Po długich i kosztownych przygotowaniach swoje podwoje otworzyło Centrum Edukacji Kulturalnej oraz sala wystawowa w Bramie Karkowskiej. Czekać było warto, bo obie nowe przestrzenie miejskiej kultury prezentują się imponująco.
Uroczyste otwarcie dokonało się w ubiegłą środę 24 kwietnia. Wstęgę przecinali burmistrz miasta Waldemar Paluch, dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, ks. prałat Andrzej Surowiec oraz docenieni za aktywność na zajęciach kulturalnych organizowanych przez MOK Amelka i Igor Nakoneczni. Świadkami tego wydarzenia było liczne grono radnych Jarosławia, prezesów spółek, dyrektorzy miejskich instytucji, placówek edukacyjnych, mieszkańców, a przede wszystkim przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy wraz z opiekunami[paywall].

Nie wolno też zapomnieć o nowym przeznaczeniu pomieszczeń w Bramie Krakowskiej. Tu przestrzenie zaaranżowano w nieco bardziej tradycyjny sposób. Jest to miejsce, gdzie króluje historia miasta. To tu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii można odbyć wirtualny spacer po mieście w towarzystwie animowanego przewodnika, który opowiada kulturze i zabytkach Jarosławia.
Przede wszystkim dlatego, że podziemia ratusza emanują pozytywną energią, stwarzają rzadką możliwość nauki poprzez zabawę, a porównanie z warszawskim Centrum Nauki Kopernik choć mocno na wyrost i z zachowaniem wszystkich proporcji jest mimo wszystko uprawnione.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze