Reklama

Cud-miód, malina, czyli kraj w przedwyborczym rozkwicie

12/09/2018 07:57

W gminie Żurawica najwyraźniej wybory zaczęły się bardzo szybko. Od końca sierpnia w opłotkach gruchnęła wieść o szczególnej szczodrobliwości jednego z ministerstw w przypadku zagłosowania na ściśle określonego kandydata, czyli na obecnie urzędującego wójta. Propozycja podobno skierowana została do strażaków z miejscowych ochotniczych straży pożarnych. Wójt gminy Krzysztof Składowski kategorycznie zaprzecza.

– To żenujące insynuacje. Moi poprzednicy traktowali strażaków ochotników jak instrumenty. Mrugali do nich okiem, ale nic z tego nie wynikało. Ja gram w otwarte karty. Przypuszczam, kto może rozsiewać takie głupoty, ale musi pamiętać, że awersje personalne to jedno, a fakty – drugie – tłumaczy.

Ale mleko wyborcze się wylało i w gminie huczy. I jak mi się zdaje, w całej historii głównie o to chodziło. Kampanię mamy w toku. Pewnie niejedną jeszcze taką historię opiszemy naszym czytelnikom. Każdy z kandydatów będzie dużo obiecywał. Oponenci wójta z Żurawicy twierdzą wręcz, że po ponownym wyborze obecnego gospodarza w gminie to już nastanie tylko cud-miód.

Reklama

Opisana w dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego historia ma ważny przekaz. Jako wyborcy powinniśmy być przygotowani na różnego rodzaju zabiegi konkurujących ze sobą sztabów wyborczych. Kandydaci odmalują nam miasta, gminy, wioski w samych kolorowych barwach. Od nas jednak zależy, czy potrafimy odróżnić, co ma szanse powodzenia, a co jest tylko i wyłącznie obiecywaniem gruszek na wierzbie. W przypadku wyborów samorządowych o taką weryfikację nietrudno. O kandydatach w łatwy sposób można dowiedzieć się wiele. Najczęściej dobrze ich znamy. Sprawdźmy: czy są to osoby poważne, odpowiedzialne, o konkretnym dorobku, nierzucające słów na wiatr. W prosty więc sposób  można oddzielić wyborczą propagandę od konkretnych propozycji.                 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-09-12 14:20:21

    PISoBOLSZEWICKIE PISoŻYTY zżerają ten kraj, he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marta - niezalogowany 2018-09-12 19:21:55

    Jeśli nie masz argumentów wystarczyłoby milczeć z klasą - a tak wyszedł z ciebie bufon i cham.Bez pozdrowień

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    as - niezalogowany 2018-09-12 22:46:32

    Panie Wielgucki , niech pan sobie przypomni - powinien dać pan radę mimo łysiny i resztek siwych włosów  -  ,że kuratelą  OSP - nie bez  korzyści politycznych -  objął   były tzw.  premier  Pawlak , w stosunku do którego są stawiane wnioski o pociągnięcie do odpowiedzialności  nie tylko karnej , ale   i politycznej / TS/. Więc rozumiem ,ze tym wątkiem jeśli nie teraz  , to w najbliższym wydaniu "ŻP'  ZAJMIE SIĘ PAN  NA POWAŻNIE . będę przypominał .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama