Podkom. Marta Fac oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i dr Ewa Pieniążek sekretarz miasta Jarosławia odpowiadają na 8 identycznych pytań o istotę kobiecości.
Będąc dzieckiem, marzyłam, że jak dorosnę, zostanę... nauczycielką[paywall].
Pamiętam swój pierwszy makijaż, jakby to było wczoraj... Nie pamiętam, kiedy zrobiłam swój pierwszy makijaż. Być może wiąże się to z tym, że w szkole średniej, do której uczęszczałam, obowiązywał zakaz przychodzenia do szkoły w makijażu. Niesubordynacja w tym zakresie pociągała za sobą pewne konsekwencje.
Nastoletniej sobie powiedziałabym... że warto się uczyć, mieć pasje i marzenia, o które trzeba walczyć, że warto być sobą i mieć w życiu zasady. Nie warto natomiast ulegać różnym modom, które mają to do siebie, że szybko przemijają.
Bez czego w torebce nie wyjdę z domu? Jak wiadomo, kobieca torebka to kopalnia, w której można znaleźć mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. W mojej są: portfel, klucze do domu i samochodu, podręczna kosmetyczka, a w niej ochronna szminka do ust, krem do rąk, pilniczek, flakonik ulubionych perfum, lusterko, chusteczki higieniczne, wizytownik, kalendarz i długopis, pendrive, różaniec.
Mój kobiecy wzór do naśladowania to... Maria Curie-Skłodowska, ponieważ jako pierwsza kobieta uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych, jako jedyna otrzymała Nagrodę Nobla z fizyki i chemii. To współtwórczyni nauki o promieniotwórczości. Jest uznawana za symbol emancypacji kobiet.
Kobieta szczęśliwa to kobieta... spełniona.
Dlaczego fajnie jest być kobietą? O tym, co znaczy być kobietą, pięknie śpiewała A. Majewska w piosence pod tym samym tytułem. Kobiecość to potęga i magia. Kobieta wabi wdziękiem i czaruje urokiem, zapachem, intelektem. Kobiecość to także stan ducha, otwarte i czułe serce, spryt i życiowa zaradność. We współczesnym świecie być kobietą to znaczy czuć się niezależną niezależnie od okoliczności, to umiejętność spojrzenia w lusterko i powiedzienia „jestem piękna”. Wreszcie być kobietą to być ponad to, co małostkowe, trywialne i przyziemne. Ktoś powiedział, że kobiecość można porównać do sztuki teatralnej. Każdego dnia jej aktorki wcielają się w różnorodne role. Dla większości kobiet są one zaszczytem i przynoszą satysfakcję. Często jednak wiążą się z ciężką pracą, poświęceniem i licznymi wyrzeczeniami.
Najlepszy sposób na chandrę to.. jogging, dobra książka lub film, lampka dobrego wina w miłym towarzystwie.
Będąc dzieckiem, marzyłam, że jak dorosnę, zostanę... W dzieciństwie piękne jest to, że wiele decyzji[paywall] i wyborów wypływa z wnętrza, z przekonań o swoich mocnych stronach, z zamiłowania. Kiedy zadajemy pytanie dziecku, kim chce być, gdy dorośnie, nie zastanawia się nad zarobkami, nad prestiżem lub jego brakiem, nie zastanawia się, jaki zawód jest przyszłościowy, a jaki przysporzy samych problemów. Nie ma też wątpliwości. Kilkulatek zapytany, co chce robić, kiedy dorośnie... po prostu wie. Ja chciałam być nauczycielem, marzyłam, by uczyć dzieci i w tym zakresie obecnie również się realizuję.
Pamiętam swój pierwszy makijaż, jakby to było wczoraj... Tak moje panie, kiedyś życie było prostsze, a wybory mniej skomplikowane. Mój makijaż to był niegdyś puder i jakiś tusz do rzęs i oczywiście błyszczyk do ust.
Nastoletniej sobie powiedziałabym... walcz o spełnienie własnych marzeń. Niezależnie od tego, co ostatecznie się stanie, nie będziesz sobie chociaż wyrzucać za pięć czy dziesięć lat, że nie próbowałaś i zastanawiać się, czy już nie jest za późno.
Bez czego w torebce nie wyjdę z domu? Bez portfela z gotówką i kartą kredytową.
Mój kobiecy wzór do naśladowania to... Meryl Streep.
Kobieta szczęśliwa to kobieta... To ja.
Dlaczego fajnie być kobietą? Bo jesteśmy multizadaniowe.
Najlepszy sposób na chandrę... gorąca czekolada i masaż.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W tym świecie straciłem orientację i się pogubiłem. Jedni straszą wszystkich, by nie dzielić ludzi wg płci (feministki) i domagają się równouprawnienia, a inni oczekują by jednak osoby płci żeńskiej traktować wyjątkowo, czego dowodem jest Dzień Kobiet. Dzień ten wymusza na innych szacunek i tolerancję, co winno być rzeczą oczywistą i nie podlegającą dyskusji, bez względu na płeć. Dzień ten to dzień żniw w marcu handlarzy kwiatkami, gadżetami i innymi "prezentami". Wcześniej byli walentynkowcy, za jakiś czas inni wymuszający zakupy się pojawią … tylko z czego tu się cieszyć? Że społeczeństwo nie potrafi okazywać szacunku drugim, a korzystają z tego cwaniacy wymuszający go na ludziach, oczywiście nie za darmo. Ohyda
a ja też jestem piękna i mądra a nikt o mnie nie napisał :(
W tym świecie straciłem orientację i się pogubiłem. Jedni straszą wszystkich, by nie dzielić ludzi wg płci (feministki) i domagają się równouprawnienia, a inni oczekują by jednak osoby płci żeńskiej traktować wyjątkowo, czego dowodem jest Dzień Kobiet. Dzień ten wymusza na innych szacunek i tolerancję, co winno być rzeczą oczywistą i nie podlegającą dyskusji, bez względu na płeć. Dzień ten to dzień żniw w marcu handlarzy kwiatkami, gadżetami i innymi "prezentami". Wcześniej byli walentynkowcy, za jakiś czas inni wymuszający zakupy się pojawią … tylko z czego tu się cieszyć? Że społeczeństwo nie potrafi okazywać szacunku drugim, a korzystają z tego cwaniacy wymuszający go na ludziach, oczywiście nie za darmo. Ohyda
a ja też jestem piękna i mądra a nikt o mnie nie napisał :(
Ja o Tobie napiszę:)