Kolorowe jesienne liście, choć piękne, mogą być prawdziwym utrapieniem. Zalegające na trawnikach, pod drzewami, albo rozwiewane przez wiatr stanowią problem właścicieli ogrodów i działek. Zamiast narzekać, możemy je sprytnie wykorzystać. Oto kilka sposobów.
Na pożytek ogrodu wykorzystujemy wyłącznie liście ze zdrowych roślin. Liście chore i zarażone szkodnikami najlepiej spalić. Pamiętajmy jednak, że palone liście produkują dużo dymu, który zanieczyszcza powietrze i może być uciążliwy dla sąsiadów. Zasady spalania liści regulują lokalnie obowiązujące przepisy oraz ustawa o odpadach.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze