20 laptopów trafiło do jarosławskich Domów i Klubów Seniora+. Wszystko w ramach projektu „Doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów w Domach i Klubach Senior+ w Jarosławiu”. Subwencja w kwocie prawie 62 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Cyfryzacji.
Domy i Kluby Seniora w Jarosławiu od kilku lat funkcjonują w paru dzielnicach miasta, cieszą się zainteresowaniem i wsparciem ze strony miasta. Codziennie goszczą kilkanaście osób, zapewniając tym samym opiekę, rozwój i towarzystwo rówieśników osobom starszym.
W placówkach niemal codziennie[paywall] mają miejsce spotkania, warsztaty, prelekcje i wydarzenia, które mają uatrakcyjnić seniorom godziny spędzone na miejscu.
24 stycznia odwiedził ich burmistrz Waldemar Paluch. Dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Cyfryzacji, zakupiono 20 laptopów z oprogramowaniem. W ramach założeń projektu ma pomóc to zapoznać seniorów z komputerami, internetem, a przede wszystkim dostępem do takich aplikacji jak profil zaufany, profil pacjenta, e-recepty oraz popularne komunikatory.
Seniorzy już teraz dzięki spotkaniom w klubie poruszają się w internecie sprawnie, korzystają z popularnych komunikatorów. Prezent z ministerstwa ma pomóc w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, rozwinąć wiedzę i umiejętności.
Oswajanie się z wirtualną rzeczywistością jest tym ważniejsze, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele przestępstw popełnianych jest właśnie w internecie. Często ofiarami padają starsze osoby, których przez swoją niewiedzę łatwo zmanipulować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze