Reklama

Cadini, Lelê Fink i...

Powoli klaruje się zestaw personalny Texom Eurobusu Przemyśl przed ruszającym na przełomie sierpnia i września br. – drugim dla nich – sezonem 2024 – 2025 FOGO Ekstraklasy Futsalu. Zestaw niezwykle ciekawy, który docelowo ma powalczyć o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.

Jak powiedział w rozmowie z naszym tygodnikiem prezes Texom Eurobusu Mariusz Franków, jeśli chce się osiągać coraz to wyższe cele, wszystko musi być profesjonalnie robione. Więc oprócz montowania bardzo solidnego składu, władze klubu robią to samo jeśli chodzi o sztab szkoleniowy.

Pierwszym trenerem pozostał oczywiście Adriano Ribeiro. Trenerem od meczowych analiz, tzw. skautingu został Brazylijczyk Octavio da Silva, trenerem przygotowania fizycznego jego rodak Fernando Campos, zaś trenerem bramkarzy inny przedstawiciel Kraju Kawy – Vado Gomes. Fizjoterapeutą pozostał Piotr Klepacz. Dyrektorem operacyjnym klubu wybrany został Paweł Rząsa[paywall].

Reklama

Wiadomo, że z zespołem po zakończeniu minionego sezonu pożegnało się sześciu zawodników. To: Ołeksandr Bondar, Cristian Neme (?), Ricardo Fernandes, Łukasz Rudnicki, Ramon Rabello Tubau i Władysław Walihura. 40-letni kapitan zespołu Ł. Rudnicki zespołu jednak na dobre nie opuszcza. Jak powiedział prezes Texom Eurobusu M. Franków, będzie pełnić w ekipie inną rolę.

Kontrakty przedłużyli bramkarze Roman Koltok i Artur Kuźma oraz zawodnicy z pola: Kamil Bała, Bruninho, Damian Demski, Eryk Kiełbasa, Jaroslaw Lebid, Jonatan De Agostini Machado, Sebastian Pawlak, Mateusz Wanat, Victor Diego i Hrihorij Zanko. Zespół docelowo zostanie wzmocniony pięcioma wysokiej klasy futsalistami. Nazwiska dwóch władze klubu już ujawniły. To Rafael Cadini i Gilson Alexander Fink „Lelê”.

Reklama

Ten pierwszy to legenda Piasta Futsal Gliwice. Swoją przygodę w Europie rozpoczynał na Łotwie, w barwach Nikars Futsal Ryga, następnie trafił do Włoch – najpierw występował w ASD Salinis, a następnie Diaz Bisceglie. Przez trzy lata nie schodził z Piastem Futsal z podium mistrzostw Polski, zdobył również Puchar Polski. W gliwickich barwach rozegrał łącznie 98 meczów od sezonu 2021 – 2022. Zdobył 52 bramki. W sezonie 2021 – 2022 wybrany został najlepszym obcokrajowcem w FOGO Futsal Ekstraklasie. To jeden z najlepszych „techników” polskich parkietów.

Lelê Fink to Brazylijczyk. Ma 30 lat. Futsalową karierę rozpoczął w Clube Atlético do Vale Futsal, a następnie w UJR Feevale Futsal oraz ASTF Teutônia Futsal (stan Rio Grande do Sul), w którym grał od stycznia 2015 r. Potem przeniósł się do Europy. Do mocnej, futsalowej ligi włoskiej, dwukrotnie wracając do ojczyzny, aby wspomóc tamtejsze zespoły.

Reklama

Taki obieżyświat, ale niemal wszędzie tam, gdzie występował, był jednym z liderów zespołu.

Jego kolejnymi ekipami na Półwyspie Apenińskim były m.in.: ASD Augusta Futsal 1986, Ciampino Aniene Nuovi czy Isola Vicentinal. W ojczyźnie występował w zespołach Guarany Espumoso oraz AFUCS Seberi.

Kolejni zawodnicy zostaną zaprezentowani niebawem.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/07/2024 11:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama