Jednym głosem przewagi Rada Nadzorcza Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej postanowiła przyznać zarządowi PSM premie kwartalne w wysokości 20 proc. ich wynagrodzeń. Przeciwnicy uważają, że to niepotrzebna rozrzutność i postulują, aby zmienić regulamin tak, by te pieniądze przeznaczać na remonty. Zwolennicy uzasadniają, że zarząd pracuje bardzo dobrze i wypracowuje ponad milion złotych zysku rocznie, który jest przeznaczany na fundusz remontowy.
Na jednym z popularnych profili społecznościowych znalazła się informacja, że prezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jego zastępca otrzymali premię kwartalną w wysokości 20 procent ich 3-miesięcznych zarobków. W przypadku prezesa ma to dać kwotę[paywall] około 10 tys. zł. We wcześniejszym wpisie czytamy, że zarabia on 4,5-krotność średniego wynagrodzenia w PSM, czyli 16,5 tys. zł miesięcznie. Pod spodem posypały się komentarze. Jak łatwo się domyślić, nieprzychylne zarządowi spółdzielni. „10 000 to niekiedy roczne dochody rencistów czy emerytów, tych, którzy składają się na budżet spółdzielni. Wstyd i hańba dla zarządu i członków rady nadzorczej (niektórych ) bezwstydnie żerujących na tych biednych ludziach” – czytamy w jednym z nich.
– Moim zdaniem, jak i części członków Rady Nadzorczej, którzy byli przeciwko przyznaniu premii zarządowi za miniony kwartał, należy zmienić regulamin wynagradzania członków zarządu – mówi Maciej Kamiński, członek Rady Nadzorczej i zarazem radny miejski. – Kwota przeznaczona co trzy miesiące na premie jest bardzo duża i nie wiem, czy mieszkańcy wiedzą i czy są za tym, aby prezes był tak nagradzany cztery razy w roku, podkreślając przy tym, że ma również pensję podstawową, w moim przekonaniu również bardzo wysoką. Są to pieniądze spółdzielców, czyli mieszkańców, którzy zapewne nie wiedzą, a przynajmniej część z nich nie wie, jak duże są to kwoty. Po zmianie regulaminu środki z tego tytułu można przeznaczyć na przykład na zwrot kosztów za wymianę stolarki okiennej, na pensje dla najmniej zarabiających w PSM lub na inne inwestycje, na które oczekują nasi mieszkańcy – uważa.
Inny radny Robert Bal, który również zasiada w szeregach RN, popiera tę opinię. – Przede wszystkim chcielibyśmy się zająć regulaminem przyznawania premii, ponieważ budynki spółdzielni czeka jeszcze wiele prac remontowych. Ludzie czekają na wymianę okien w mieszkaniach, czy wymianę drzwi w klatkach schodowych – mówi. – Nie uznajemy, że zarząd aż tak dobrze spełnia swoje zadania. Premie przyznawane są od zawsze, a ludzie od zawsze narzekają na niewłaściwe podejście pracowników czy zarządu do spółdzielców. Chcielibyśmy, aby nastąpiła zmiana w tej kwestii. Sądzę, że tak wysoka i tak często przyznawana premia nie jest właściwa, biorąc pod uwagę, że zarząd otrzymuje za swoją pracę wysokie wynagrodzenie. Uważam, że roczna premia byłaby w pełni uzasadniona – podkreśla.
Zupełnie odmiennego zdania jest przewodnicząca Rady Nadzorczej PSM Bożena Baraniecka. Wyjaśnia ona, że poprzez przyznawanie premii organ ten dokonuje okresowej oceny pracy zarządu. W PSM obowiązuje regulamin wynagradzania członków zarządu, który w obecnej formie, z dwiema niewielkimi zmianami, funkcjonuje od 2005 r.
– Dokonując tej okresowej oceny, bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty. Patrzymy na to, czy spółdzielnia posiada jakiekolwiek zadłużenie. W tym miejscu chcę zaznaczyć, że jestem w Radzie Nadzorczej drugą kadencję i w tym czasie spółdzielnia nie posiadała żadnego zadłużenia. To oznacza, że wszystkie należności są regulowane na bieżąco, zarówno te na rzecz dostawców mediów, wykonawców robót, jak i należności budżetowe obejmujące podatki budżetu państwa, składki ZUS oraz podatki i opłaty lokalne, w tym podatek od
nieruchomości czy opłaty z tytułu wywozu odpadów. Sprawdzamy także realizację programu termomodernizacji i ocieplania budynków, która przebiega terminowo i w należyty sposób – mówi B. Baraniecka.
– Zwracamy też uwagę na sposób załatwiania spraw spółdzielców i sposób postępowania z wierzytelnościami. Wszystkie prace związane z windykacją długów odbywają się perfekcyjnie, choć trzeba zaznaczyć, że jest różnie z ich ściągalnością, ale to jest niezależne od spółdzielni – dodaje.
Rada Nadzorcza ocenia także codzienne funkcjonowanie spółdzielni, np. sprzątanie, odśnieżanie, porządkowanie terenu. – Przy takiej konstrukcji oceny, w kwartale, który ocenialiśmy, nie zaistniały żadne przesłanki do tego, aby dokonać obniżenia premii. Zarząd wykonał wszystkie obowiązki na nim ciążące bardzo dobrze – podkreśla przewodnicząca rady nadzorczej.
Jej zdaniem twierdzenie, że można pieniądze z premii przeznaczyć na inne cele, to „populizm w czystej postaci”. – Nie można zabrać pieniędzy prezesowi, a dać ich pracownikowi najniżej zarabiającemu. Nie jest to możliwe pod względem formalnym i uważam, że nieuzasadnione merytorycznie – mówi.
– Jednym z obowiązków rady jest uchwalenie funduszu wynagrodzeń, ale nie zajmujemy się wysokością wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników, bo to jest kompetencją pracodawcy – zaznacza B. Baraniecka. – W minionym roku rada nadzorcza zdecydowała, że pracownicy dostaną podwyżki o trzy procent – dodaje.
Przewodnicząca podkreśla, że tylko 7 członków Rady Nadzorczej głosowało za przyjęciem planu finansowego PSM, co jest bardzo ważne, bo umożliwia funkcjonowanie spółdzielni, oraz tylko 7 członków RN głosowało za przyjęciem uchwały o podwyżce funduszu wynagrodzeń pracowników spółdzielni. Wyjaśnia też, że rada nadzorcza poddała pod rozwagę zarządowi PSM kwestię ewentualnego wzrostu wynagrodzeń dla najsłabiej zarabiających.
– Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest prywatną własnością jej członków, o czym mówi artykuł trzeci Prawa Spółdzielczego, w związku z tym sprawy związane z wynagrodzeniami pracowników oraz organów spółdzielni przeznaczone są do wiadomości tylko jej członków. Wszystko opiera się na określonych regulaminach i zasadach wynagradzania uchwalonych przez organ spółdzielni jeszcze w latach 90. – mówi Zbigniew Kurosz, prezes PSM.
Zabieranie głosu przez niektórych członków rady nadzorczej w sprawach związanych z PSM Z. Kurosz uznaje za rozpoczęcie kampanii wyborczej i załatwianie swoich prywatnych interesów kosztem spółdzielni. – Informacje dotyczące wynagrodzenia prezesa i jego premii, zawarte na jednym z portali internetowych, są nieprawdziwe i mają za zadanie wprowadzenie zamieszania i niepokojów w sprawnie działającej instytucji, jaką jest Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa – stwierdza.
Prezes podkreśla również, że zarząd rokrocznie wypracowuje na działalności gospodarczej PSM ponad milion złotych zysku netto, który jest przekazywany na fundusz remontowy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ha,Ha Zarząd wypracowuje zyski, a co zarząd produkuje?Zyski są z podwyżek opłat za czynsze.Wszyscy członkowie spółdzielni [lokatorzy] składają się na premie.
Jak co produkuje podwyżki, Edward nie wyobrażasz sobie jaka to ciężka praca Serdecznie pozdrawiam Nikodem Dyzma
uuuuuu, ale pojechali ze spółdzielni. Ale was mieszkańcy Przemyśla doją. Głupie to, jak to mówią w większych miastach: Podkarpacie to bastion PiS-u! Głupie to płaćcie i płaczccie. Albo wybierzcie sobie znowu R.Ch.Plus hahaha i jeszcze więcej płaczcie do 2022 albo dalej. Ciekawe, jak Przemyśl będzie wtedy wyglądał... Tzn. będzie piękny, ale martwy.
cyt..."" zarząd wypracowuje ponad milion złotych zysku rocznie, który jest przeznaczany na fundusz remontowy....""""a ja pytam po co zysk przeznaczać na fundusz remontowy i co dalej się z tymi pieniędzmi dzieje ? skoro każdy spółdzielca co m-c od swojego metrażu mieszkania buli 1zł/m2 na fundusz. Jak ma 70 m2 mieszkanie płaci 70zł co miesiąc. Klatki schodowe nie malowane od 26 lat , bloki nieocieplone np.na Os.Bielskiego. Są zyski a właścicielom i lokatorom mieszkań PSM od Maja 2018 r podwyższa opłatę eksploatacyjną o 0,20 zł za m2 pow.użytkowej. Cóż komuś zabrać trzeba by mogli dać sobie. Zarząd i rada nadzorcza jednak zapomniała ,że z naszych pieniędzy mają płaconą pensje?
''Społeczeństwo żyje w iluzji, że rząd zadba o wszystkoA rząd wyciska ostatnią kroplę z pracy swych obywateli''YOUTUBE.COM - RADICAL NEWS - KOLEJNE TYSIĄCLECIE
I do tego w ch.j powycinanych, ''wypielęgnowanych'' drzew i krzewów, bo się listków nie chce zamiatać!!!PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
Zarząd, którego wybierają członkowie spółdzielni mieszkaniowej = mieszkańcy, którzy są członkami (nie każdy mieszkaniec spółdzielni jest członkiem PSM)
do DOC zgoda . Ale to się zmieniło od 9.09.2017 załączam tekst - http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/nowe-zasady-czlonkostwa-w-spoldzielniach-mieszkaniowych.html. Myślę ,że wielu ludzi nie wie o tej nowelizacji o Spółdzielniach Mieszkaniowych. Prezes i rada nadzorcza już nie będą przy wyborach takie pewne siebie jak do tej pory, bo teraz członków spółdzielni jest multum /od 9.09.2017 r/ i wszystko będzie zależeć od nich samych komu dadzą stołek w następnych wyborach.
Zmiany w spółdzielniach mieszkaniowych - 20189 września 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Co się zmieni? http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/762492,Zmiany-w-spoldzielniach-mieszkaniowych-2018.html
Wszystkie bez wyjątku spółdzielnie mieszkaniowe są siedliskami starych ubeckich układów ." Cisi" panowie i panie tak stworzyli dla siebie przepisy spółdzielcze żeby w żaden sposób ich nie ruszyć. Zabetonowany układ esbecko- komunistyczny ma się bardzo dobrze nie zależnie od tego jaka opcja polityczna rządzi.
jak spółdzielnia ma zyski tzn ze ma nadwyżkę budżetową oczywiście nic nie produkuje tak jak nasz rząd i prezydent miasta np., ale oni nigdy nie mieli nadwyżki-czytaj zysku oni się chwalą że im zabrakło np30miliardów a mogło przecież braknąć więcej-to nikogo nie dziwi w tym kraju. jak mieli nadwyżkę tzn że dobrze gospodarują tym co mają, w budżecie domowym jak wydajesz więcej niż zarabiasz to cię eksmitują kiedyś bo ile można pożyczać-w końcu nikt nie będzie ci chciał pożyczyć. Z podwyżek czynszu nikt się nie cieszy-ale one w dużej mierze są wynikiem podwyżki opłat za śmieci i wodę- nieprawda panie Bal i Kamiński? Pytam się kto uchwalił te podwyżki Prezes Spółdzielni czy ci dwa wymienieni wcześniej? Wywołuje was do tablicy, wiem że jesteście tu na forum bo kto inny by zaczął ten wątek jak nie nasi wielcy wuefiści.
I w końcu głos rozsądku. Tylko czy niektórzy mieszkancy Przemyśla zrozumieją? Spółdzielnię należy reformować - zgoda. Ale hasła populistyczne są tylko jątrzeniem i nieustanną kampanią w/w panów. Wyniki finansowe są brutalną prawdą o kondycji PSM. Kochani radni poczytajcie, pouczcie się jeszcze trochę...przyda się...i nie rozwalajcie umysłów przerażonych emerytów.
do Miejscowy - widać człowieku ,że nie masz BLADEGO pojęcia o płatnościach spółdzielcy a zabierasz głos ! cyt""" ...Z podwyżek czynszu nikt się nie cieszy-ale one w dużej mierze są wynikiem podwyżki opłat za śmieci i wodę.....""""' MIEJSCOWY - za wodę ,CO,światło klatkowe i piwnice,windy,ubytki wody i czynsz każdy płaci oddzielnie ustaloną kwotę uwidocznioną na wydruku decyzji czynszu . Natomiast opłata eksploatacyjna podwyższona teraz od m2 mieszkania o 0,20zł/m2 nikt nie ma pojęcia z mieszkańców spółdzielni co właściwie wchodzi w skład tej opłaty pod jej tytułem i tu jest MATACTWO zarządu i rady nadzorczej PSM czas najwyższy by prezes i jego zastępcy wykazali na piśmie co zawiera ta opłata jakie to koszty i na co ? Ponadto czas by wszyscy spółdzielcy dostali informację jakie zyski przynoszą lokale wynajmowane przez innych a będące własnością spółdzielców ,nie prezesa i rady nadzorczej bo tu jest CZARNA DZIURA gdzie się podziewa ta KASA??????
No oczywiście, powinno się zarządowi przyznać nie co kwartał premię a co miesiąc i to w dodatku 200 % więcej. A radnych i tych którzy myślą inaczej to w ogóle wyrzucić? No tak wcześniej było lepiej i spokojniej tylko dla kogo...?
Do Szanownych: "edek", "Nikodem Dyzma", "mars", "miejscowy", "rencistaaa" przeczytajcie ze zrozumieniem: "Nie powinieneś się mądrzyć, jeśli nie chcesz się wygłupić". Dlaczego tak postępujecie? Dlaczego robicie z siebie .........? Kotarbiński m.in. o Was tak napisał. Wstydźcie się, potraficie może to jedno chociaż uczynić.
Mam propozycję:niech panowie Bal i Kamiński zrezygnują ze swych wynagrodzeń za pracę w radzie nadzorczej PSM . Przecież pieniądz spółdzielcy najważniejszy :).
Czepiacie się Bala i Kamińskiego, którzy wyciągają niewygodne tematy? Zresztą to artykuł nie o nich, a o zarządzie i sprawach finansowych.
Do " mars:To ty mars nie masz pojęcia bladego o czym piszesz.Zyska, między innymi z najmu lokali , które wynajmuje społdzielnia jest znany- OGŁSZANY CZŁONKOM PSM NA WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW - każdego roku, przez tych członków na tych zebraniach jest rozdysponowany- przeważnie na fundusz remontowy w całości.Mars jak jesteś członkiem przejdź się wreszcie na zebranie, posłuchaj ze zrozumieniem o czym na zebraniu mówią, a jak dalej nie będziesz rozumiał przejjdź się do PSM i sprawdz dokumenty zródłowe.One s napisane duzymi literami - moe coś z tego złapiesz.
do ziom.Ja też mam propozycję: niech p. Prezes zrezygnuje ze swojej pensji chociaż w 50% . PRZECIEŻ PIENIĄDZ SPÓŁDZIELCZY NAJWAŻNIEJSZY
panie niejaki Mars, -powiedziałem że ''w znaczniej mierze przez podwyżki cen śmieci i wody'' , określenie ''w znacznej mierze'' uważam jest zrozumiałe dla wszystkich co skończyli podstawówkę. -reszta podwyżki jest w opłacie eksploatacyjnej, a co ona zawiera- ta opłata, np. tak na chłopski rozum: -spaliła się żarówka na klatce schodowej, co robisz? ano dzwonisz do administracji, przychodzi jakiś facet, wymienia ją i idzie z powrotem do swojej bazy -jest badanie wentylacji- przychodzi jakiś facet mierzy cug w kominie, pisze protokół, itd. itp. -ktoś sprząta klatki -ktoś odśnieża parkingi to są wszystko koszty eksploatacji , za które nie ma osobnej rubryki w książeczce czynszowej ,tylko zawierają sie w opłacie eksploatacyjnej-ci ludzie pracują i maja wynagrodzenia za swoja pracę -tak jak ty chyba nie?chcą iść też na urlop, chorobowe i chcą mieć ubrania robocze. to wszystko muszą zapłacić lokatorzy.nie da się inaczejTo wszystko jest tez zapewne rozliczone i podane w rocznym bilansie który mus być zaklepany- przyjęty przez Radę Nadzorczą ( czytaj Bal i Kamiński też to widzieli i zaakceptowali) Ludzie nie dajcie sobą manipulować że tam jakaś kasa ginie czy jest jakaś czarna dziura. To hipokryci chcą się tylko do władzy dopchać (ci dwaj wymienieni przeze mnie wcześniej).wasze podwyżki mają w głębokim poważaniu, tak jak podwyżkę za śmieci dla całego miasta którą uchwalili sami.
do Miejscowy - człowieku marny czy Ty nie kumasz czy ograniczony jesteś ,że cenę śmieci i wody nawet jak jest podwyżka to są to odrębne kwoty w czynszu nie wliczane do opłaty eksploatacyjnej . Jak się spali żarówka to wymienia ją pracownik PSM a nie firma , parkingi i chodniki odśnieżają pracownicy /sprzątający klatki w blokach więc robią to w ramach pensji i własnego sprzętu / i myślę że ani prezes ani rada nie pomyśli by tym pracownikom w okresie zimowym tak jak teraz dać premię za tą harówę. Roczny bilans zaklepuje rada ,która razem z prezesami przyznaje sobie kasę od szeregu lat bez żadnych skrupułów i wstydu przed ich chlebodawcami .W innych miastach i spółdzielniach np Wrocław tam w rubryce eksploatacja jest uwidocznione za co spółdzielca płaci i jak partycypuje w kosztach ponoszonych i na co? w PSM to ciemna magia. Ponadto uważam ,że Twój cyt..To hipokryci chcą się tylko do władzy dopchać..."" nie znam tych jegomości wiem tylko ,że sprzeciwili się by prezesostwo PSM dostało 10.000tys/premii głosowali Przeciw ,co jednak okazało się nieskuteczne bo banda przydupasów rady głosowała ZA.
do Miejscowy - podstawówkę to Ty skończyłeś i to chyba z marnym wynikiem bo jak rozumujesz i piszesz o ""rozliczeniach na chłopski rozum..""" finansów tysięcy przemyskich spółdzielców to naprawdę jesteś popaprany i nie kumaty w finansach
Do marswłącz myślenie. KONIECZNIE.Nie obrażaj. Zastanów się zanim napiszesz.Zapoznaj się z dokumentami źródłowymi, niech Ci Panowie B i K nie robią wody z mózgu. Miej swoje zdanie, ale oprzyj je na informacjach prawdziwych, a nie na populistycznych rewelacjach ludzi, którzy niczego nie zrobili w tym mieście, tylko go jeszcze za swoich rządów sprowadzili na samo DNO.Ni mając czym się pochwalić w Radzie Miasta, ( bo tylko zlikwidowali szkoły, Zakład Usług Drogowych , szpital Miejski na Słowackiego, Przychodnię Kolejową), podnieśli cenę śmieci o 2 zł od mieszkańca z 9 zł na 11 zł, podnieśli cenę wody i podatku od nieruchomości, CHCĄ się teraz wybielić i wypromować bo wybory za pasem.CZŁOWIEKU NIE DAJ SIĘ OMAMIĆ.Przejdź się po ulicach i zobacz kamienice należące do miasta i porównaj z blokami PSM.PRAWIE tak samo. PRAWIE ROBI RÓŻNICE.Mars ogarnij sę, i zobacz co widać gołym okiem.
Do tej pory nikt głośno nie mówił o tym co się tam dzieje, tylko elegancko pieniądze brał co miesiąc i zgadzał się na wszystko co każe Prezes spółdzielni. Nie ważne czy radni, czy nie, ale jako jedyni próbują otworzyć wszystkim oczy na to co się dzieje w spółdzielni. Byłam na zebraniach kilkukrotnie i niestety wszystkie odpowiedzi Prezesa są wymijające, a Rada Nadzorcza zamiast nadzorować, to posłusznie wykonuje rozkazy Prezesa. Jestem za tym, aby w ogólne zrezygnować z tak dużej ilości członków Rady Nadzorczej.
O czym ty człowieku piszesz, przecież Walne było, z tego co pamiętam w czerwcu 2017r. i wtedy jeszcze wspomnieni Bal i Kamiński nie byli członkami Rady Nadzorczej. To stara Rada Nadzorcza zatwierdziła poprzednie sprawozdanie.Jeśli chodzi o spaloną żarówkę, to raczej chyba tak nie wygląda, to sprzątaczki się naciągają i niejednokrotnie proszą mieszkańców, bo nie dosięgają do klosza. Z administracji ciężko się kogokolwiek doprosić, żeby przyszedł chociaż napisać notatkę z zalanego mieszkania. Poza tym jak spaliła się klatka schodowa w naszym bloku, ze względu na pożar w jednym z mieszkań, to ciężko było się doprosić o odmalowanie klatki (nie byliśmy ponoć w kolejce). Większość osób (łącznie ze mną) wyprowadziła się z mieszkania na jakiś czas, b o nie dało się oddychać. Po wielu prośbach w końcu odmalowali. To są przykłady z życia wzięte, których doświadczyłam, więc niech Pan tak usilnie nie broni Zarządu. Już widziałam na walnym tych broniących pana Prezesa, zachowywali się jak zwierzęta, buczeli, krzyczeli i wyrywali kartki ludziom z rąk. W spółdzielni problem jest już od wielu lat, dobrze, że w końcu zaczyna się o tym mówić głośno.
Ja bym jednak hamował trochę z tym, że zlikwidowali lub że podnieśli...., jeśli faktów się nie zna... Ciekawy jestem co będzie dalej;) w PSM?
kolego Mars, jeszcze raz napiszę 1.podstawówkę skończyłem potwierdzam 2.może i jestem marnym człowiekiem ale to mój prywatny wybór i nic ci do tego 3. używając sformułowania ''na chłopski rozum'' należy się spodziewać wytłumaczenia w możliwie najprostszy sposób zrozumiały dla każdego a nie doszukiwać się że kogoś chciałem obrazić Jest to dość znane i popularne powiedzenie w polskim języku. 4.teraz kwestia czynszu; -mam książeczkę czynszową i tam widzę najpierw CAŁĄ SUMĘ DO ZAPŁATY w bieżącym miesiącu.Jak ty mi karzesz zamknąć oczy i nie zauważyć podwyżki za śmieci i wodę to to u mnie nie przejdzie po prostu. Widzę te kwotę i tę drugą też- Nie twierdziłem w poprzednim poście że to jest w tej samej pozycji z opłatą ekspl. Te moje przykłady o żarówkach, sprzątaniu i odśnieżaniu miały wyjaśnić co jest w opłacie eksploatacyjnej wg mnie, nic poza tym. Ktoś w poprzednich postach pisał że nie wiadomo co się w niej zawiera to napisałem. Nie mówiłem też ,że to robi jakaś zewn. firma- robią to pracownicy spółdzielni którzy są pracownikami wszystkich mieszkańców. I to wszyscy mieszkańcy im płaca pensje,które pewnie rosną bo w ostatnim czasie każdemu w Polsce wzrosło wynagrodzenie. Stąd pewnie podwyżka opł.eksploatacyjnej. 5. Wymieniłem tych dwóch Panów bo są jednocześnie Radnymi Miasta Przemyśla- czyli uchwalili podwyżki za śmieci i wodę oraz jednocześnie są w Radzie Nadzorczej Spółdzielni gdzie ostro krzyczą jakim prawem wzrósł czynsz. Moim skromnym zdaniem czynsz-podwyżki należy rozumieć całościowo, i tyle co mam do powiedzenia. pozdrawiam
A ja takie krótkie pytanie -chyba jednak retoryczne, czy Radni Miejscy szukają miejsca gdzie wylądować na spadochronie?czy też jako organ założycielski, nadzorczy i zarządczy nad PGM już skończyli jego reformy,naprawy i już działa cacuś i super i teraz nie mają już żadnej roboty na swych funkcjach i szukają nowej do naprawy,reformy żeby zrobić też u innych super i cacuś ?
Widze ze jest proba odwrocenia uwagi od sprawy, winni sa ci czlonkowie rady ktorzy dbaja o sprawy mieszkancow. To jak to jest Panie Prezesie przedstawi nam Pan to o co wzzyscy pytaja? Czy dalej kazdy bedzie liczyl wedlug innego przelicznika... Hm i jak? Skoro juz piszemy...?
do Spolllddjdzielca - nie przedstawi ani prezes ,ani rada nadzorcza żadnych konkretów co w innych miastach i spółdzielniach jest NORMĄ dla mieszkańca. To KLIKA samo wybieralnych !! wystarczyło być na ostatnich wyborach w Czerwcu by zobaczyć jak to się odbywa. Pisze o tym pan/ni/ o nicku CzRN jak wyżej. Daję przykład od 1992 roku na Os.Rycerskie-Bielskiego jest teren o pow kilkudziesięciu arów jak nie więcej, za który podatek płacą spółdzielcy + koszty koszenia trawy w sezonie a służy tylko jako wybieg + sralnia dla psów. Teren ten mógłby służyć do wypoczynku ,rekreacji ,placu zabaw dla dzieci i młodzieży nie tylko dla tego osiedla / są zyski ponoć w PSM/. Zarząd wykazuje zyski i chwali się nimi w prasie tylko przeciętny spółdzielca nie ma nic z tego . Więc gdzie podziewają się te zyski ponoć przelewane na konto funduszu remontowego jaki cel to ma? skoro docieplanie bloków praktycznie nie istnieje???
a zna pan personalne wyniki głosowania radnych-bezradnych w/s śmieci kto głosował ZA podwyżką a kto na Nie??
A ja się pytam za co członkowie Rady Nadzorczej PSM biorą po 700 zł miesięcznie. Cała "praca" to dwie lub trzy obecności w spółdzielni na ok 2 godz. Tu należy szukać oszczędności. Skoro to praca spoleczna to symboliczne 100 zł powinno wystarczyć
Faktycznie członkowie rady dbają o mieszkańców. Miesięcznie pobierają ok 700 zł (z pieniędzy członków spółdzielni. A praktycznie za kilka godzin miesięcznie.
To jest właśnie obłuda tych pacjentów. Przede wszystkim należałoby zmienić prawo spółdzielcze które jest złe i korupcjogenne. Ale jest to niewygodne politycznie, dlatego kolejne partie dzierżące władzę nie zrobiły i nie zrobią nic w tym temacie. Dlatego prezes PSM może robić co zechce w swoim "folwarku" i wyciągać kasiorkę kiedy tylko zechce, mając w radzie nadzorczej "baranów" uzależnionych od diety.
Prezes nie zgodzę się, poniżej ustawa, która daje już zmiany i to dobre zmiany:http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/762492,Zmiany-w-spoldzielniach-mieszkaniowych-2018.htmlA co do zysków to ich przeznaczenie głosowane jest na walnym w maju.
Czytam Twe wypowiedzi -mars-, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia, a wydaje Ci się, że je masz! "Człowiekowi godzi się starać tylko o taką wiedzę, która jest na miarę jego zdolności". Arystoteles już dawno zauważył, że Twe zdolności są niezbyt dobre. Dlaczego? Wypisujesz brednie bez jakiegokolwiek zastanowienia byle tylko temu czy innemu dokopać. Byłeś kiedykolwiek na Walnym? Zadałeś jakieś rozsądne pytanie, zarządałeś wyjaśnienia tego czy innego? Nie, bo nie potrafisz! Potrafisz tylko ....... Zważ ile głosów neguje Twe karkołomne wypowiedzi, wypowiedzi bez ładu i składu. Wiec o tym, że najczęściej to pomówienia. Cwaniakujesz i ukrywasz się pod IP. Sądzę, że tak nie godzi się postępować, zwłaszcza używając ksywy -mars-. Jemu śpiewali pieśni Saliowie, Tobie należy jedynie współczuć! Bywaj i zacznij poszukiwać rozsądku - powodzenia.
Wszyscy " marsy", spółdzielcy i inni myślący:Po ostatnich doniesieniach na odcinku - Prezydent "gospodarzem miasta "- czy już wiecie czego Prezes zarabia więcej - BO MU SIĘ DACH NIE ZAWALIŁPanowie Bi K zamiast tropić nie istniejące nieprawidłowości proszę może w ramach swojego wynagrodzenia radnego zająć się tymi sprawami.Bo to wstyd dla miasta , jego urzędników ale przede wszystkim dla was.
A może spróbować odwołać tego Prezesa i zlikwidować ten układ. Chyba już najwyższy czas.
Ha,Ha Zarząd wypracowuje zyski, a co zarząd produkuje?Zyski są z podwyżek opłat za czynsze.Wszyscy członkowie spółdzielni [lokatorzy] składają się na premie.
Jak co produkuje podwyżki, Edward nie wyobrażasz sobie jaka to ciężka praca Serdecznie pozdrawiam Nikodem Dyzma
uuuuuu, ale pojechali ze spółdzielni. Ale was mieszkańcy Przemyśla doją. Głupie to, jak to mówią w większych miastach: Podkarpacie to bastion PiS-u! Głupie to płaćcie i płaczccie. Albo wybierzcie sobie znowu R.Ch.Plus hahaha i jeszcze więcej płaczcie do 2022 albo dalej. Ciekawe, jak Przemyśl będzie wtedy wyglądał... Tzn. będzie piękny, ale martwy.