W opublikowanym 17 grudnia br. rankingu Rzeczypospolitej i Centrum Monitorowania Jakości jarosławskie Centrum Opieki Medycznej jako jedna z trzech placówek z Podkarpacia znalazło się w setce najlepszych szpitali w kraju. Oprócz COM na liście znalazł się szpital w Tarnobrzegu, zaś rzeszowska Pro-Familia uplasowała się w zestawieniu na 2. miejscu.
Ranking prowadzi od 2004 r. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wraz z dziennikiem Rzeczypospolita. Zestawienie opiera się na danych z ankiet dostarczonych do CMJ przez szpitale. W tym roku ankiety wypełniły 202 placówki. CMJ oceniło ich odpowiedzi, przyznając punkty w trzech obszarach i na tej podstawie powstał ranking[paywall] 100 najlepszych szpitali w kraju, w którym Centrum Opieki Medycznej zadebiutowało na 59. miejscu. – Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale i prywatne, i publiczne, a placówka, którą kieruję, znalazła się tak wysoko – nie krył satysfakcji, ustępujący ze stanowiska z końcem roku, dyrektor COM w Jarosławiu Stanisław Krasny. – W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 punktów. Najlepszy szpital uzyskał 899,09punktu, natomiast COM 777,71 punktu – uzupełnia.
– W poszczególnych działach uzyskaliśmy następujący wynik: zarządzanie – 245 punktów na 360 możliwych (68 proc.), jakość 181 punktów na 230 (78 proc.) i opieka medyczna 351 punktów na 410 (83 proc.) – wyjaśnia dyrektor Krasny. Warto przy tym odnotować, że COM najlepsze wyniki osiągał w obszarach, w których w ubiegłych latach przeprowadzono wielomilionowe inwestycje. 100 procent możliwych punktów dostał za diagnostykę, 98 za blok operacyjny, 94 za budynki, a wśród najlepszych obszarów funkcjonowania COM znalazła się jeszcze analiza zdarzeń i skarg (95 procent). Jednocześnie ranking pokazał słabsze strony placówki. W ramach podpunktu „finanse” COM otrzymał zaledwie 27 procent możliwych punktów, z „zarządzania majątkiem” 43. Lepiej – choć na tle punktów uzyskanych za infrastrukturę blado – wypadały współczynniki z zakresu „jakość opieki” i „opieka medyczna”. Tu noty w przedziale 61 – 65 procent zebrał jarosławski szpital w obszarach polityka lekowa, komfort pobytu pacjenta oraz personel i jego kwalifikacje.
Obecność jarosławskiego szpitala w tym prestiżowym zestawieniu uznać należy za spory sukces. Tym cenniejszy, że w setce znalazły się jeszcze tylko 2 placówki z Podkarpacia: Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu zajął 96. miejsce, a drugi w zestawieniu był Szpital Specjalistyczny Pro-Familia, który od lat znajduje się w czołówce „Złotej Setki”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.COM w pierwszej 100-ce najlepszych? Nie róbcie sobie jaj z poważnych rzeczy
Miło sie czyta.Z gorzka satysfakcją ,kiedy przypomni sie co zrobiono z lekarzami szpitala wojskowego w Przemyślu.Właśnie w Jarosławiu znaleźli zatrudnienie gdzie do dzisiaj pracują a pracy dla nich nie było w Przemyslu gdzie sitwa nieuków broniła szpitala jak Jasnej Góry przed Szewdami.O o dziwo o szpitalu w Jarosławiu sie mówi ,sitwy w Przemyslu juz też nie ma.Wszystkiego najlepszego w tych deszczowych i długich świętach kończących sie w naszym mieście około 20 stycznia.
HAHAHA to Chyba jakiś żart COM w pierwszej setce , haha
https://www.appvn.onethe article that you created is very useful, hopefully thank you also visit my blog.
To jak musi być w szpitalach spoza pierwszej setki...
Oj dzieci, dzieci... Miejsce w rankingu zależy od wysokości wpłaconej kwoty na fundację im. Świeżego Powietrza, patrona tegoż zestawienia.
COM w pierwszej 100-ce najlepszych? Nie róbcie sobie jaj z poważnych rzeczy
Miło sie czyta.Z gorzka satysfakcją ,kiedy przypomni sie co zrobiono z lekarzami szpitala wojskowego w Przemyślu.Właśnie w Jarosławiu znaleźli zatrudnienie gdzie do dzisiaj pracują a pracy dla nich nie było w Przemyslu gdzie sitwa nieuków broniła szpitala jak Jasnej Góry przed Szewdami.O o dziwo o szpitalu w Jarosławiu sie mówi ,sitwy w Przemyslu juz też nie ma.Wszystkiego najlepszego w tych deszczowych i długich świętach kończących sie w naszym mieście około 20 stycznia.
zapraszam ludzi z rankingu na SOR