Abp Adam Szal wezwał do podjęcia w parafiach i domach „modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach”.
Trudne chwile, o których napisał metropolita przemyski to: niepokoje społeczne, zagrożenia ideologiczne, prowokacje medialne, profanacje Najświętszego Sakramentu, niszczące nasz naród spory oraz grożące epidemie.
„ Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby ‘od powietrza, głodu, ognia i wojny’ zachować nas raczył – zachęcił arcybiskup.
„Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa” – napisał abp Szal.
Metropolita przemyski prosi o modlitwę, aby wśród młodych znaleźli się tacy, którzy „odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych”.
Abp Szal zachęcił, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać Suplikacje we wspomnianych intencjach. Prosi również o modlitwę z rodzinami w domach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A czemu Biskup nie wyda dezycji o odwołaniu mszy św?Tam są skupiska osób starszych i logiczne byłoby zamknąć Kościoły....zaznaczam ze jestem katolikiem.
Czemu nie zamknąć Biedronek,Lidlów,Tesco ,galerii handlowych?
Do wp jesteś niedouczony, z przemyskiej cegiełki,a gdzie będziesz jedzenie kupował i inne artykuły ,dziwne żeś nie wymienił Piotruś pan,może ty tryzub
Ty za to jesteś chamska.Sama napisałaś o Piotrusiu więc tryzubów szukaj w swoich kręgach.
Popieramy partię czynem i umierajmy przed terminem./to było za komuny/Najbardziej zagrożeni są osoby starsze.Ale też oni w głównej mierze uczestniczą tłumnie w uroczystościach kościelnych.Nasz biskup tutaj wyraźnie prezentuje interesy ZUS,który znacznie będzie można odciażyć od wypłaty emerytur.A i miasto mozna bardzo wyraźnie ddmłodzic.
Ten pan biskup taka sama ciemnota jak jego lud. Takie poglądy to średniowiecze. To zabobony i ciemna magia. To zaprzeczenie dorobkowi nauki światowej w XXI wieku. Wstyd - przy takim dostępie do informacji żyć w zakłamaniu i tumanieniu ludzi.Jakoś otoczenie granic różańcem ani zawierzenie Polski Żydówce nie pomogło. To cud czy dowód na tę właśnie ciemnotę?
Jak nie pozamykają kościołów to mohery będą padać jak kaczki
A czemu mają zamknąć Kościoły?Raczej więcej osób chorych można spotkać w sklepach, autobusie, galeriach, u lekarza, w pracy itp.Kto nie chce iść do kościoła to niech nie idzie najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie chodzą i nie wierzą w Boga... Tylko jak stanie się cud to każdy jest wtedy szczęśliwy... Ludzie więcej wiary i modlitwy!!! Bo sami widzicie co się dzieje...
Jedyną bronią przed emidemią jest różaniec .Nie bójcie się brać Ciała Chrystusa skoro nie boicie się brać brudnych pieniedzy.
Do kościoła nie bój się pójść możesz się bać że do Niego nie chodzisz
Zmień lekarza albo leki, ewentualnie " nie jedź" na dopalaczach.
abp ten gość powinien odwiedzić przy pomocy teleskopu wszechświat zobaczyć na własne oczy galaktyki drogę mleczna planety itd a potem opowiadać wiernym co on tam widział ,
Wierzyć i modlić można się w domu. Dla osób starszych czy z obniżona odpornością pójście na mszę naprawdę stanowi ryzyko. To jest przejściowa sytuacja, lepiej ją przetrwać bezpiecznie w domu.
Szal powinien już wszcząć permanentne modły o rozum dla siebie, a nie szamańskie gusła.
Panie Szal, bardzo dobrze z tą modlitwą, jednakowoż, jest jedno ale, a mianowicie, jak jest powiedziane: Bóg nie słucha modlitw mięsożerców !!!KAT - W BEZKSZTAŁTNEJ BRYLE UWIĘZIONY - TEKSTOWO.PLKażdy kraj w którym ludzie oddają się niepotrzebnemu zabijaniu zwierząt, będzie musiał cierpieć z powodu wojen i epidemii zsyłanych przez materialną Naturę !!!YOUTUBE.COM - POSITIVE VIBRATION - PRZEZNACZENIE
"...To jest przejściowa sytuacja, lepiej ją przetrwać bezpiecznie w domu..."Dokładnie tak!I do tego powinni nawoływać i nakłaniać ciemny lud genderowcy sukienkowi.
A gdzieś ty takie rewelacje wyczytał, jak widać wege też niekorzystnie działa na rozum.
Ty "Koronaw" albo "Sss" jesteś pospolity troll internetowy. Walnij się tym swoim różańcem w swój durny łeb!
To nie pan biskup tylko arcybiskup nawet nie wiesz jak nazywać jak masz coś z głową to udaj się do psychiatry a nie pisz głupot
Z tym "panem" to rzeczywiście przesadziłem - wystarczyłoby samo "biskup". W Afryce u ludów takich nazywają "szamanem" albo "arcyszamanem".Skąd wiesz czy ty nie potrzebujesz porady psychiatrycznej skoro w XXI wieku odrzucasz naukę i wg. ciebie ziemia jest płaska. I bez inwektyw proszę, do szamana z takim tekstem a nie do mnie.
W POLSCE W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM TRZEBA ZAMKNĄĆ TVN GW WP ONET FAKT>>>> to są media a tak naprawdę hieny które nawet w tym okresie chcą destabilizować licząc na obalenie rządu - dojdzie do tragedii
Kościół kat. od wieków to symbol zacofania, głupoty ale i pazerności za wszelką cenę. Niestety wielu purpuratom marzą się czasy świętej inkwizycji, prawo pierwszej nocy itd /horror/. Gdy całe społeczeństwo staje do walki z koronawirusem kler dalej idzie w zaparte, luzik, dawać na tacę i pogrzeby !
Na tym polega władza nad ciemnym ludem. Kapłani, a wcześniej wszelakiej maści magowie dogadywali się z władcami w imię interesów i tak wymyślili swoisty modus operandi, który pozwalał dzierżyć władzę i kasę.
A czemu Biskup nie wyda dezycji o odwołaniu mszy św?Tam są skupiska osób starszych i logiczne byłoby zamknąć Kościoły....zaznaczam ze jestem katolikiem.
Czemu nie zamknąć Biedronek,Lidlów,Tesco ,galerii handlowych?
Do wp jesteś niedouczony, z przemyskiej cegiełki,a gdzie będziesz jedzenie kupował i inne artykuły ,dziwne żeś nie wymienił Piotruś pan,może ty tryzub