– Walczyliśmy ze wszystkich sił, ale się nie udało. Skrajnie zaniedbana i wyczerpana sympatyczna suczka nie dała rady. Zmarła. Tak wycieńczonego psa nigdy nie widziałem, a widziałem już niejedno. W lecznicy się popłakaliśmy – powiedział kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach Przemysław Grządziel. Psu – jego zdaniem, ale i wielu innych – taki los zgotował jeden z mieszkańców Przeworska, były organista i nauczyciel.
30 października br. strażnicy miejscy z Przeworska przywieźli do schroniska w Orzechowcach sukę, która już na pierwszy rzut oka nosiła oznaki skrajnego zaniedbania. Została natychmiast przewieziona do lecznicy, gdzie dalsze oględziny i badania wykazały, że jest skrajnie wychudzona i bardzo odwodniona. Nie trzeba było fachowca, aby stwierdzić, że właściciel absolutnie nie dbał o swoje zwierzę[paywall].
– Miała widoczne żebra i kręgosłup, bo następował systematyczny, znaczny ubytek masy mięśniowej, na sierści widoczne były liczne odchody pcheł i żywe pchły, pazury miała przerośnięte, wygryzione przez muchy uszy. Dalsze szczegółowe badania wykazały także między innymi zaawansowaną cukrzycę i prawdopodobną chorobę Cushinga – wyliczył P. Grządziel.
Niebawem ze schroniskiem w Orzechowcach skontaktował się właściciel psa, który domagał się zwrotu suczki. Potwierdził u niej cukrzycę. Stwierdził jednak, że nie jest ona leczona z powodu braku pieniędzy. Pies był jednak w lecznicy, więc właściciel nie mógł go zabrać. Aby bliżej poznać to biedne zwierzę, kierownik schroniska w Orzechowcach skontaktował się z lecznicami w Przeworsku. Tam usłyszał, że suka jest chora na cukrzycę, a brak jej leczenia powoduje, że powoli umiera poprzez skrajne wycieńczenie. I jeszcze, że w takim stanie, w jakim jest obecnie, powinna zostać uśpiona. Cierpi potwornie.
Właściciel to mieszkaniec Przeworska (personalia do wiadomości redakcji ). Z zawodu organista, były nauczyciel, m.in. jednej ze szkół w okolicach Leżajska. Nie zgadzał się na zabieg eutanazji. Miał prawo i nikt nie mógł go do tego zmusić. Suczka nie była bezdomna, więc gdyby raz jeszcze pojawił się w schronisku, kierownik byłby zmuszony mu ją zwrócić. Niestety, takie jest w Polsce prawo.
Jak wynika m.in. z orzecznictwa Sądu Najwyższego (np. wyrok SN z 16 listopada 2009 r., sygn. V KK 187/09), pojęcia znęcania się nad zwierzętami nie należy rozumieć wyłącznie jako celowego działania sprawcy, ukierunkowanego na zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia. Nie ma bowiem znaczenia wystąpienie u sprawcy chęci zadania zwierzęciu bólu lub cierpienia. Dla stwierdzenia, że zaszło znęcanie się, wystarczy, że sprawca zamiarem swoim obejmuje jedną lub wiele z czynności sprawczych (np. zaniechanie podjęcia koniecznego leczenia).

fot.ze zbiorów własnych
– Tak wycieńczonego psa nigdy nie widziałem, a widziałem już niejedno. W lecznicy się popłakaliśmy – powiedział kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach Przemysław Grządziel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znęcanie się nad jednym zwierzęciem to przestępstwo, znęcanie się nad milionami nazywamy biznesem !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
Może lepiej zobacz też i to:YOUTUBE.COM - POZNAJ TO CO JESZ
Teraz właściciela zaglodzic nie dać mu chlac niech mu żebra wyjdą jak temu bezbronne mu zeierzeciu
Człowiek bez serca psychopata tylko tak może zrobić
Nauczyciel i organista,czyli na zicher prawdziwy Polak, patriota i katolik realizujący testament JP II. W jakiej parafii się "formował" i w jakiej przygrywał do mszy?
Zwyrodnialec- piekło powinni mu zgotować mieszkańcy PrzeworskaPytam jednak - Sąsiedzi gdzie byliście!!! Dlaczego nikt nie reagował- jesteście współodpowiedzialni.Sadysta i zwyrodnialec zasiądzie do Wigilii w gronie bezdusznej rodziny- mam nadzieję, że nie będzie wam smakować!
Co ci byli nauczyciele potrafią zrobić ze zwierzęcia ... a co z mogą z człowiekiem zrobić to nie chcę nawet myśleć. Nigdy się nie ożenię z nauczycielką.
Pies był chory, miał psią "bolerioze" !! Znam tego Pana, posiada inne psy, które są zadbane :) W życiu nie zrobiłby im krzywdy :) Psy to caly jego świat ! Z pewnych źrodel wiem, że sam weterynarz zadzwonił z przeprosinami :)
Ewel. Jesli jest tak jak mowisz, to zal mi tego czlowieka, bo poprostu stracil przyjaciela. I teraz jeszcze ten hejt.Wspolczuje.
Ludziska przestańcie szczuć!znam tego człowieka !nigdy nie skrzywdził żadnego zwierzęcia, pies o którym piszą był śmiertelnie chory, dlatego tak źle wyglądał... dwa pozostałe psy będące własnością tego człowieka są w bardzo dobrej kondycji, zadbane, dobrze odżywione...nie znam drugiej osoby,która tak bardzo kochałaby psy...
pier........ bandyta !!!!!! zrobiłbym mu to co on temu psiakowi !!!!
Gosciu. Hejtowac to nam idzie najlepiej. ale ja tak nie mysle. Prosze pozdrowic tego Pana i zyczyc mu duzo zdrowia i Spokojnych Swiat.
Więc dlaczego ten piesek znalazł się w schronisku ?
mam pieska po podobnym psychopacie i cieszę się że zdążyłem uratować mu życie. Sunia jeszcze nie wróciła do pełni sił ale jest wesoła i bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich "psiarzy" :)
Paranoja. Właściciel tej suczki to największy psiarz jakiego znam. Ona była po prostu śmirtelnie, nieuleczlnie chora. Weterynarze proponowali uśpienie. Jednak suczka nie zdradzała objawów cierpienia, pozwolił jej po prostu zgasnąć. Tak jak się pozwala ludziom. Trafił się niestety jakiś nadgorliwiec, który wyimaginował sobie czarny scenariusz, zadzwonił do straży i się zaczęło. Facet jest w porządku wobec psa i co z tego. W Przeworsku ma przewalone, bo szczegóły znają tylko znajomi. Wielu innych zna wyłącznie wersję z internetu. Dla co najmniej kilku setek osób jest on z łatwością "identyfikowalny" (w całym powiecie jest tylko jeden "były nauczyciel i organista"). Życie.pl będzie musiało napisać sprostowanie, po poszło o krok za daleko. Zwyczajnie po ludzku mu się to należy. A nadgorliwiec zafundował psu potężny stres przed śmiercią i nie pozwolił mu umrzeć w spokoju.
Coś strasznego,wstyd mi że jestem z Przeworska
Sadysta nie człowiek !
Znęcanie się nad jednym zwierzęciem to przestępstwo, znęcanie się nad milionami nazywamy biznesem !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
Może lepiej zobacz też i to:YOUTUBE.COM - POZNAJ TO CO JESZ