Najwięcej nowych przypadków koronawirusa odnotowano w powiatach: przemyskim i jarosławskim oraz w Przemyślu.
„W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym COVID- 19 oraz w celu wstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, z dniem 3 sierpnia 2020 roku wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowe do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Szpitala z wyłączeniem Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii” – poinformował w komunikacie szpital.
– Decyzja ta dotyczy tylko oddziałów szpitalnych. Poradnie specjalistyczne oraz punkt pobrań materiałów do badań pracują normalnie – dodaje Maciej Lewicki, zastępca dyrektora szpitala.
Do odwołania wstrzymane zostały również praktyki studenckie i zawodowe.
W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 27 wyników dodatnich koronawirusa, w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny został zamknięty. Chorzy pacjenci zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.
W ciągu ostatniej doby w województwie Podkarpackim odnotowano 41 nowych przypadków.
Kolejne 11 osób, które wyzdrowiały to 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, po jednej osobie z powiatów: mieleckiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz z Przemyśla i Tarnobrzega.
Nowe 41 potwierdzonych przypadków to:
10 osób powiat przemyski (siedmiu mężczyzn i trzy kobiety) 6 osób miasto Przemyśl (trzy kobiety, trzech mężczyzn) 8 osób powiat jarosławski (cztery kobiety, czterech mężczyzn) 5 osób powiat przeworski (trzech mężczyzn i dwie kobiety) 1 osoba powiat lubaczowski (kobieta) 1 osoba powiat dębicki (kobieta) 1 osoba powiat łańcucki (mężczyzna) 2 osoby powiat mielecki (mężczyzna i kobieta) 1 osoba powiat niżański (mężczyzna) 3 osoby miasto Rzeszów (dwóch mężczyzn i kobieta) 2 osoby powiat stalowowolski (mężczyzna i kobieta) 1 osoba powiat strzyżowski (mężczyzna)Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Efekty wspaniałego poluzowania na wybory z przed miesiąca dają wyniki w tym więcej tłumnych imprez masowych ,wesel ,spotkań biesiadnych ,procesji itp.pielgrzymek w skupiskach a będzie jeszcze gorzej zbliża się WIELKI ODPUST KALWARYJSKI oj to dopiero będzie się działo po zobaczymy wyniki
a w marcu czy kwietniu puste ulice jeden przypadek na cały Przemyśl a tu na Monte wylęgarnia koronawirusa i jest normalnie... wcześniej panika teraz nic się nie stało bo człowiek przyzwyczaja się do najgorszych warunków. Zobaczycie jak dzieci pójdą do szkoły tragedia. Z drugiej strony zamknąć szkoły urzędy banki sklepy szpitale no i co dalej... Myślę że na jesień będzie masakra obym się mylił...
A panowie na zdjęciu w kombinezonach malarskich , cha cha cha
Może to i dobrze,będzie mniej zgonów
Szkoda komentować to co napisałeś
Efekty wspaniałego poluzowania na wybory z przed miesiąca dają wyniki w tym więcej tłumnych imprez masowych ,wesel ,spotkań biesiadnych ,procesji itp.pielgrzymek w skupiskach a będzie jeszcze gorzej zbliża się WIELKI ODPUST KALWARYJSKI oj to dopiero będzie się działo po zobaczymy wyniki