Reklama

Ambitne, piękne, mądre... [CZĘŚĆ III]

08/03/2020 14:24

Podkom. Marta Fac oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i dr Ewa Pieniążek sekretarz miasta Jarosławia odpowiadają na 8 identycznych pytań o istotę kobiecości.

Będąc dzieckiem, marzyłam, że jak dorosnę, zostanę... nauczycielką[paywall].

Pamiętam swój pierwszy makijaż, jakby to było wczoraj...   Nie pamiętam, kiedy zrobiłam swój pierwszy makijaż. Być może wiąże się to z tym, że w szkole średniej, do której uczęszczałam, obowiązywał zakaz przychodzenia do szkoły w makijażu. Niesubordynacja w tym zakresie pociągała za sobą pewne konsekwencje.

Nastoletniej sobie powiedziałabym... że warto się uczyć, mieć pasje i marzenia, o które trzeba walczyć, że warto być sobą i mieć w życiu zasady. Nie warto natomiast ulegać różnym modom, które mają to do siebie, że szybko przemijają.

Bez czego w torebce nie wyjdę z domu? Jak wiadomo, kobieca torebka to kopalnia, w której można znaleźć mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. W mojej są: portfel, klucze do domu i samochodu, podręczna kosmetyczka, a w niej ochronna szminka do ust, krem do rąk, pilniczek, flakonik ulubionych perfum, lusterko, chusteczki higieniczne, wizytownik, kalendarz i długopis, pendrive, różaniec.

Mój kobiecy wzór do naśladowania to... Maria Curie-Skłodowska, ponieważ jako pierwsza kobieta uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych, jako jedyna otrzymała Nagrodę Nobla z fizyki i chemii. To współtwórczyni nauki o promieniotwórczości. Jest uznawana za symbol emancypacji kobiet.

Kobieta szczęśliwa to kobieta... spełniona.

Dlaczego fajnie jest być kobietą? O tym, co znaczy być kobietą, pięknie śpiewała A. Majewska w piosence pod tym samym tytułem. Kobiecość to potęga i magia. Kobieta wabi wdziękiem i czaruje urokiem, zapachem, intelektem. Kobiecość to także stan ducha, otwarte i czułe serce, spryt i życiowa zaradność. We współczesnym świecie być kobietą to znaczy czuć się niezależną niezależnie od okoliczności, to umiejętność spojrzenia w lusterko i powiedzienia „jestem piękna”. Wreszcie być kobietą to być ponad to, co małostkowe, trywialne i przyziemne. Ktoś powiedział, że kobiecość można porównać do sztuki teatralnej. Każdego dnia jej aktorki wcielają się w różnorodne role. Dla większości kobiet są one zaszczytem i przynoszą satysfakcję. Często jednak wiążą się z ciężką pracą, poświęceniem i licznymi wyrzeczeniami.

Najlepszy sposób na chandrę to.. jogging, dobra książka lub film, lampka dobrego wina w miłym towarzystwie.

Będąc dzieckiem, marzyłam, że jak dorosnę, zostanę... W dzieciństwie piękne jest to, że wiele decyzji[paywall] i wyborów wypływa z wnętrza, z przekonań o swoich mocnych stronach, z zamiłowania. Kiedy zadajemy pytanie dziecku, kim chce być, gdy dorośnie, nie zastanawia się nad zarobkami, nad prestiżem lub jego brakiem, nie zastanawia się, jaki zawód jest przyszłościowy, a jaki przysporzy samych problemów. Nie ma też wątpliwości. Kilkulatek zapytany, co chce robić, kiedy dorośnie... po prostu wie. Ja chciałam być nauczycielem, marzyłam, by uczyć dzieci i w tym zakresie obecnie również się realizuję.

Reklama

Pamiętam swój pierwszy makijaż, jakby to było wczoraj... Tak moje panie, kiedyś życie było prostsze, a wybory mniej skomplikowane. Mój makijaż to był niegdyś puder i jakiś tusz do rzęs i oczywiście błyszczyk do ust.

Nastoletniej sobie powiedziałabym... walcz o spełnienie własnych marzeń. Niezależnie od tego, co ostatecznie się stanie, nie będziesz sobie chociaż wyrzucać za pięć czy dziesięć lat, że nie próbowałaś i zastanawiać się, czy już nie jest za późno.

Bez czego w torebce nie wyjdę z domu? Bez portfela z gotówką i kartą kredytową.

Reklama

Mój kobiecy wzór do naśladowania to... Meryl Streep.

Kobieta szczęśliwa to kobieta... To ja.

Dlaczego fajnie być kobietą? Bo jesteśmy multizadaniowe.

Najlepszy sposób na chandrę... gorąca czekolada i masaż.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2020-03-08 17:53:33

    W tym świecie straciłem orientację i się pogubiłem. Jedni  straszą wszystkich, by nie dzielić ludzi wg płci (feministki) i domagają się równouprawnienia, a inni oczekują by jednak osoby płci żeńskiej traktować wyjątkowo, czego dowodem jest Dzień Kobiet.  Dzień ten wymusza na innych szacunek i tolerancję, co winno być rzeczą oczywistą i nie podlegającą dyskusji, bez względu na płeć. Dzień ten to dzień żniw w marcu handlarzy kwiatkami, gadżetami i innymi "prezentami". Wcześniej byli walentynkowcy, za jakiś czas inni wymuszający zakupy się pojawią … tylko z czego tu się cieszyć? Że społeczeństwo nie potrafi okazywać szacunku drugim, a korzystają z tego cwaniacy wymuszający go na ludziach, oczywiście nie za darmo. Ohyda

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    :( - niezalogowany 2020-03-09 20:47:51

    a ja też jestem piękna i mądra a nikt o mnie nie napisał :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    :) - niezalogowany 2020-03-10 15:28:53

    Ja o Tobie napiszę:)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama