Reklama

Cena wody w Przemyślu w górę! O prawie 40 groszy

Spółka miejska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu zdecydowała się na podniesienie cen za wodę dla mieszkańców. Dokładnie o 39 groszy za metr sześcienny. W mieście pojawiły się pogłoski, że było to konieczne ze względu na... zbyt wysokie wynagrodzenia szefostwa firmy.

Zmian w fachowo nazywanej „Taryfie dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków obowiązującej na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl” nie było już od kilku lat. Wydawać by się mogło, że ta tendencja może się utrzymać, bo PWiK nie jest w złej kondycji finansowej[paywall]. Ale to nie do końca prawda. Owszem, spółka potrafi wypracować zysk, potrafi tak napisać projekt, aby otrzymać unijne dofinansowanie, ale w swojej podstawowej działalności, czyli zaopatrywaniu mieszkańców miasta w wodę i odbiórze ścieków, notowała straty. Stąd decyzja o podwyżce. Tak przynajmniej tłumaczy prezes PWiK Ryszard Lewandowski. – Nie chwaliliśmy się tym, ale i nie narzekaliśmy. Nie było po co. W ciągu kilku ostatnich lat notowaliśmy jednak straty finansowe. Tylko za ubiegły rok to kwota 300 tysięcy złotych. Za kilka ostatnich lat strata wyniosła 1 milion 80 tysięcy złotych – wyliczył.

Nowe stawki obowiązują od 29 maja br. Są ustalone na trzy lata. Do tej pory za metr sześcienny dostarczonej wody każdy mieszkaniec miasta, który korzysta z usług PWiK-u, płacił 4,50 zł. Od czerwca br. – 4,89 zł. Więcej o 39 groszy. Cena za odprowadzenie ścieków natomiast pozostała bez zmian i wynosi 4,75 zł.

Reklama

I tendencja ta, niestety, jest cały czas. A skoro się wyludniał, ubywało nam odbiorców. Koło się zamykało. Inni, przede wszystkim niektóre zakłady pracy, stworzyli sobie własne źródła zaopatrzenia w wodę – dodał R. Lewandowski.

Zapytaliśmy prezesa PWiK o pojawiające się w mieście pogłoski... – To kompletna bzdura, której nawet nie chce mi się komentować. Od momentu podpisania umowy menażerskiej moje wynagrodzenie nie drgnęło ani o grosz – podsumował.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2018-06-11 19:37:01

    No bo pisior musi mieć dobrą kasę bo mu się należy !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    po PO - niezalogowany 2018-06-11 19:50:04

    ktosia!No bo koryto POszło,jak tu żyć bez złodziejstwa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    młody - niezalogowany 2018-06-11 20:21:49

    ludzie ślepi jesteście , wszystko idzie w górę z ogromnym impetem , ale tak już jest jak się głosuje na tych co potem obietnice przedwyborcze wyciągną w postaci hajsu z waszych i tak pustych kieszeni... Ja nie zamierzam żyć jak wy to wegetacja dlatego przyjechałem na chwilę i spadam Błogosławieństwa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama