Ku rozstrzygnięciu zmierza powtórzony konkurs na dyrektora jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej. Na najbliższy czwartek, 25 czerwca, zaplanowane jest posiedzenie komisji konkursowej, która rozważy dwie aplikacje. Nie jest jednak przesądzone, czy któryś z kandydatów wypadnie na tyle przekonywająco, by komisja powierzyła mu kierowanie szpitalem.
Jarosławskie COM pozostaje bez dyrektora od początku roku. Wówczas to z funkcji, ze względów zdrowotnych, zrezygnował dotychczasowy szef placówki Stanisław Krasny. Od tego czasu, także w trudnym okresie pandemii, szpitalem kieruje Monika Pachacz-Świderska, pełniąca[paywall] wcześniej obowiązki zastępcy S. Krasnego. Obecnie trwa drugi już konkurs mający wyłonić jego następcę. Pierwszy został unieważniony z uwagi na fakt, że żadna z ubiegających się o stanowisko osób nie spełniła wymogów formalnych. Aktualny konkurs trwa od 6 maja, a przyjmowanie dokumentów zakończono 5 czerwca. Od tego momentu zgodnie z harmonogramem konkursu starostwo ma 30 dni na rozpatrzenie kandydatur. Jak się dowiedzieliśmy w starostwie, posiedzenie komisji konkursowej zaplanowane jest na 25 czerwca. To właśnie w najbliższy czwartek jej członkowie postawią na jednego z kandydatów bądź zarządzą rozpisanie kolejnego konkursu. Na razie wszystkie rozwiązania są możliwie. Jak potwierdzili przedstawiciele starostwa, zgłoszono dwie aplikacje, niestety ich szczegóły muszą, przynajmniej na razie, pozostać tajemnicą.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze