Wielopokoleniowy park wypoczynku, sportu i rekreacji przy ul. Bohaterów Getta w Przemyślu to jedna z miejskich inwestycji, zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. To mieszkańcy wyrazili potrzebę powstania takiego obiektu w mieście i – przyznać trzeba – chętnie z niego korzystają. Niestety w ostatnim czasie kilka ze sprzętów siłowni pod chmurką, będącej częścią popularnego skateparku, zostało uszkodzonych. – Dlaczego miasto nie kwapi się do ich naprawy? Oklejenie taśmą i wyłączenie urządzeń z użytkowania nie załatwia sprawy – denerwuje się Tadeusz Samotach, który zgłosił nam problem.
Mieszkaniec Przemyśla twierdzi, że zgłaszał problem dotyczący braku możliwości korzystania z wybranych sprzętów już kilka razy, dzwoniąc pod numer telefonu umieszczony na tablicy znajdującej się na obiekcie, służący m.in. do sygnalizowania takich awarii.
– Od czerwca tego roku dzwoniłem już czterokrotnie, a sprzęty do tej pory nie zostały naprawione – denerwuje się mężczyzna.
Usterki dotyczą według niego biegacza, w którym są uszkodzone łożyska, urządzenia typu wioślarz, gdzie nie ma z kolei elementu do siadania (zostało oklejone taśmą ochronną z racji braku możliwości korzystania) i sprzętu do unoszenia ciężaru ciała, w którym deska jest źle ustawiona i wymaga wypoziomowania.
– Ciekawi mnie, jak często miasto robi przegląd sprzętów na tego typu obiektach, o które powinno przecież dbać. I wreszcie, czy mieszkańcy miasta mogą liczyć na to, że[paywall] te na skateparku zostaną w najbliższym czasie wreszcie naprawione? – pyta Tadeusz Samotach.
– Owszem, jakieś 2 miesiące temu było dwóch pracowników. Wymontowali pękniętą deskę we wioślarzu i zabrali, ale nowa do tej pory się nie pojawiła. Przecież to niepoważne – komentuje.
O sytuację dotyczącą niesprawnych sprzętów zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.
– Od zakończenia drugiego etapu budowy skateparku przy ul. Bohaterów Getta, a w zasadzie Wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji, mija już pięć lat. Miejsce przez ten czas było bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców nie tylko najbliższej okolicy. Monitorujemy stan znajdujących się tam urządzeń. Otrzymujemy też zgłoszenia o uszkodzeniach. Niestety nie jesteśmy w stanie reagować na nie od razu, ze względu na to, że zniszczeń i uszkodzeń na placach zabaw i siłowniach w mieście jest całkiem sporo. Gruntowne przeglądy tych miejsc są robione na nasze zlecenie raz na kwartał, częściej przeglądy bieżące, zatem mamy świadomość stanu technicznego urządzeń – usłyszeliśmy od Witolda Wołczyka z przemyskiego magistratu.
Na koniec padło też zapewnienie, że być może jeszcze w tym roku uda się wygospodarować pieniądze na naprawę przynajmniej części zepsutych elementów parku przy ulicy Bohaterów Getta.
Osobna kwestia to czystość i bezpieczeństwo na wspomnianym obiekcie. Niemal co rano pod znajdującą się tam wiatą znaleźć można butelki po piwie czy innym alkoholu (nierzadko rozbite), śmieci, pudełka po pizzy, butelki pet, papiery i pety.
– Taki widok odbiera nieraz ochotę do przychodzenia tu z dziećmi. Nie jest to regularnie sprzątane. Obok wiaty bawią się maluchy korzystające z placu zabaw na tym obiekcie i wiele razy zdarzało się, że biegają po tym rozbitym szkle. Dziś rano też można było zastać tam taki obrazek – zwraca uwagę na problem jedna z mam.
– Utrzymujemy czystość w tym miejscu, jednak nasze służby nie są w stanie robić tego codziennie, bo wynika to z założonego harmonogramu sprzątania, tak jak w innych miejscach w mieście. Zwykle sprzątanie w tym miejscu odbywa się trzy razy w tygodniu, niekiedy także podczas dyżurów weekendowych służb sprzątających – informuje w odpowiedzi W. Wołczyk.
– Możemy tylko zaapelować do osób korzystających z parku wypoczynku, aby zachowały przynajmniej podstawowe zasady utrzymania czystości w miejscach publicznych, tak aby kolejni użytkownicy mogli korzystać z wypoczynku w tym miejscu bez obaw – dodaje.

fot.Urszula Gielo
Niemal co rano pod znajdującą się na skateparku wiatą znaleźć można butelki po piwie czy innym alkoholu, rozbite szkło, śmieci, pudełka po pizzy, butelki pet i niedopałki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze