Reklama

Budowa przejścia w Malhowicach ruszy w 2018 roku

W przyszłym roku dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę, w 2018 roku rozpoczęcie budowy – to plan prac związanych z powstaniem kolejnego na naszym terenie przejścia granicznego – w Malhowicach pod Przemyślem.

Informację o pozytywnym rozwoju sytuacji w sprawie budowy przejścia w Malhowicach przekazał zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder. Miasto poważnie zaangażowało się w to przedsięwzięcie. – Wojewoda podkarpacki ma zabezpieczone pieniądze na 2017 rok na wykonanie dokumentacji projektowej nowego przejścia granicznego. Program funkcjonalno-użytkowy ma być gotowy w tym roku. W przyszłym ma zostać zaprojektowane przejście i wydane pozwolenie na budowę – wyjaśnił G. Hayder[paywall]. – Ta ma się rozpocząć w 2018 r. Pieniądze na zrealizowanie tych etapów są z kolei zabezpieczone przez ministra finansów – dodał.

W Malhowicach (obiekt znajdzie się na przedwojennej drodze z Przemyśla, przez Niżankowice, w kierunku Dobromila) powstanie małe przejście, przeznaczone dla lokalnego ruchu, porównywalne do obecnie funkcjonującego w Budomierzu, koło Lubaczowa. Przewidziany jest ruch pojazdów o tonażu do 3,5 tony. Zostanie uruchomione również graniczne przejście piesze. Kilka dni temu pojawiło się już ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty na opracowanie „programu funkcjonalno-użytkowego”.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2016-09-24 14:57:43

    Co miasto może się angażować. Angażuje się gmina Przemyśl bo to jest na jej terenie. Miasta może tylko popatrzeć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xvfhhg - niezalogowany 2016-09-24 16:30:24

    Aby skończyło się na gadaniu ., bo strach się bać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rob - niezalogowany 2016-09-25 13:06:09

    Komu potrzebne jest kolejne przejscie graniczne?!! Juz jedno takie powstalo, Polska wylozyla miliony zlotych a po stronie ukrainskiej jest las. Dlaczego wojewoda podkarpacki ma zabezpieczac srodki finansowe??? A moze by tak strona ukrainska cos zabezpieczyla. Im bardziej chyba zalezy na tym przejsciu a jesli nie to zrezygnowac z tego niepotrzebnego przedsiewziecia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama