Reklama

Będzie modernizacja placu z pomnikiem Piłsudskiego

Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego pozostanie na swoim miejscu, czyli u zbiegu ulic Wodnej i Mostowej w Przemyślu. Całkowicie zmieni się jednak jego wygląd, a także terenu wokół.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy toczyła się dyskusja, czy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego powinien zmienić lokalizację. Było kilka propozycji na bardziej eksponowane miejsce, ale ostatecznie pozostanie tam, gdzie do tej pory. Tyle, że całkowicie zmieni się jego wygląd, a także samego terenu wokół[paywall].

– Popiersie obecnego pomnika zyska nowy, wyższy postument. Plac, na którym stoi, zostanie rozbudowany w kształcie Krzyża Virtuti Militari. Sam krzyż będzie wykonany z granitu z liternictwem i elementami z brązu – zdradził rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Umowa na przebudowę pomnika została właśnie podpisana, prace mają się rozpocząć już wkrótce. Tak, aby zdążyć na główne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Całość prac to koszt ok. 89 tys. zł. Zarządzeniem prezydenta miasta Roberta Chomy z 8 maja br. 49 tys. zł na ten cel zostało przeniesionych z przebudowy pomnika Orląt Przemyskich. W tym samym zarządzeniu widnieje informacja, że nie będzie opracowana koncepcja zagospodarowania wód deszczowych na Zasaniu. Prezydent miasta przesunął pieniądze (99 tys. zł) z tego zdania na inny cel.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-05-13 16:35:58

    Ciekawe kto dyskutował o takiej wielkiej  bolączce naszego miasta polegającej na dylemacie zmienić pomnik czy też zmienić otoczenie.Ponieważ mamy już konia husara,konia legionisty to i Kasztance miejsce się należy.Musiały to być trud wielkich  umysłów naszego miasta.A może to ci sami "zasłużeni" w budowie pomniczków,tabliczek pamiątkowych nie mylić ze znamionowymi.Ich raczej od myślenia głowa boli.O dziwo te"inwestycje" ostatnio nam obrodziły.W innych kompletny zastój.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anna - niezalogowany 2018-05-13 18:39:22

    Urząd miejski jest bez możliwości podjazdu po niego i zatrzymania się na chwilę nawet przez taksówkę.   Ławek w mieście brakuje  bo są tylko na rynku i nad sanem. Pomniczkami się zajmują.  Im durniej tym lepiej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gjhj - niezalogowany 2018-05-13 20:35:28

    żałosne Szwejk w czwartek centeum starówki a Piłsudski w krzakach na uboczu gdzie psy szczają.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama