Reklama

41 nowych zakażeń w województwie. Szpital w Przemyślu wstrzymuje przyjęcia

04/08/2020 11:38

Najwięcej nowych przypadków koronawirusa odnotowano w powiatach: przemyskim i jarosławskim oraz w Przemyślu.

„W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym COVID- 19 oraz w celu wstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, z dniem 3 sierpnia 2020 roku wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowe do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Szpitala z wyłączeniem Oddziału Onkologicznego  z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii” – poinformował w komunikacie szpital.

 

– Decyzja ta dotyczy tylko oddziałów szpitalnych. Poradnie specjalistyczne oraz punkt pobrań materiałów do badań pracują normalnie – dodaje Maciej Lewicki, zastępca dyrektora szpitala.

Reklama

 

Do odwołania wstrzymane zostały również praktyki studenckie i zawodowe.

 
W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 27 wyników dodatnich koronawirusa, w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny został zamknięty. Chorzy pacjenci zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.


W ciągu ostatniej doby w województwie Podkarpackim odnotowano 41 nowych przypadków. 

Kolejne 11 osób, które wyzdrowiały to 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, po jednej osobie z powiatów: mieleckiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz z Przemyśla i Tarnobrzega.

Reklama

Nowe 41 potwierdzonych przypadków to:

10 osób powiat przemyski (siedmiu mężczyzn i trzy kobiety) 6 osób miasto Przemyśl  (trzy kobiety, trzech mężczyzn) 8 osób powiat jarosławski (cztery kobiety, czterech mężczyzn) 5 osób powiat przeworski  (trzech mężczyzn i  dwie kobiety) 1 osoba  powiat lubaczowski (kobieta) 1 osoba powiat dębicki (kobieta) 1 osoba powiat łańcucki (mężczyzna) 2 osoby powiat mielecki (mężczyzna i kobieta) 1 osoba powiat  niżański (mężczyzna) 3 osoby  miasto Rzeszów  (dwóch mężczyzn i kobieta) 2 osoby powiat stalowowolski  (mężczyzna i kobieta) 1 osoba powiat strzyżowski (mężczyzna)
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2020-08-04 20:36:05

    Może to i dobrze,będzie mniej zgonów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    @ - niezalogowany 2020-08-04 21:48:35

    Szkoda komentować to co napisałeś

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Halina - niezalogowany 2020-08-04 22:15:33

    Efekty wspaniałego poluzowania na wybory z przed miesiąca dają wyniki w tym więcej tłumnych imprez masowych ,wesel ,spotkań biesiadnych ,procesji itp.pielgrzymek w skupiskach a będzie jeszcze gorzej zbliża się WIELKI ODPUST KALWARYJSKI oj to dopiero będzie się działo po zobaczymy wyniki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama