W tym roku nie będzie jednej procesji Bożego Ciała, która przejdzie ulicami Przemyśla. każda parafia zorganizuje odrębne obchody. W archikatedrze uroczystości będzie przewodniczył abp Adam Szal.
Od wielu lat tradycją Przemyśla jest jedna procesja, która przechodzi przez centrum miasta. Jej trasa wiedzie na zmianę od katedry do kościoła salezjanów lub na odwrót. W parafiach tego dnia procesje nie są organizowane – na ogół odbywają się one w niedzielę po Bożym Ciele.
W tym roku będzie inaczej. W związku z epidemią, kuria metropolitalna[paywall] wydała komunikat, w którym dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Uczestnicy procesji mają obowiązek zasłonienia ust i nosa, chyba, że zachowają 2-metrowy dystans od innych.
Parafie mogą się również ograniczyć do adoracji Najświętszego Sakramentu lub procesji wewnątrz kościoła lub dookoła świątyni. Na takie rozwiązanie zdecydowano się w przemyskiej katedrze. O godz. 11.30 rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem abpa Adama Szala, a po niej modlitwy przy ołtarzach w kościele i procesja wokół katedry.
Podobnie Boże Ciało będzie wyglądać w całym Przemyślu i w innych miejscowościach Polski. Większość biskupów wydała bowiem podobne zalecenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może być tragiczne dla osób starszych,które bedą chciały uczestniczyć w uroczystościach
Tak !tylko w kościele moża się zarazić. Cel już został osiągnięty ale trzeba starszyć dalej. Zaplanowana stategia
Powiem tak : spróbowaliby takie zakazy wydać islamistom . Ludzie nie jestem fanem kościoła , ale czy wy nie widzicie jak niszczone są wszystkie wartości w UE a polski rząd jest również ZA . Małymi kroczkami od lat rządzący zakładali nam kaganiec i smycz a teraz robią to na potęgę - ustawa za ustawą przechodzi !!!ograniczając nam wolność, swobodę wypowiedzi, manifestacji wiary.
Może być tragiczne dla osób starszych,które bedą chciały uczestniczyć w uroczystościach
Tak !tylko w kościele moża się zarazić. Cel już został osiągnięty ale trzeba starszyć dalej. Zaplanowana stategia
Powiem tak : spróbowaliby takie zakazy wydać islamistom . Ludzie nie jestem fanem kościoła , ale czy wy nie widzicie jak niszczone są wszystkie wartości w UE a polski rząd jest również ZA . Małymi kroczkami od lat rządzący zakładali nam kaganiec i smycz a teraz robią to na potęgę - ustawa za ustawą przechodzi !!!ograniczając nam wolność, swobodę wypowiedzi, manifestacji wiary.