Reklama

4 maja ruszą centra handlowe i rehabilitacja, 6 maja żłobki i przedszkola

Po majówce wkraczamy w 2. etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Od 4 maja zostaną otwarte:

centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, ale z limitem osób (15 m kw. na 1 osobę). Nie mogą w nich funkcjonować kluby fitness, jadłodajnie na miejscu, place zabaw itp.  hotele i noclegi (ale bez basenów i siłowni, posiłki tylko do pokoju) sklepy budowlane w weekendy biblioteki i muzea (o terminie decyduje organ prowadzący po konsultacji z sanepidem)
wraca rehabilitacja lecznicza! Salony masażu nadal pozostają zamknięte.


Od 6 maja zostaną otwarte:

żłobki i przedszkola – dla dzieci pracujących rodziców (ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczbę dzieci, a jednostka samorządu terytorialnego może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie)
Zatem dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy:
przedszkole i żłobek są zamknięte decyzją jednostki samorządu terytorialnego, gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.


Uwaga! Wciąż obowiązują wszystkie procedury związane z bezpieczeństwem i dystansem społecznym.



san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2020-04-29 15:17:08

    Niezbyt to rozsądne,  otwierać żłobki, przedszkola w czasie kiedy jest najwięcej zakażeń. Pisowski rząd robi to specjalnie, by przekonać ludzi do wyborów 10 maja, skoro otwiera placówki dla najmłodszych to i wybory wg. rządzących będą bezpieczne. Ot taka ich złowroga polityka. Narażać dzieci na możliwość zakażenia,  dla swoich niecnych, politycznych celów jest obrzydlistwem, bandytyzmem !!!  Dla Kaczyńskiego i jego popleczników to normalne. Tym razem do tupolewa typu coronavirus pakuje niewinne dzieci. Rodzice !!! jeszcze nie czas na żłobki i przedszkola!!! Chrońcie swoje pociechy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wkurzony - niezalogowany 2020-04-29 15:21:20

    A po wyborach jak wzrośnie znacznie liczba zakażeń, to zwalą, że to głupi ludzie ruszyli gremialnie do supermarketów, a mieli siedzieć w domach!...Takie cwaniaczki!...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nnn - niezalogowany 2020-05-01 14:51:51

    brawo brawo brawo cała prawwda

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama