W Polsce mamy 9622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że na dziś na Podkarpaciu pod nadzorem pozostają 4 osoby, 16 546 poddanych jest kwarantannie, 4 191 izolacji, a z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 505 osób.
W dniach 11 – 16 października br. zmarło 3 mieszkańców województwa podkarpackiego z powiatów leżajskiego (80), mieleckiego (62) i strzyżowskiego (75).
Kolejne 139 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 20 powiatów województwa podkarpackiego.
Nowe 704 potwierdzone przypadki wg powiatów:
8 osób – bieszczadzki 21 osób – brzozowski 43 osoby – dębicki 37 osób – jarosławski 18 osób – jasielski 24 osoby – kolbuszowski 14 osób – miasto Krosno 30 osób – krośnieński 20 osoby – leski 20 osób – leżajski 17 osób – lubaczowski 38 osób – łańcucki 30 osób – mielecki 8 osób – niżański 13 osób – miasto Przemyśl 8 osób – przemyski 34 osoby – przeworski 128 osób – miasto Rzeszów 72 osoby – rzeszowski 33 osób – sanocki 27 osób – stalowowolski 25 osób – strzyżowski 5 osób – miasto Tarnobrzeg 8 osób – tarnobrzeskiTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ta wyliczanka nic nie mówi a jedynie zaciemnia rzeczywisty obraz.Niestety ale ostatnio to nasz region ma najwyższy wskaźnik zarażenia koronowirusem w kraju w stosunku do liczby mieszkańców.Ze śmiertelnościa jest podobnie.Musimy szczególnie uważać i absolutnie nie wierzyć ani zapewnieniom rządzących jak też duchownych pochłoniętych swoimi interesami z wykorzystaniem koronowirusa.Liczmy tylko na siebie i najbliższych oraz przestrzegajmy bardzo rygorystycznie wprowadzonych reżimów sanitarnych.To jest jedyne co możemy zrobić by nie opłakiwać bliskich
jeszcze nie ale za niedługo napewno będzie powyżej 20000 tys. dziennie...
UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
Z dziennika młodej lekarki:Maseczka ratuje życie No i znowu, przez to że stoję na straży zdrowotności ludzkich mas kretynizowanych przez zhumanizowanego lisa i kreta, i polegających na autorytetach polityczno-medialnych, tu nad Sanem, gdzie wkrótce mają powstać bezdotykowe kabiny myjniczo-szorujące jak przed II wojną światową, co jak sądzę jest ukłonem w stronę zaleceń decydentów wirusobójczych, wpatrzona w czerwony alert, szybciutko zdjąwszy wczesnym rankiem bieliznę zabezpieczającą przed wszelkimi łotrami w nanometrycznych kapsułach, przystąpiłam do walki z tymi bezwzględnymi potworami. Wyjątkowo dziś odpuściłam odbieranie telefonów w zdalnej poradni parazdrowia, uprzednio wgrywając popularny telewizyjno-publiczny czasoumilacz, trwający nieco więcej niż komunikat RODO. Zapewne wielu musiało mi dziękować za te piękne strofy naszego poety Jana Kochanowskiego z muzycznym podkładem Zenka M. Przyznaję, uczyniłam to dla dobra wszystkich i przez przypadek udostępniłam to dzieło przez głośnik wszystkim mówiący. Spokój i cisza to fundamenty leczenia każdego pacjenta, a dodatkowo podbite substancjami wzmagającymi percepcję i jasność umysłu medycznego ciała, potrafią czynić cuda. No i jak tu walczyć z wirusem, gdy ktoś obszedł czasoumilacz i tak wydzwaniał, że sąsiad prowadzący obok gabinet dentystyczny nie wytrzymał i tak walnął w drzwi do mojego gabinetu, że spadła tabliczka z moim nazwiskiem i imieniem. Nie denerwowałabym się, bo w końcu jako młoda lekarka muszę być opanowana i dawać dobry przykład, ale tak mnie to rozsierdziło, gdy zobaczyłam brak moich tytułów naukowych na tabliczce, że chciałam wykastrować wszystkich. Na szczęście kolega zza ściany jest niebinarny, więc obeszło się bez draki. Przyznał, że go trochę poniosły te strofy o szlachetnym zdrowiu i widzeniu na jawie, więc musowo zareagował. Przedtem wzmagał swoją percepcję i jasność umysłu, ale pomylił dawki. O nim napiszę innym razem, bo teraz to przygotowuje pozew przeciwko sieci sklepów z obuwiem, bo nie może się zgodzić z tym, że dla niego nie ma odpowiednich butów, są męskie, damskie i dziecięce, a dla niebinarnych nie produkują. Wiem, że to szokujące, ale taki dajmy na to kamień czy beton nie ma płci, a jak jest doceniany na przykład w budownictwie?Miałam napisać jak to maseczki ratują życie i się rozgadałam jak baba. Muszę przyznać jednak, tak szanowni Państwo, maseczki ratują życie. Jeden z moich pacjentów przyznał się mi w wielkim sekrecie, że czasem odwiedza swoją koleżankę z pracy, która mieszka z mężem. Trochę mnie to kosztowało …, nie musiałam jednak tłumaczyć na sobie, jak badać stetoskopem serce i płuca, ale to nieważne. Nic dziwnego, że ktoś troszczy się o bliskich, wszak musimy wszyscy sobie pomagać w czasie zaraźliwej zarazy. I tenże mój pacjent zapomniawszy swojego smartfona, który wkrótce dzięki polu magnetycznemu 5G będzie regulował czas naszej defekacji, dostosowując ją do godzin spożywania śniadań, obiadów i kolacji, nad czym od roku pracują informatycy zatrudnieni jako wolontariusze przy opróżnianiu zbiorników bezodpływowych, zwanych szambami, spotkał się przed czerwoną strefą ze swą potrzebującą ciepła i troski koleżanką. A że wpadł prosto ze sklepu w czasie dogodnym dla seniorów, nie zdjął medycznej maseczki i od progu zabrał się za eksplorację jej zasobów cielesnych. Nagle do mieszkania wszedł jej mąż, nieco podenerwowany, bo nikt nie odbierał telefonu. Widząc tych dwojga jak całują się przez maseczkę wirusozabójczą usiadł, zapalił papierosa i rzekł uspokojony „Dobrze mieć takich przyjaciół, którzy dbają o zdrowie twoje i najbliższych ci osób”. Wstał i zrobił im kawę z ekspresu. I co powiecie? Maseczka ratuje życie. Ludzie doceniają wartość słusznych wskazań medycznych i nie zważają na niewidomocoditnych.
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itpNARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
A jak złodzieje przez 8 lat z PO-PSL ukradli prawie 1 bilion złotych to tego nie widzisz
Nie ma większych zlodzieji iklamcow jak obecna ekipa ! Ale do niektórych to nie dociera , myślę że wkrótce się o tym przekonają!
PO i PSL nic nie robili i nikomu nie bruzdzili a PiS robi aż za dużo wprowadzają coraz to nowsze ustawy, podatki,kary ,mandaty aby było na 500+ i 13 emeryturę bo 14 tylko nie liczni dostaną
bilion to mało pis juz ukradło kilka bilionów
Ta wyliczanka nic nie mówi a jedynie zaciemnia rzeczywisty obraz.Niestety ale ostatnio to nasz region ma najwyższy wskaźnik zarażenia koronowirusem w kraju w stosunku do liczby mieszkańców.Ze śmiertelnościa jest podobnie.Musimy szczególnie uważać i absolutnie nie wierzyć ani zapewnieniom rządzących jak też duchownych pochłoniętych swoimi interesami z wykorzystaniem koronowirusa.Liczmy tylko na siebie i najbliższych oraz przestrzegajmy bardzo rygorystycznie wprowadzonych reżimów sanitarnych.To jest jedyne co możemy zrobić by nie opłakiwać bliskich
Katastrofa.
Udaj się natychmiast do psychiatry