Reklama

Burmistrz: – Wzywam do przeprosin. Radny: – Nie mam takiego zamiaru

04/10/2015 15:18

„Wzywam do zdementowania stwierdzenia, że nie uszanuję decyzji mieszkańców i przeprosin na sesji Rady Miasta oraz do dementi i przeprosin w formie pisemnej w bezpłatnym tygodniku lokalnym” – zwraca się burmistrz Waldemar Paluch w liście otwartym skierowanym do radnego Michała Muzyczki. Ten odpowiada, że nie ma za co przepraszać, bo słowa, których użył, były cytatem.

Chodzi o opublikowaną wypowiedź M. Muzyczki, w której stwierdza, iż burmistrz wypowiada się w prasie, że nie uszanuje decyzji mieszkańców, jaka by ona nie była. Dotyczyła ona uchwały w sprawie referendum o likwidacji Straży Miejskiej.

 – Wskazuję, że nigdy nie wypowiadałem się w ten sposób w prasie, jak również w żadnych innych okolicznościach nie używałem takich słów ani nie wyrażałem takich zamierzeń. Twierdzenie radnego[paywall] jest nieprawdziwe i stanowi przejaw nierzetelnej i niedopuszczalnej krytyki. Słowa, że „nie uszanuję decyzji mieszkańców” poniżyły mnie w opinii publicznej i naraziły na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznej – uważa burmistrz, żądając przeprosin.

– Uchwała o referendum była bublem prawnym. Jestem cały czas za rozwiązaniem Straży Miejskiej, ale nigdzie nie określałem kosztów jego przeprowadzenia. O 200 tysiącach pisała gazeta, to nie są moje słowa. Złożę wniosek o sprostowanie – zbijał argumenty radnego burmistrz, dopytując przy tym o powiązania rodzinne między M. Muzyczką a częścią odwołanych osób w spółkach.

Reklama

Konflikt się zaognia, zgody nie ma

Dyskusja między radnym a burmistrzem, w której merytoryczne uwagi przeplatały się z emocjami, nie doprowadziła do pogodzenia się. Zostawiła za to szereg pytań po obu stronach. Prowadzona pod koniec trwającej ponad 7 godzin poniedziałkowej sesji była różnie odbierana przez uczestników. W jej trakcie radny Marian Janusz stwierdził, że do koalicji nie należy i uważa, że szkoda tego słuchać. – Mnie nie interesują te układy – powiedział i wyszedł.

Widać, że spór między burmistrzem a częścią radnych się zaognia. Trudno powiedzieć, czy uda im się wspólnie pracować, chociaż wielokrotnie o tym zapewniali.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Profesor - niezalogowany 2015-10-07 14:31:48

    Ale, jaja!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama