Reklama

Hat-trick Szymona. Dublet Olka. Kapitalny występ badmintonistów w Zamościu


Kapitalnie w Krajowym Turnieju Badmintona Młodzików i Juniorów, który odbył się w Zamościu, spisali się młodzi badmintoniści z Przemyśla i Jarosławia. Przedstawiciele SSKS Badminton Przemyśl – Szymon Kazimir i Aleksander Bandrowicz aż pięciokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium! Zawodniczka Jarosławskiego Klubu Badmintona Amelia Madaj wywalczyła dwa medale. Gratulujemy!


Szymon Kazimir wystąpił w kategorii U-19 w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście (we wszystkich rozstawiony z „jedynką”). Sprawił sobie wyjątkowy prezent urodzinowy, bo kilka dni później skończył 18 lat. We wszystkich trzech konkurencjach wywalczył złoto. Rozegrał w Zamościu łącznie 10 pojedynków. Wszystkie wygrał – cztery w grze pojedynczej, sześć w grze deblowej i mieszanej. W tej pierwszej wystąpił w parze z Nikodemem Cybulskim (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), w tej drugiej w duecie z Arletą Grabowską (UKS Kiko Zamość). A gdy dodamy do tego fakt, że w owych trzech konkurencjach nie przegrał nawet jednego seta, ten występ należy zaliczyć do gatunku genialnych.

Reklama

Amelia Madaj (trzecia z lewej) i Aleksander Bandrowicz (czwarty z lewej) pewnie sięgnęli po triumf w mikście. Fot. zbiory własne

Aleksander Bandrowicz zaprezentował się w kategorii wiekowej U-15 w dwóch konkurencjach – singlu i mikście (w obu był rozstawiony z „jedynką”). W obu stanął na najwyższym stopniu podium. W grze mieszanej wystąpił oczywiście z Amelią Madaj z JKB Jarosław. Ten duet od wielu miesięcy spisuje się rewelacyjnie i nie inaczej było w Zamościu. Popularny Olek – podobnie jak Szymon – nie przegrał w Zamościu ani jednego seta! Amelia dodatkowo zagrał w deblu w parze z Mają Maścibrodą (UKS Kiko Zamość) i zdobyła medal brązowy.

Reklama

Dłuższy komentarz jest zbędny. Oprócz jednego: to świetny prognostyk przed właśnie rozpoczynającym się sezonem!

 

Wyniki:

Szymon Kazimir

Gra pojedyncza – 1. runda: Konrad Łysiak 2:0 (21:2, 21:4); 2. runda: Paweł Mróz 2:0 (21:10, 24:22), 3. runda: Bartłomiej Pióro 2:0 (21:4, 21:6); finał: Kamil Kuryło 2:0 (21:15, 21:15).

Gra deblowa (w parze z N. Cybulskim) – 1. runda: Tomasz Janociński/Konrad Łysiak 2:0 (21:6, 21:8), 2. runda: Filip Derewiecki/Kamil Kuryło 2:0 (21:16, 21:18); finał: Paweł Mróz/Bartłomiej Pióro 2:0 (21:11, 21:12).

Reklama

Gra mieszana (w parze z Arletą Grabowską) – 1. runda: Bartłomiej Pióro/Amelia Mojsym 2:0 (21:11, 21:13); 2. runda: Paweł Mróz/Marta Jaworowska 2:0 (21:18, 21:18); finał: Nikodem Cybulski/Wiktoria Zamojtel 2:0 (21:10, 21:16).

Aleksander Bandrowicz

Gra pojedyncza – 1. runda: wolny los; 2. runda: Filip Bratko 2:0 (21:5, 21:0); 3. runda: Alan Karpiński 2:0 (21:5, 21:3); ćwierćfinał: wolny los; półfinał: Kacper Stąpor 2:0 (21:7, 21:8); finał: Antoni Miotła 2:0 (21:13, 21:13).

Gra mieszana (w parze z Amelią Madaj) – 1. runda: Oliwier Maściborda/Oliwia Sawicka 2:0 (21:5, 21:11); 2. runda: Hubert Tkaczyk/Amelia Tryk 2:0 (21:5, 21:2); 3. runda: Dawid Bukowiński/Maja Łuczka 2:0 (21:7, 21:17); ćwierćfinał: wolny los; półfinał: wolny los; finał: Antoni Miotła/Antonina Cybulska 2:0 (21:16, 21:12).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/09/2025 09:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama