W sobotę, 21 marca o g. 11 w Przemyślu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowo-charytatywne „Pomaganie Przez Bieganie”, czyli bieg przeszkodowy organizowany przez Klub Sportowy „Wataha OCR Przemyśl” oraz Stowarzyszenie „Przemyskie Serca”. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany Benicie i Olivierowi Janickim którzy zmagają się z rzadką chorobą genetyczną.
„Celem wydarzenia jest połączenie aktywności fizycznej z ideą pomagania oraz integracja mieszkańców wokół wspólnego charytatywnego celu. Uczestnicy zmierzą się z trasą wzbogaconą o przeszkody inspirowane biegami OCR, które sprawdzą nie tylko kondycję fizyczną, ale również determinację i współpracę”
– dodają organizatorzy.
Wydarzenie ma charakter otwarty – udział mogą wziąć w nim zarówno osoby aktywnie uprawiające sport, jak i mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć inicjatywę poprzez czy to udział w biegu, czy kibicowanie zawodnikom.
Organizatorzy podkreślają również, że najważniejszą ideą wydarzenia jest pokazanie, że sport może być narzędziem do pomagania innym oraz budowania silnej lokalnej społeczności.
Podczas wydarzenia przewidziano także dodatkowe atrakcje dla mieszkańców, w tym m.in.: obecność służb mundurowych, stanowiska gastronomiczne oraz możliwość bliższego poznania sportów przeszkodowych.
Szczegóły na plakacie poniżej.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze