Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowej) oraz reprezentacja Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu (szkoły średnie) zostały mistrzami Podkarpacia. To nie pierwszy ich sukces, co tylko pokazuje jak dobrą pracę wykonują ze swoimi trenerami. Gratulujemy!
Zawody we współzawodnictwie szkół w naszym województwie na wszystkich szczeblach organizuje Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy. Aby dostać się do wielkiego finału wojewódzkiego, szkolne reprezentacje muszą przejść kilka eliminacji. Taką drogę przeszła m.in. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Przeszła znakomicie i zameldowała się w finale, który 26 listopada br. odbył się w Gogołowie. Ekipa przemyskiej „czternastki” w składzie: Aleksander Bandrowicz, Igor Hajduk oraz opiekun Przemysław Korobczak, po pokonaniu wszystkich przeciwników bez straty seta (SP Żyraków 5:0, SP Czaszyn 5:0 oraz w ćwierćfinale SP Straszęcin 3:0), w wielkim pokonała gospodarzy z SP Gogołów 3:1, zdobywając tytuł mistrzów Podkarpacia Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Warto dodać, że ekipa w tym samym składzie powtórzyła ubiegłoroczny sukces, kiedy to stanęła na najwyższym stopniu podium w młodszej kategorii wiekowej, w Igrzyskach Dzieci. Przy widocznym progresie można śmiało liczy, że i w przyszłym roku chłopcy nie zawiodą i też powalczą o najwyższe laury.
W finale wojewódzkim Licealiady chłopców, rozegranych w Zarzeczu 3 grudnia br., fenomenalnie spisała się ekipa z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Zespół w składzie: Kacper Drymajło, Jakub Fortuna, Szymon Kazimir pod opieką Agaty Gorzelnik, po ciężkich bojach pokonał: I LO z Sanoka 5:0, faworytów z ZS nr 1 z Nowej Dęby 3:2 oraz ekipę ZS CKR Brzostek 4:1. W ćwierćfinale chłopcy pokonali LO z Dubiecka 3:0, aby w finale wygrać z ZSMech z Rzeszowa 3:2.
Ekipa ZSEiO po raz trzeci brała udział w finale wojewódzkim, zajmując drugiej miejsca w latach poprzednich. W br., grając po raz ostatni w tym składzie (K. Drymajło i J. Fortuna są już w klasie maturalnej), sięgnęli wreszcie po zwycięstwo. Warto dodać, iż cała trójka blisko 9 lat temu zaczynała stawiać pierwsze badmintonowe kroki w klubie UKS „Jagiellonka” Medyka pod okiem trenera Tomasza Kordka.
Obie przemyskie ekipy – SP 14 i ZSEiO uzyskały prawo startu w finałach ogólnopolskich i 12 grudnia br. w Białymstoku powalczą o tytuły mistrzów Polski Szkolnego Związku Sportowego.
Aktualnie Aleksander Bandrowicz, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir są zawodnikami SSKS Badminton Przemyśl. Systematycznie uczestniczą, ze zmiennym szczęściem, w zawodach krajowych rangi mistrzowskiej. Trenują we wtorki i czwartki, w godzinach od 18.30 do 20 w sali sportowej Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu przy ul. Łukasińskiego 20 w Przemyślu. Wszyscy, którzy chcieliby potrenować z naszymi mistrzami, dorosłych i dzieci, przemyski klub zaprasza na treningi, zapewniając sprzęt do gry i fachową opiekę trenerską.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze