– Już dzisiaj pragnę podziękować za zaufanie, jakim czterokrotnie obdarzyli mnie mieszkańcy najpiękniejszego miasta na świecie, jakim jest Przemyśl – powiedział jego prezydent Robert Choma podczas wtorkowej, 12 bm. konferencji prasowej.
Zapowiedziane z kilkudniowym wyprzedzeniem spotkanie władz miasta z dziennikarzami pierwotnie planowano w malej sali narad Urzędu Miasta Przemyśla. W ostatniej chwili jego miejsce przełożono. Ostatecznie odbyło się przed fontanną z niedźwiadkiem.
– W zeszłym tygodniu na walnym zebraniu członków Stowarzyszeni Regia Civitas, a dzisiaj na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami Urzędu Miejskiego poinformowałem, że podjąłem decyzję o niestartowaniu w wyborach na prezydenta wolnego, królewskiego miasta Przemyśla na kolejną kadencję – oświadczył Robert Choma. – Chociaż na podziękowanie jeszcze przyjdzie czas[paywall] już dzisiaj pragnę podziękować za zaufanie, jakim czterokrotnie obdarzyli mnie mieszkańcy najpiękniejszego miasta na świecie, jakim jest Przemyśl. Choć wiem, że mam wielu ostrych przeciwników to uważam, że tego zaufania nie nadużyłem. Moje Stowarzyszenie Regia Civitas podjęło decyzję o udziale w nadchodzących wyborach samorządowych, będę, więc chciał w nich uczestniczyć i przy wsparciu mieszkańców jako radny rady miejskiej, mam nadzieję, służyć dalej mojemu miastu, mieszkańcom swoim doświadczeniem. Jak na razie oficjalnie zgłoszony jest jeden kandydat na prezydenta miasta Przemyśla i jest to mój obecny zastępca Janusz Hamryszczak, z którym przez prawie 4 lata współpracuje mi się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że – ponieważ jest on przedstawicielem partii rządzącej w kraju – otworzy to rzeczywiste możliwości rozwoju miasta Przemyśla. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie otrzymywane przez 16 lat i każdą nawet bardzo krytyczną uwagę pod moim adresem. Każdą przyjmowałem, choć nie zawsze brałem je wszystkie do serca – podkreślił prezydent.
Pytany przez jednego z dziennikarzy „co dalej, panie prezydencie: Sejm czy Senat?” ten odpowiedział:
– Dzisiaj składam oświadczenie, o niestartowaniu w wyborach na prezydenta miasta Przemyśla, o przyszłości myślę, jeszcze sprecyzowanych planów nie mam.
Oprócz Chomy w konferencji prasowej uczestniczył jego zastępca Grzegorz Hayder, Robert Bal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Artur Komorowski, dyrektor kancelarii prezydenta Przemyśla, prezes Regii Civitas. Według nieoficjalnych informacji właśnie Hayder bądź Bal mogą być kandydatami stowarzyszenia na stanowisko prezydenta.
– Myślę, że podejmiemy w najbliższym czasie najlepszą decyzję dla naszego miasta i niedługo państwo się dowiecie, jaka ona jest – zakomunikował Komorowski.
Zarówno Hayder jak i Bal nie odnieśli się konkretnie do sprawy. Zebrani oświadczyli natomiast, że członkowie Regii Civitas upoważnili jego zarząd do ostatecznej decyzji w kwestii, o której mowa. Wspomniane gremium ma możliwość wyznaczenia własnego kandydata lub udzielenia poparcia innej z osób kandydujących. Może też wstrzymać się z jakimkolwiek ruchem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Teraz będzie remontować BUNKIER na stoku9wraz z prezesem POSiRu
Najpiękniejszego miasta na świecie ?!? No tak, takie ono było, jednakowoż, jakieś 20 lat temu, a potem pojawił się niejaki Robuś Ch i co za tym idzie, rok po roku, małymi kroczkami po najpiękniejszym mieście na świecie zostały li tylko wspomnienia.
Pierwsze oswiadczenie,a dopiero widomosc o "spotkaniu".Kto o tym wiedział???Tchurz zawsze bedzie smierdział.Musi juz byc tak zle że spiepsza
Szwagier juz jest dyrektorem II LO,a tego niedojde oske to pozostawili do odstrzału
''Już dzisiaj pragnę podziękować za zaufanie, jakim czterokrotnie obdarzyli mnie mieszkańcy...'' No tak, za pierwszym razem to mogło być jeszcze zaufanie, ale już za drugim to już ignorancja i głupota...
Czy konfidenci maja prawo pracowć na stanowiskach Państwowych?????
calu>Tumanie jeden PO gimnazjum,do 8-mej klasy wracaj gramatyki uczyć się!
W państwie pisbolszewii jak najbardziej.
A co nas obchodzi Choma i jego kolesie gdzie wyląduje , co będzie robić itd. czy on się martwi co my (ja) będziemy robić za zarobki czy emerytury w wysokości 1.500 zł. Sam wczoraj opowiadał że życzliwej krytyki nie brał sobie do serca czyli jego serducho przez lata nas suwerena olewało. Grunt to kasa i układziki pod różnymi szyldami , najczęściej jakaś Regia.......itp. Lepiej panie Choma należy się zastanowić co zrobić z deficytowym od lat stokiem narciarskim , tej budzie- wiacie gdzie miasto z naszych podatków "utopiło ok. 2,5 ml zł, pana zespołem basenów i innymi obietnicami głównie wynikającymi z wybujałej nadmiernie wyobraźni niż rzeczywistości którymi nabierał pan i karmił od lat swoich wierzących w bajki o stoliczku nakryj się i innych podobnych cudownych zdarzeń. No cóż można i tak myślę że będzie miał pan więcej czasu na wycieczki piesze po wolnym , królewskim dawniej a obecnie upadłej mieścinie Przemyśl. Ale żeby to zobaczyć należy wysiąść z czarnych limuzyn bo z zaciemnionych szyb Wolvo nic nie widać , można jedynie pomylić fantazję z rzeczywistością. A ona , rzeczywistość jest inny od marzeń o mieście królewskim , zobaczy pan całe połacie odrapanych z tynku kamienic i domów, brudne , krzywe , obesrane chodniki , pusta nie tylko setki mieszkań ale całe budynki często zabytkowe i kamienice, dziesiątki pustych dawnych lokali handlowo -usługowych , zobaczy pan pusty , nie zagospodarowany dworzec PKP , ostatnio obiecał pan otwarcie restauracji dworcowej , gdzie jest ta obietnica , brak hali sportowej , przynajmniej jednego otwartego basenu w lecie dla mieszkańców bo w bajki o zespołach basenów nikt poważny nie uwierzy i wiele wieli innych bajuszek i śnie o potędze Przemyśla już upadłej mieścinie. W dzisiejszym wydaniu tygodnika Życie Podkarpackie czytam wywiad z Prezesem PWIK Ryszkiem Lewandowskim który uzasadnia podwyżkę cen wody o 40 gr. wyjazdem w ostatnich latach z miasta ok. 10,000 tysięcy mieszkańców i ta tendencja trwa. Pytam z czym i z kim pan chce odbudować Przemyśl , z emerytami i rencistami , może z dziećmi i uczniami szkół podstawowych , może z klerykami WSD , bo ostatnia poważniejsza uczelnia 2 lata temu bez pana protestu wyprowadziła się z Przemyśla do Rzeszowa , zaś budynek dawnego kina Bałtyk i dawnej uczelni już ulega procesowi degradacji jak cały niemal Przemyśl. Panie Choma naprawdę myślałem że jest pan poważniejszy , jak pan ma czelność jeszcze w przyszłości służyć i doradzać innym , kiedy zgodnie z z planem rewitalizacji Przemyśla na lata 2016-2023 miasto jest zdegradowane niemal w 30 % , osobiście uważam że w większym. Tyle na razie drobnych uwag , reszta w załączeniu poniżej.jako radny TM. Doprawdy nie rozumiem pana rozumowania. Ale na rozum juz za późno należalo słuchać suwerena od 16 lat jak Prezydent Ferenc w rzeszowie
przemyski obserwator 83.31.125.128 12.06.2018 łoj , ale wydarzenie. Przecież od roku widać było że facet nie będzie startować i brać odpowiedzialności za 16 lat nierządu. Naprawdę kto będzie wybrany a będzie , może prezydent komisaryczny musi brać pod uwagę fakt zadłużenia królewskiej wolnej mieściny coś na około 200 milionów złotych (dobrze że nie euro) a więc może być goło i wesoło. Pytam kto poniesie odpowiedzialność za deficytowy stok narciarski do którego corocznie dopłaca się duże sumy z podatków wszystkich mieszkańców (powinno się na koniec kariery tego jegomościa dokonać bilansu strat i zysków) , kto dokończy tę okropna budę-wiatę na tym stoku już za ok.2,5 miliona zł, (inicjatywa pana prezydenta) , rozliczyć inne obietnice jak budowa zespołu basenów kiedy nie potrafił dać mieszkańcom przynajmniej jednego basenu otwartego , zapytać tego wybitnego gospodarza co z halą sportową , przecież oprócz Birczy , Żurawicy ostatnio oddano halę sportową we wsi Huwniki , a w Przemyślu ?, duża sala na Mickiewicza , zapytać pana o bazary , szczególnie o ten niedokończony niewyobrażalny syf w samym centrum zwanym zielony rynkiem o handel na chodnikach na Sportowej , o obdarte z tynków całe połacie kamienic mieściny , o krzywe i obesrane chodniki , o wyjazd ponad 5 tysięcy głównie młodych ludzi za pracą , o puste nie tylko setki mieszkań ale całych kamienic czy dużych budynków jak np. dawnej Pomony na Czarnieckiego , Synagogi (biblioteki) na Słowackiego , Internatu na Tatarskiej , dawnego Kina Bałtyk ( Szkoły Wyższej), wielu kamienic jak np. Tomaszewskiej na Placu Konstytucji, budynki dawnego Szpitala Wojskowego i jego otocznie , te mury, i wielu wielu innych których nie sposób wymienić. Pytam dalej ,dlaczego niepotrzebnie wycięto dziesiątki drzew, jak zagospodarowano piękny Dworzec PKP , ile sprowadzono do podstrefy zwanej ekonomiczną inwestorów by zatrzymać tysiące ludzi w mieścinie , jak wygląda przemyski sport , kto pozwolił na likwidację zasłużonej sekcji koszykówki w Polonii , jaka jest pozycja piłki nożnej ( 5 i 4 liga) i , jak wygląda stadion Polonii w ruinie , co konkretnie , bez picu robią dla Przemyśla Kuchciński , Matusiewicz , Rząsa , czy ten Bakun , ale konkrety bez picu że "nic nie mogę bo....". Przecież jedna młoda posłanka z Jarosławia Anna Szmidt -Rodziewicz zrobiła więcej i nadal to czyni dla miasta Jarosław niż przemyskich 4 muszkieterów z marszałkiem Portosem na czele dla Przemyśla który w swej łaskawości podarował dla przemyskiego zadupia konika i 2 żołdaków , za to jest wybitnym Marszałkiem Sejmu , Matusiewicz zaś równie" dzielnie walczy" razem z Piotrowiczem o lepsze prawo w Polsce. No cóż można i tak , więcej picu , lania wody pod pomnikami , słynne słówka " więcej dużych inwestycji nie będzie", obiecanki , może kiedyś , jak będą pieniądze z unii i tak 16 letni okres upłynął mile i przyjemnie od czasu do czasu chwaląc się budową dwóch dróg obwodowych zwanych obwodnicami. Ale co od "byka żądać mlika ", w zadupiu gdzie fikcyjnego krasnala szwejka czci się bardziej od Marszałka Piłsudskiego , szwejk z pieskiem w centralnym miejscu na zabytkowym Rynku pod oknami ojca miasta , Marszałek , twórca naszej niepodległości w ślepej i zaniedbanej uliczce Wodna na skwerku obsrywanym nieustannie przez psy , o czymś to świadczy o patriotyzmie o gospodarności o dbałość o dobro wspólne . No cóż drogi przemyski suwerenie , to wasze głosy , wasze wybory , wasi jak również przemyskie kolejne rady-bezrady wybory , bo jacy wyborcy - suweren taka "wadza", jaki pan taki kram. I nie spodziewajcie się po nowych wyborach kokosów , będzie tak samo albo gorzej , bo unijna manna się skończyła , będzie się rozwijać jedynie Rzeszów bo tam znowu wygra 78 letni gospodarz pan Kazimierz Ferenc, bo tak zadecyduje on sam i jego wyborcy. Na koniec słowa wypowiedziane na jednej z ubiegło kadencyjnej sesji rady- bezrady przez dinozaura przemyskiej samorządności wybitnego radnego Eugeniusza Strzałkowskiego cyt. " Rzeszów- metropolia , Przemyśl- wioska. Tylko jedno pytanie co pan Eugeniusz zrobił by to zmienić , za wyjątkiem podnoszenia rączki zawsze za Chomą , za uchwałami swojej partyjki PIS , za dalszą degradacją Przemyśla , za dążeniem do zrównania miasta ze wsią. Tyle i aż tyle w największym skrócie .
Nawet nie spodziewałem się w naszym mieście aż tylu katów.Tak katów a nie sędziów.Wydaje mi się,że Pan Choma miałwiele osiągnięć,które na trwałe wpisały sie w nasze miasto ale też kilka potknięć ,które też wpisały się w nasze miasto.Ale przynajmniej coś robił i zrobił dla miasta.Ci co nic nie robią nie popełniają też błędówDo sukcesów zaliczyć należy obwodnicę,oczyszczalnię,wysypisko,wodociągi,park miejski,ciągi komunikacyjne starego miasta,wyciąg narciarski,kopiec i okolice i wiele drobnych ale ważnych dla miasta inwestycji,które kosztowały krocie.Sama kasa miejska wystarczyła by najwyżej na jedną lub dwie.Potknięcia to bunkier i zaufanie do bezwzględnego przemyskiego kleru czyli raka miasta Przemyśla,który opanował już cały organizm miejski co widać na każdym kroku.Ostatni sukces to zabór szpitala miejskiego dla potrzeb kleru.Ważąc porażki i sukcesy to ja oceniam Pana Chome na 4 minus.Nieudana i
Tak to prawda był przy tych inwestycjach które Pan wymienił...proszę jednak pamiętać że w wielu przypadkach była to praca zespołowa. Wiele z tych inwestycji zainicjowali ludzie których potem sprytnie się pozbywał (proszę zerknąć kto w tamtym czasie stał na czele np. PWiK), jaka była rola przemyskich parlamentarzystów (obwodnica). Stok narciarski ? No cóż z naszych podatków zafundowano nam rozrywkę..fajne ale czy przynosi dochody? Przychody tak. Rolą miasta (samorządu) nie jest inwestowanie w takie przedsięwzięcia ale stwarzanie warunków do inwestowania, a z tym już gorzej (koszty mediów, podatki...). No i na koniec jego stosunek do ludzi którzy nie byli z jego kręgu koleżeńskiego a chcieli wykorzystać swoją wiedzę dla rozwoju miasta? Coś na ten temat niestety wiem...jest to relacja człowieka zazdrosnego..a po jakimś czasie szuka okazji by się pozbyć (konkurencja??). Proszę zerknąć na najbardziej prestiżowe stanowiska w naszym mieście - rodzina i Regia (czasem to dokładnie to samo). Jego niewątpliwy sukces to stworzenie w Przemyślu powiązań powodujących z jednej strony blokowanie inwestycji zewnętrznych..z drugiej strony odcinanie kuponów przez lata (rada miejska, spółki miejskie, urząd, jednostki powiązane). Dziś jest prezydentem, jutro radnym, potem jakimś dyrektorem może posłem...i tak spokojnie do emerytury. Bo prosty lud ma swoje święto ulicy? A po co nam ktoś z zewnątrz...tak jest fajnie (przykre)
A co będzie z całą rodziną pracująca w urzędzie?
Nigdzie na litość Boską nigdzie. Przez 16 lat Przemyśl został zrujnowany co jeszcze trzeba wykończyć
Wiecie jak sie robi ciepło i sie widzi jaki syf sie narobiło to sie trzeba zwinąć. Teraz przyjdzie inny Pan bedzie robił roszady zmiany bedzie zwalniał - a co już w urzedzie blady strach padł, bo jak mnie rozliczą z roboty a może ten "nowy" się bedzie czepiał i mnie wywali. Wszystkie kąty sa sprzatne żeby pyłka nie było. Ale co powie ten nowy on powie to nie ja to tamten no za co macie pretensje ja bede naprawiał bo tamten robił źle. A moze i mała sprawka do prokuratury że cos było nie hallo tak żeby sie przed wyborcami wykazać. Ja bede jako nowy sprzątał. Minał lata a miasto pozostanie zaniedbane pod płaszczykiem własnych układzików ludzi zza kotary bo są takie persony które juz lata zza kotary dyrygują tą orkiestrą i to nie sam prezydent bo jak mu radni reki nie podniosą to co on zrobi. ? Tak własnie tu nie tylko zmiana prezydenta to nie w nim jest rzecz czy to on głosuje sam nie bo to rada ta własnie składajaca się z ludzi z którymi on zaczynała. To wszystko trzeba wyminic na nowe. Bo co Ci z tego ze bedzie nowy jak bedzie miała stara obsade i co zrobi. Ten cały ogranizm juz sie nawet na trepanacje nie nadaje bo dotkniecie skalpelem spowoduje natychmiastowa agonie. Dzis mówicie ze stok 2,5 mln i stoi buda obrzydliwa. Ale chwila kto głosuje na tych samych radnych rok w rok na Wy co pretensje macie. Co on miał karabin wsiąść i strzelać do nich. Wydatki są uchwalane jak ktoś nie wie jak działa urząd to od tego są akty prawne i sobie je poczytajcie. To nie prezydent mówi że ja chce dziś cos wybudowąc tylko robi palny zespół i te plany ida pod głosowanie RADY MIASTA a nie prezydenta. Radni radni i jeszcze raz radni sątak samo odpowiedzialni jak prezydent. Mamy zle władze powiazania polityczne wielu grup i firm. Wsplnie obsadzanych malzonków spólek firm i instytucji. Mamy poprostu od lat złe władze dlatego tak źle jest w miesice zmiana prezydenta nie da nic zmienini sie na zasadzie 1:1 i co? no własnie nic. Dopóki nie nastanie człowiek który bedzie chciał o miasto walczyć nie bedzie nic, który twardo powie co maja robic inni i zaplanuje zmiany i co najwazniejsze je zrealizuje.
Europarlament to nagroda dla Pana prezydenta , najlepszego prezydenta Przemyśla od czasów Mieszka I go .
To musisz wlozyc okulary ze szlem powiekszajacym!
Teraz będzie remontować BUNKIER na stoku9wraz z prezesem POSiRu
Najpiękniejszego miasta na świecie ?!? No tak, takie ono było, jednakowoż, jakieś 20 lat temu, a potem pojawił się niejaki Robuś Ch i co za tym idzie, rok po roku, małymi kroczkami po najpiękniejszym mieście na świecie zostały li tylko wspomnienia.
Pierwsze oswiadczenie,a dopiero widomosc o "spotkaniu".Kto o tym wiedział???Tchurz zawsze bedzie smierdział.Musi juz byc tak zle że spiepsza