Kapitalnie w Krajowym Turnieju Badmintona Młodzików i Juniorów, który odbył się w Zamościu, spisali się młodzi badmintoniści z Przemyśla i Jarosławia. Przedstawiciele SSKS Badminton Przemyśl – Szymon Kazimir i Aleksander Bandrowicz aż pięciokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium! Zawodniczka Jarosławskiego Klubu Badmintona Amelia Madaj wywalczyła dwa medale. Gratulujemy!
Szymon Kazimir wystąpił w kategorii U-19 w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście (we wszystkich rozstawiony z „jedynką”). Sprawił sobie wyjątkowy prezent urodzinowy, bo kilka dni później skończył 18 lat. We wszystkich trzech konkurencjach wywalczył złoto. Rozegrał w Zamościu łącznie 10 pojedynków. Wszystkie wygrał – cztery w grze pojedynczej, sześć w grze deblowej i mieszanej. W tej pierwszej wystąpił w parze z Nikodemem Cybulskim (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), w tej drugiej w duecie z Arletą Grabowską (UKS Kiko Zamość). A gdy dodamy do tego fakt, że w owych trzech konkurencjach nie przegrał nawet jednego seta, ten występ należy zaliczyć do gatunku genialnych.

Amelia Madaj (trzecia z lewej) i Aleksander Bandrowicz (czwarty z lewej) pewnie sięgnęli po triumf w mikście. Fot. zbiory własne
Aleksander Bandrowicz zaprezentował się w kategorii wiekowej U-15 w dwóch konkurencjach – singlu i mikście (w obu był rozstawiony z „jedynką”). W obu stanął na najwyższym stopniu podium. W grze mieszanej wystąpił oczywiście z Amelią Madaj z JKB Jarosław. Ten duet od wielu miesięcy spisuje się rewelacyjnie i nie inaczej było w Zamościu. Popularny Olek – podobnie jak Szymon – nie przegrał w Zamościu ani jednego seta! Amelia dodatkowo zagrał w deblu w parze z Mają Maścibrodą (UKS Kiko Zamość) i zdobyła medal brązowy.
Dłuższy komentarz jest zbędny. Oprócz jednego: to świetny prognostyk przed właśnie rozpoczynającym się sezonem!
Gra pojedyncza – 1. runda: Konrad Łysiak 2:0 (21:2, 21:4); 2. runda: Paweł Mróz 2:0 (21:10, 24:22), 3. runda: Bartłomiej Pióro 2:0 (21:4, 21:6); finał: Kamil Kuryło 2:0 (21:15, 21:15).
Gra deblowa (w parze z N. Cybulskim) – 1. runda: Tomasz Janociński/Konrad Łysiak 2:0 (21:6, 21:8), 2. runda: Filip Derewiecki/Kamil Kuryło 2:0 (21:16, 21:18); finał: Paweł Mróz/Bartłomiej Pióro 2:0 (21:11, 21:12).
Gra mieszana (w parze z Arletą Grabowską) – 1. runda: Bartłomiej Pióro/Amelia Mojsym 2:0 (21:11, 21:13); 2. runda: Paweł Mróz/Marta Jaworowska 2:0 (21:18, 21:18); finał: Nikodem Cybulski/Wiktoria Zamojtel 2:0 (21:10, 21:16).
Gra pojedyncza – 1. runda: wolny los; 2. runda: Filip Bratko 2:0 (21:5, 21:0); 3. runda: Alan Karpiński 2:0 (21:5, 21:3); ćwierćfinał: wolny los; półfinał: Kacper Stąpor 2:0 (21:7, 21:8); finał: Antoni Miotła 2:0 (21:13, 21:13).
Gra mieszana (w parze z Amelią Madaj) – 1. runda: Oliwier Maściborda/Oliwia Sawicka 2:0 (21:5, 21:11); 2. runda: Hubert Tkaczyk/Amelia Tryk 2:0 (21:5, 21:2); 3. runda: Dawid Bukowiński/Maja Łuczka 2:0 (21:7, 21:17); ćwierćfinał: wolny los; półfinał: wolny los; finał: Antoni Miotła/Antonina Cybulska 2:0 (21:16, 21:12).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze