamy dzisiaj pomniki Orląt Lwowskich, Orląt Przemyśla, Bohaterów Zadwórza i wielu innych formacj typu wojskowego ztworzonych z dzieciaków.IIWŚ to Powstanie Warszawskie gdzie walczą głównie dzieciaki nawet 9 letnie przerobione przez wodzów powstania na mięso armatnie/jedyni zyjący do dzisiaj kombatanci,których symbol KOTWICĘ sam Kaczyński sobie przywłaszczył.A dzisiaj dzieciaki są zbyt mądre oraz mądre są kobiety i nie dadzą wykorzystać żadnym politycznym cwaniaczkom.
Jak to jest że w artykule mowa o przypadkach "dziś" tj.8.11 a na wynik testu trzeba czekać 72 godziny . A może to tylko prognozy Panie Redaktorze?
Tadeuszu,nie podsycaj atmosfery,nie podpalaj i nie prowokuj. Zyj i pozwol zyc innym. Zgodzisz sie ,ze jest trudny czas i wszystkim jest ciezko ,jest niebezpiecznie. Wiec odpusc sobie. Zbliza sie Dzien Niepodleglosci wiec oddaj honor tym,dzieki ktorym tu dzis jestesmy. Mimo wszystko zalecam ostroznosc i wloz maseczke.
Rządzącym trudno jest poinformować społeczeństwo, że system opieki medycznej całkowicie padł i jest fizycznie niewydolny i brakuje wszystkiego nie tylko łóżek ale nawet tlenu do respiratorów.Teraz "ratuj się kto może"
Jesteśmy w pierwszej piatce w świecie pod wzgledem liczby nowych zakażeń.Ale w współczynnik śmiertelności stawia nas na pierwszym miejscu w świecie.Wystarczy tylko poczytaćhttps://www.worldometers.info/coronavirus/Kłamliwa informacja rządowa nie jest w stanie tego przykryc.zmarłymi leworęcznymi,praworęcznymi,zezowatymi i innymi tez zdrowymi a martwymi
Po co było tak tłumnie iść jak był w odwrocie teraz jest w powrocie i zamiata kosą i sondaże poparcia maleją
protestujcie dalej baby...