Zmarła druga osoba na Podkarpaciu zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. 27-letnia kobieta. Główną przyczyną śmierci jednak – jak podał minister zdrowia Łukasz Szumowski – była sepsa.
Młoda kobieta zmarła w Centrum Medycznym w Łańcucie. Niedawno urodziła dziecko w Nisku. Po porodzie wywiązała się sepsa. Organizm stracił odporność. Trafiła do Łańcuta. Była w stanie ciężkim. Mieszkała w gminie Janów Lubelski (województwo lubelskie).
– Niestety, w łańcuckim szpitalu zmarła druga osoba na Podkarpaciu. To 27-letnia kobieta. Potwierdzam także osiemnasty przypadek zachorowania w naszym województwie. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana – poinformowała rzecznik prasowy PUW Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 5 tys. 19 osób, a 4 tys. 472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 827 testów.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że 27-latka, zarażona koronawirusem, nie miała innych poważnych chorób. Kilka dni temu w szpitalu w Nisku urodziła dziecko. Do Łańcuta trafiła w stanie ciężkim. Miała sepsę. Kobieta zaraziła się koronawirusem od osoby, która wróciła z Włoch.
Tuż po g. 14 rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział na antenie TVP Info, że została ona opisana jako szósta ofiara koronawirusa, ponieważ była nim zakażona, jednak lekarze z Łańcuta poinformowali resort, że przyczyną śmierci była sepsa, a nie COVID-19. – Stąd też tak naprawdę nie powinniśmy wliczać tej zmarłej kobiety do osób, które poniosły śmierć z uwagi na fakt zarażenia koronawirusem – podsumował Wojciech Andrusiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jesteście państwo pewni tego co piszecie? Czy czasem bezpośrednią przyczyną jej śmierci nie była SEPSA? Czy już o tym wiecie, ale zostawiacie artykuł, żeby było więcej kliknięć? Już w Kielcach było samobójstwo z powodu fake news. Zrobię sceen tego tekstu na wszelki wypadek, gdyby pociągali do odpowiedzialności wszystkich, którzy szerzą nieprawdziwe informacje.
Koronawirus, szkoły pozamykane a w Urzędach konkursy na dyrektorów szpitali, przedszkoli, zero zachowanej ostrożności.
Szanowi Państwo! Pierwsza informacja, jaką otrzymaliśmy od służb wojewody podkarpackiego, była taka, że osoba ta zmarła na skutek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Z informacją, że niebawem pojawi się komunikat w tej sprawie ze strony Centrum Medycznego w Łańcucie. Po g. 14 rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że główną przyczyną śmierci była sepsa. Powyższa informacja została więc edytowana i zmieniona.Zapewniamy, że absolutnie nikt nie ma zamiaru podawać nieprawdziwych, krzywdzących, tzw. fake newsów. Staramy się na bieżąco Państwa informować. Sytuacja bywa jednak dynamiczna, zmieniająca się z godziny na godzinę i tak było w tym przypadku.
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dane-demograficzne-w-polsce-za-2019-r-gus-liczba-urodzen-i-zgonow/n0c74x3 W ubiegłym roku zmarło 410 tys Polaków, czyli dziennie 1123 osoby. Napędzanie strachu ,wręcz paniki,manipulacja faktami ze strony mediów jest przeogromna, szkoda że nie jest to karane.Nie bagatelizuję zagrożenia ze strony koronawirusa dla obywateli, rola mediów powinna być przede wszystkim wspomagająca ,pomagać w dotarciu do mas informacji pozyskanych ze strony ludzi kompetentnych, w tym przypadku specjalistów d/s wirusologii, lekarzy czy biologów.Masz racje że zwróciłeś uwagę redaktorowi.
W tym trudnym czasie spieszcie się z podawaniem dobrych informacji, te złe po dokładnym sprawdzeniu można podać ze spóźnieniem a czasem, wyjątkowo nie podawać wcale.
Sa też dobre wiadomości.Ukraina jedno z biedniejszych państw europejskich zakupiło :-10 milionów testów na koronowirusa;- 1 milon masek jednorazowych;- 100 tysięcy masek o wysokich parametrach dla personelu medycznego i ratunkowegoDzisiaj także wypuścili do domu pierwszego ozdrowieńca z koronowirusu do domu.My oczywiście uczyniliśmy to samo.I pomyśleć tylko na co stać biede państwo dbające o swoich obywateli.A jak wyglądają nasze zakupy i zabezpieczenie.Z ciekawszych informacji to jak nasz pan prezydent Bakun obraził się i jest wzburzony na organizatorów wyjazdu Ukraińców ,ze odbyło sie to bez Jego zgody i akceptacji.Pisze o tym nie tylko nasza prasa a także niemiecka między innymi DW.https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25807911,ukraincy-wracaja-do-domow-polskie-wladze-zgodzily-sie-na-korytarz.html
Bakun a kto to jest, żeby się z nim liczyć.
Jesteście państwo pewni tego co piszecie? Czy czasem bezpośrednią przyczyną jej śmierci nie była SEPSA? Czy już o tym wiecie, ale zostawiacie artykuł, żeby było więcej kliknięć? Już w Kielcach było samobójstwo z powodu fake news. Zrobię sceen tego tekstu na wszelki wypadek, gdyby pociągali do odpowiedzialności wszystkich, którzy szerzą nieprawdziwe informacje.
Koronawirus, szkoły pozamykane a w Urzędach konkursy na dyrektorów szpitali, przedszkoli, zero zachowanej ostrożności.
Szanowi Państwo! Pierwsza informacja, jaką otrzymaliśmy od służb wojewody podkarpackiego, była taka, że osoba ta zmarła na skutek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Z informacją, że niebawem pojawi się komunikat w tej sprawie ze strony Centrum Medycznego w Łańcucie. Po g. 14 rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że główną przyczyną śmierci była sepsa. Powyższa informacja została więc edytowana i zmieniona.Zapewniamy, że absolutnie nikt nie ma zamiaru podawać nieprawdziwych, krzywdzących, tzw. fake newsów. Staramy się na bieżąco Państwa informować. Sytuacja bywa jednak dynamiczna, zmieniająca się z godziny na godzinę i tak było w tym przypadku.