Reklama

COVID-19 zabił na Podkarpaciu już 25 osób

Wciąż nie wiadomo, czy szczyt epidemii mamy w Polsce już za sobą. Na razie, jak podaje Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, nasz kraj jest jednym z czterech w Unii Europejskiej, gdzie epidemia nie słabnie. 5 maja br. (dane z g. 10) zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce było 14 tys. 242 osoby. Zmarło 700. Na Podkarpaciu chorych na COVID-19 jest 365 osób. To o 100 więcej niż dwa tygodnie wcześniej. 25 osób zmarło.

Liczba chorych w Polsce nie maleje, ale systematycznie spada liczba osób objętych kwarantanną. W ciągu ostatniego tygodnia przybyło 2 tys. osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 4 tys. 280 osób. Liczby na świecie są porażające. Chorych na COVID-19 jest 3 mln 646 tys. 867 osób, zmarło 252 tys. 442 osoby. Ozdrowieńców jest 1 mln 200 tys. 600 osób[paywall].

Przypomnijmy, że od 4 maja br. złagodzone zostały niektóre obostrzenia. Samorządy mogą decydować o otwarciu żłobków i przedszkoli. Działalność wznowiły galerie handlowe, ale rząd ograniczył liczbę osób, które mogą robić zakupy: na każde 15 m kwadratowych lokalu tylko jeden klient. Każdy z nich musi nosić maseczkę i rękawiczki, które ma zapewnić właściciel sklepu. Otwarte zostały biblioteki, muzea i galerie sztuki. Od 4 maja br. możemy już zrobić zakupy w sklepach budowlanych i meblowych w soboty oraz niedziele, pod warunkiem, że będą handlowe (najbliższa taka zdarzy się 28 czerwca br.). Do pracy wrócili rehabilitanci. Od poniedziałku na nowo zostały otwarte hotele i inne miejsca noclegowe, jednak nie są w nich czynne restauracje.

Reklama

Sytuacja na Podkarpaciu

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformował, że na Podkarpaciu (stan z 5 maja br., g. 10) badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 365 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 24 osoby zmarły. 226 wyzdrowiało. Przeprowadzono łącznie 10 tys. 862 testy. Pod nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych pozostaje 85 osób, 5 tys. 350 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywają 33 osoby. Aktualnie z potwierdzoną chorobą COVID-19 hospitalizowanych jest 80 osób.

Zdecydowanie najwięcej chorych osób jest w powiecie tarnobrzeskim, bo 89, zmarło 10 osób. Odnotowano tam 31 wyzdrowień. Na przeciwnym biegunie, czyli bez osoby zarażonej, jest jeden powiat – bieszczadzki. W naszym regionie chorych jest 47 osób. W powiecie jarosławskim – 11, lubaczowskim – 2, przemyskim – 10, przeworskim – 11. Najwięcej chorych na COVID-19 jest jednak w samym Przemyślu, bo 13 osób. Łącznie w 4 wymienionych powiatach wyzdrowiało 18 osób, trzy osoby zmarły.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Benek - niezalogowany 2020-05-06 22:28:06

    Same pozytywy dla ZUS w większości to były osoby pobierające  świadczenia emerytalne i rentowe 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości