Reklama

52 tygodnie

27/12/2017 07:46

Pora na sylwestrowy komentarz. Wiele się działo w 2017. Polecam w dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami w regionie. W odróżnieniu od wielkiej polityki naszą małą ojczyznę na szczęście ominęły warszawskie zadymy polityczne. Chociaż mieliśmy swoje pięć minut. Na krótko prezydent Przemyśla Robert Choma miał zakaz wjazdu na Ukrainę. Oficjalny powód: zawirowania biurokratyczne na linii Polska – Ukraina.

Reakcja okazała się ponadlokalna. O Przemyślu i prezydencie mówiła cała Polska. Media zagraniczne również miały dziennego newsa. Zakaz szybko cofnięto, ale kwas pozostał.

Niestety w kraju nie było już tak różowo. Przez Warszawę i parlament przetoczyła się batalia o Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Krajową Radę Sądownictwa, stosunek do Unii Europejskiej. Jakie towarzyszyły i towarzyszą temu emocje, doskonale wiemy. Chyba nie ma domu, który wybroniłby się przed rodzimą kłótnią polsko-polską. Czasem podziały dotyczą najbliższych sobie ludzi.

Dlatego z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2018 życzmy sobie wzajemnej otwartości, gotowości wsłuchania się w argumenty innych, życzliwości. Każdy z nas ma swoją opowieść. Być może warto ją poznać, aby lepiej zrozumieć siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Spierajmy się na argumenty. Emocje, oskarżenia, inwektywy, wykluczanie będą tylko i wyłącznie pogłębiać rowy między członkami tej samej wspólnoty.

A po co? Życie śmiga błyskawicznie. Szkoda czasu na jałowe spory. Cieszmy się chwilą. W imieniu redakcji Życia Podkarpackiego życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, samych radosnych chwil w Nowym Roku 2018. A ja dziękuję za kolejne 52 tygodnie spotkań z Państwem.              

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2017-12-28 18:23:55

    No i po co te judaszowe żale?  Czyż redakcja 'ŻP"  nie ma sobie  nic  do zarzucenia ?.  A te wszystkie artykuliki  - chcecie , to  zaraz znajdę w archiwum tytuły  , zacytuję fragmenty  antypolskie   znajdujące się w nich  , wystarczy jedno "ale'. Przecież wy , redaktorzy , którym  w niesmak  jest obecna legalnie wybrana  w legalnych wyborach  władza podjudzaliście  pod pretekstem krytyki . A teraz  zbiera wam się na sentymenty . Otóż wy jako  dzieci tamtego , bolszewickiego systemu  , jesteście  tak samo zakłamani  jak sam słusznie miniony system . Wam może pomóc jak i wszystkim wytworom  tamtej epoki jedno  - ODEJŚCIE  Z TEGO ŚWIATA  . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama