Reklama

20 laptopów dla seniorów – przeciwko cyfrowemu wykluczeniu

04/02/2023 11:27

20 laptopów trafiło do jarosławskich Domów i Klubów Seniora+. Wszystko w ramach projektu „Doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów w Domach i Klubach Senior+ w Jarosławiu”. Subwencja w kwocie prawie 62 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Cyfryzacji.

Domy i Kluby Seniora w Jarosławiu od kilku lat funkcjonują w paru dzielnicach miasta, cieszą się zainteresowaniem i wsparciem ze strony miasta. Codziennie goszczą kilkanaście osób, zapewniając tym samym opiekę, rozwój i towarzystwo rówieśników osobom starszym.

W placówkach niemal codziennie[paywall] mają miejsce spotkania, warsztaty, prelekcje i wydarzenia, które mają uatrakcyjnić seniorom godziny spędzone na miejscu.

24 stycznia odwiedził ich burmistrz Waldemar Paluch. Dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Cyfryzacji, zakupiono 20 laptopów z oprogramowaniem. W ramach założeń projektu ma pomóc to zapoznać seniorów z komputerami, internetem, a przede wszystkim dostępem do takich aplikacji jak profil zaufany, profil pacjenta, e-recepty oraz popularne komunikatory.

Seniorzy już teraz dzięki spotkaniom w klubie poruszają się w internecie sprawnie, korzystają z popularnych komunikatorów. Prezent z ministerstwa ma pomóc w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, rozwinąć wiedzę i umiejętności.

Oswajanie się z wirtualną rzeczywistością jest tym ważniejsze, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele przestępstw popełnianych jest właśnie w internecie. Często ofiarami padają starsze osoby, których przez swoją niewiedzę łatwo zmanipulować.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości