Radna miasta Przemyśla Grażyna Stojak, były Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, przygotowała nową książkę Kolejowym szlakiem – przez Rozwadów – w stulecie polskiej niepodległości.
Publikację do druku przygotowało wydawnictwo „Sztafeta” ze Stalowej Woli. Książka ukaże się jeszcze w tym roku. – To zwieńczenie moich całorocznych badań nad architekturą galicyjskich stacji kolejowych drugorzędnej linii Dębica – Nadbrzezie (obecnie Sandomierz – przyp. aut.), z odnogą do Rozwadowa, powstałych w 1887 roku – powiedziała G. Stojak.
Książka składa się z trzech rozdziałów. Profesor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk napisała w recenzji m.in.: „Praca Grażyny Stojak porusza interesujące zagadnienia z zakresu historii architektury oraz jej wpływu na poszczególne etapy rozwoju gospodarczego ziem polskich w jej północnej części. Należy bowiem zauważyć, że analizowana w pracy problematyka związana z budową, a następnie transformacją linii kolejowej, miała ogromne znaczenie dla ożywienia gospodarczego tego regionu. Zwłaszcza w okresie przypadającym na schyłek XIX i początek XX wieku (...)”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To darmowa reklama????Bo nie jest to wazna informacja w przeciwienstwie do "Uroczystości Trzech Króli"w Przemyslu
Świętować uroczystość przybycia Trzech Króli trzeba było szukać w kościele! Tam jest jej miejsce i tam trzeba szukać organizatorów.
To jest ważna informacja, bo widać że w innych miastach coś się dzieje i komuś na czymś zależy. A tutaj - zależy tylko na przelewaniu żółci w żołądku z zawiśći.
Promocja pod koniec stycznia. Spokojnie. Zazdrośników też zapraszamy. Organizatorzy :-)))
Dzięki takim publikacjom jak powyższa z nostalgią przenosimy się w czasy minione i niepowtarzalne. Wspaniała lektura dla tych osób,którym bliska jest Galicja ,w całym tego słowa znaczeniu Serdecznie Pani gratuluję pomysłu i proszę o następne.
Jaka okupacja ? Cieszyć trzeba się, że wprowadzono nam kolej! Inaczej nadal byłby to ciemnogród!
To darmowa reklama????Bo nie jest to wazna informacja w przeciwienstwie do "Uroczystości Trzech Króli"w Przemyslu
Świętować uroczystość przybycia Trzech Króli trzeba było szukać w kościele! Tam jest jej miejsce i tam trzeba szukać organizatorów.
To jest ważna informacja, bo widać że w innych miastach coś się dzieje i komuś na czymś zależy. A tutaj - zależy tylko na przelewaniu żółci w żołądku z zawiśći.