Reklama

Czary-mary na bazarze

30/04/2016 15:24

Na bazarze w dzień targowy takie słyszy się rozmowy – parafraza wiersza Jana Brzechwy jest jak najbardziej odpowiednia na początek tekstu o konflikcie, jaki od dawny dawna tli się na bazarze pod wiatą, przy ulicy Sportowej.

Do redakcji przyszedł pewien mieszkaniec Przemyśla, żeby poskarżyć się na jedną z handlujących na tym bazarze: – Żyć przez nią nie idzie. Tak nam wszystkim dopiekła, że mamy dość. Odgania od nas klientów i ciągnie ich do siebie. Za przeproszeniem sikami podlewa nam ławy. Obok swojego straganu coś tam pali. Kropi święconą wodą po straganach i sypie solą. Czarną magię uprawia, a kto to widział, żeby na bazarze[paywall]. Niech u siebie w domu to robi.

Mężczyzna najpierw wyrecytował wszystkie przewiny i dopiero wtedy powiedział, o kogo chodzi.

Na bazarze

Bazar dla tych, którzy rzadko na nim bywają, to tłum kłębiący się w ciasnych uliczkach pomiędzy straganami, na których każdy szuka czegoś konkretnego. Po prostu jeden wielki chaos. To jednak tylko pierwsze wrażenie, bo tak naprawdę bazar jest świetnie zorganizowany i rządzi się swoimi niepisanymi prawami. Handlujący dobrze się znają. Wystarczyło zapytać o tę kobietę i zaczęły się opowieści o tym, jak to kiedyś igły albo agrafki rozrzucała, albo monety, ale tylko takie żółte. Ponoć innym razem nazbierała papierków, podpaliła, a na ogień sypała kadzidło, takie jak w kościele, czyli uprawia czarną magię. Najczęściej jednak powtarzały się zarzuty, że odciąga klientów od innych straganów i nagania do siebie. Ktoś przypomniał sobie, że trzy lata temu nawet pismo na nią napisali do biura bazaru i dwadzieścia parę osób się podpisało.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-04-30 16:05:07

    Po raz trzeci w ciągu ostatnich kilku dni muszę napisać o mieszkańcach naszego regionu i miasta - średniowiecze XXI wieku. Przykre to i smutne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mama - niezalogowany 2016-04-30 17:15:33

    Ha ha co sie nie robi dla biznesu !!!Ciekawe co na to Abp.powie ?Pewnie egzorcyzmy odprawia!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wqurwiony - niezalogowany 2016-05-01 08:57:12

    może tylko petru na "rubikoniu" z "sześcioma królami" pomoże ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama