Reklama

Czekali na remont lata całe. Wreszcie się udało!

– Uważam, że jeżeli mówiliśmy o tym, co jest złe, należy podziękować za to, co dobre, bo często o tym się w życiu zapomina – twierdzi Anna Fedaczyńska-Mazurek z Żurawicy.

O remont części  ulicy św. Józefa w Żurawicy mieszkańcy zabiegali od kilkunastu lat. – Na łamach waszego tygodnika pojawiło się nawet kilka artykułów na ten temat. Przez kilka kadencji nic nie dało się zrobić w sprawie remontu naszej ulicy, bo, jak mówili kolejni wójtowie, nie było pieniędzy[paywall]. Na nasze pisma i prośby nawet nie odpisywano. Traktowano nas jak zło konieczne. Tylko dzięki naszemu sołtysowi, panu Januszowi Rabce, byliśmy w stanie jakoś funkcjonować. To dzięki jego determinacji ulica była doraźnie reperowana – opowiada A. Fedaczyńska-Mazurek. – Mimo że ulica przylega bezpośrednio do cmentarza i kilka razy w roku, przy okazji świąt, jest wizytówką Żurawicy nie do pozazdroszczenia, nasi włodarze nic z tym nie robili. Dlaczego? Przypuszczamy, że za mały elektorat wyborczy przy niej mieszka– dodała.

A jednak się dało...

W Żurawicy doszło do zmiany władzy. Okazało się, że po 10 miesiącach rządów wójta Tomasza Szeleszczuka da się. – Droga została wyremontowana, położono asfalt. Jakoś udało się znaleźć środki, aby zrobić ten kawałek w tak krótkim okresie. Jako mieszkańcy tej ulicy dziękujemy panu wójtowi Tomaszowi Szeleszczukowi, przewodniczącemu Rady Gminy Żurawica panu Maciejowi Gałuszce, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Żurawica i  naszemu sołtysowi w jednej osobie, czyli Januszowi Rabce. Jeśli się chce, można – podsumowała Anna Fedaczyńska-Mazurek.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hhgh g g - niezalogowany 2019-10-03 00:43:56

    Wybory idom ti i asfaltu polali panie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wyborca obiektywny - niezalogowany 2019-10-03 10:23:07

    W roku ubiegłym, obecnym, następnym też są wybory. Później dwa lata przerwy i dalej wybory. Pisanie, że dzięki wyborów jest droga - bzdura!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Vvvghhhhj - niezalogowany 2019-10-03 13:20:43

    To nie bzdura panie, każda władza przed samymi wyborami chce pokazać , że coś eibi a najłatwiej trochę asfaltu polać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama